Богиня потойбіччя.
Фактаж
Мара, Морена чи Марена – міфічний персонаж. Відома як богиня потойбіччя.
Уривок з «Метаморфози» Апулея.
« – Ось я й з’явилась, зворушена твоїми благаннями,— мати природи, повелителька всіх стихій, первісне породження віків, найвища серед божеств, володарка тіней померлих людей, перша з-поміж небожителів, втілення богів і богинь в одній постаті: помахом руки я керую променистим небосхилом, цілющими подувами моря, похмурою тишею підземного царства. Весь світ мене поважає як єдине божество під різними постатями, під різними назвами, у вигляді різних обрядів… …Приходжу до тебе, співчутлива до твого горя, приходжу, сповнена доброзичливості й милосердя. Годі плакати й нарікати, геть відчай! Завдяки моїй турботі вже видно твій порятунок. Тож слухай уважно, що я тобі повелю. …»
Сюжет
Вона займала собою все. Власне крім цієї жінки з величезним черевом, ногами-колонами, що вгадувались під темною мантією, яка постійно колихалась, та обличчям з нечіткими рисами та довгими вухами нічого більше й не існувало. Аж ось в темряві з’явивсь якийсь рух, щось маленьке зростало, набувало чоловічих рис.
– Батьку! – хотів крикнути Велимир та жодного звуку не вдалось вичавити з неслухняних вуст.
Батько звертався до Неї.
– Маро, почуй мене, прошу!
– Знаю твою печаль Гостомисл – пролунав її голос, лагідний і жорсткий одночасно – та не можу зарадити. Всяк має свій час, щоб народитись і померти.
1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиКлас, дякую)
Я доречі теж цікавився цією богинею. В Січовій Академії є навіть дівчтна на псевдо Морена. Лише здається така могла б повернутися з потайбіччя
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати