Критика письма.
Ділюся критикою.
На одній з платформ мені написали :
1." Ви пишете складні речення і це заважає читати."
2. "Речення не починають з дієслів."
3. "Є шаблони та канцелярит, а це погано для художнього тексту."
Чесно, не знаю, що відповісти людині на такі зауваження. Як автор початківець визнаю, що маю помилки та літературну недосконалість, що потребує редакції. Та я не згодна писати "легко". Хто читає мої твори, той в курсі моєї здатності вивернути зі слів усе, що можна. Так, згодна, що мої речення нестандартні, бо маю такі ж думки. Однак, я вважаю, що складні речення додають глибини й виразності творам.
"...Зійшовши з корабля, я відчула себе чужинкою. Декілька кроків, і я стояла на краю платформи. Раптово навколишні звуки зникли, створивши глухий вакуум, відокремивши мої думки від зовнішніх подразників. Вразлива порожнеча пожирала моє тіло, змушуючи відчувати невідоме. Таке відчуття, що кошмари, які ховалися у снах маленької дівчинки, виявилися головним кодом до перепрограмування реальності..."
Ваша ІРМА СКОТТ,
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиТю, Ірмо, не звертайте увагу на ту необгрунтовану фігню!!!
По-перше, складні речення, як на мене, поглиблюють текст. Як щось описати, зробити порівняння у коротенькому, простому реченні? Складними реченнями Ви вирішуєте свою думку та бачення!
По-друге, Починаються, ще й як починаються речення з дієслів!!! Українська мова на англійська!!! Порядок спів у нас довільний!!!
"Реве та стогне Дніпр широкий..."
"Кохайтеся, чорноброві, та не з москалями..."
"Гетьте, думи, ви - хмари осінні..."
Цей рядок може буди безкінечним !!!
По-третє, тільки автор вирішує, що добре для його тексту!!!
Часом і шаблони, і канцеляризми можна ідеально обіграти!
Ірмо, Ви - талановита!!! Не звертайте не беріть дурниць у голову!
IRMA SKOTT, Радію, що підняла настрій)))
;-))
Великі речення, як на мене, це нормально. Десь читала, що якщо ви це речення прочитаєте так би мовити на одному подиху, то речення може таким бути. Мені взагалі написали, що у мене американський стиль написання книг. І це правда. Мені так зручно писати. Критика під книгами є. Відкрити наприклад мою одну книгу, яка є в рекомендаціях автора. Та нічого змінювати не буду, бо якщо засяду то це буде надовго. І може зникнути сенс речення чи взагалі глави
Вікторія Грош (Rouce), Не втрачаємо індивідуальність!
Мені теж закидали через довгі речення, але я все одно їх пишу, бо мене так влаштовує. Тож не звертайте увагу на подібні дорікання і творіть. Головне, аби ви змогли передати сюжет у тому вигляді, у якому запланували, решта не суттєво.
Alesia, Бляха! От, як писати швидше!
На мій погляд, якщо читач знайде час і вкаже "неправильний шматок тексту", то можна на цей фрагмент звернути свою увагу ще раз і лише подякувати читачеві. Якщо "негатив" не аргументований, то варто обзавестися для таких клієнтів кнопочкою "Забуття" :)
У вашому уривку, особисто мені, не зрозумілий момент - раз тіло наповнює порожнеча, тоді як у порожнечі відчувається щось іще?
Сам не майстер легкого складу, але, просто для прикладу, написав би ваш абзац так:
"Зійшла з корабля й одразу відчула себе чужинцем. Наблизилася до краю платформи. Раптово навколишні звуки зникли, немов вакуум відокремив думки від зовнішніх подразників. Тіло заповнила порожнеча, яку змінило відчуття кошмарів зі снів маленької дівчинки. Невже ці кошмари пов'язані з головним кодом перепрограмування реальності?"
Валера Дорович, Дякую вам за таке зауваження, бо воно доречне і я візьму його до уваги.
Я теж початківець, тому розумію, що такі зауваження зачіпають. Але варто навчитися з цим жити, бо всім не вгодити, як би не хотілося. Зі ста знайдеться один, якого щось не влаштовуватиме. Просто не зважайте і продовжуйте робити, те що ВАМ подобається!)
P.S. уривок прекрасний, вже оформлюю підписочку на авторку))
IRMA SKOTT, Звісно отримували. Але продовжили робити те, що подобається, не зважаючи на таких «палких фанатів».
Ще не мала часу познайомитися з Вашими творами, проте скажу, що критика на те й критика, щоб критикувати. Ваш твір привернув увагу. Чудово!
А уривочок мені «зайшов».
Hanna Trunova, Згодна. Бо ми не пишемо шкільну чи наукову працю. Література художня дозволяє змішувати слова, як фарби.
Хтось не чув, що кожен автор має свій стиль письма) Речення можуть бути різними. Що значить, речення не починають з дієслів?) А як же односкладне речення з безособовим дієсловом? Неправильний порядок слів у реченні, що українська мова дозволяє) Та й ми не наукову роботу пишемо))
IRMA SKOTT, Хитро))
Як на мене це не схоже на конструктивну критику. Це людині просто не сподобався ваш стиль письма. А міняти його через людину яку ви не знаєте дивно. Є безліч авторів які пишуть в тому стилі що їй підходить. Тож не бачу якоїсь проблеми.
Й прочитавши уривок непомітила чогось супер важкого. Нормальний текст й видно що продуманий. А ось нарахунок того що не можна починати речення з дієслова для мене новина. Не чула про таке. Аж цікаво як це "правильно" починати речення)
Розалія Лоренс, Я не збираюся переписувати книгу, бо комусь дієслова не на тому місці привилілися. Мене теж здивувало таке зауваження, тому вирішила поділитися. Дякую за підтримку!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати