Як зароджується нова історію? 1 етап.
Звісно у кожного автора зароджується історія по-своєму. Це мій приклад, і мої етапи створення книги без суцільного стресу))
Нова ідея для історії може прийти у будь-яку хвилину, а поштовхом послужити будь-що. Наприклад, як з книгою «Служниця для божевільного графа» поштовхом була просто картинка. Я її побачила і все зрозуміла)
Наразі у мене в планах були дві історії, які мені вже дуже довго не дають спокою. Прийшлося вибрати один сюжет, бо він поки що лідирує в голосуванні))
Я прагну зараз до більш легких текстів, як в той самій Служниці) Що ж, поїхали до створення нової історії?)
Перш за все мені подобається до початку написання ще першого розділу створити картки головних і другорядних героїв.
Що нам для цього потрібно?
1. Ім’я, прізвище, вік, опис зовнішності
2. Біографія героя (де народився, в якій сім’ї, освіта, робота, тобто все, що можна вигадати про персонажа, а також тут можна ще додати його основні риси характеру, якісь недоліки, страхи, все-все, що прийде до голови)
3. Мета героя у новій історії (героя без мети не буває чи не так? Наприклад, основною метою моєї нової героїні – знайти вбивцю матері. У героїв можуть виникати другорядні цілі протягом книги, їх ви можете також сюди додати)
4. Хто любить візуалізації, то краще одразу знайти їх, ще до початку написання книги.
5. Нотатки: героїв без таємниць також не буває))) Це те приховане від читача, що знає лише автор. Це те, що потім здивує всіх. Конфлікти, думки, таємні вчинки, майбутні вчинки також…
І таким чином я створюю майже всіх героїв майбутньої книги. Навіщо? А коли ж писати? Пропаде ж цікавість, натхнення…
По-перше, тримати все в голові чи потім знаходити роялі в кущах – і важко, і енерговитратно, і дуже соромно.
По-друге, для мене створення героїв – це мовби… як створення такої міцної бази. Герої створені і чекають на свою історію. Вони вже нікуди не дінуться від автора. Вони будуть дивитися на вас і вимагати дій. Вони вже існують, тому для мене це і є натхненням для створення подальшої історії.
Коли автор сам чітко знає про своїх героїв все – це запорука гарної історії, різнопланових та цікавих героїв. Знання свого персонажу – це вже знання початку і фіналу історії. Хто, де, з ким, кого, чому – ви вже майже написали книгу, просто створивши кожного героя! Просто тепер треба оформити історію)
Знаю, що створювати історії можна і без всього цього) Але для мене це стало принциповим. Пам’ятаю, як в перший раз створювала ці картки… багато тижнів))) І мені було так нудно! Але це тому, що я хвилювалася, руки свербіли почати вже писати, а не витрачати час на цю маячню! Я – ж автор, я і так все знаю про своїх героїв! Але це самообман.
Мені дуже допомогли ті факти з біографії героїв, які я сама ж їм вигадала та вчасно записала. Мені більше не потрібно було гаяти час на видумки, а може ще й на роялі в кущах)))
Сподіваюсь, що блог буде корисним для авторів-початківців)
А також питання для читачів: чи цікаво вам стежити за створеннями нової історії? Чи викладати маленькі спойлери та знайомства з новими героями?))
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДуже цiкавий допис. Дякую. Для мене автори як чарiвники. Де кому, iнодi хочеться сказать: - Ти ж всесильний, майже бог ну що ж ти наваяв, що й сам не розумiеш до чого тi персонажi й що з ними робити :) . Ваш грунтовний пiдхiд просто надихае. Чекаю шедеврiв, як й попереднi твори.
Лиана Михалюк Зайкина, Щиро дякую!)
Дуже цікаво
Христина Погранична, Дякую ❤️
Цікаво) а спойлери - то любов❤️
ToriKa Reader, Так, звичайно) Щось у стилі Служниці) Голосуванням в тг-каналі визначено, що потрібна історія про "вона з заможної родини, а він - з бідної". Про головну героїню вже все написано в телеграм-каналі))
Мені може прийти ідея в голову просто, а може наснитися основа сюжету, який я потім можу розвинути.
Юлія Ковалевська, Ок, чекаю)
Іноді буває що я беру сюжет для книги із прочитаних книжок, але реальних людей які є прототипами головних героїв
Анастасія Квітка, ❤️ Дякую)
Звісно цікаво))) А спойлери то взагалі топ ;) А ще було б круто якісь фактики з інших книжок, наприклад, події, які ви планували, але в книгу вони не потрапили) Як буває студії викладають вирізані сцени з фільмів)
Юлія Ковалевська, Вирізані сцени я одразу видаляю))) Але ви мені нагадали про дещо з книги про Повсталу)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати