Рецензія на роман "Завжди любитиму тебе"

Не втрималась і знову долучилась до марафону Тетяни Гищак. Скажу відверто, дуже цікаво спостерігати за творчістю авторів сайту, тому і цього разу вирішила скористатися нагодою участі у марафоні.

Цього разу свій вибір зупинила на великій прозовій формі.

Для дослідження обрала сучасний любовний роман Вікторії Грош (Rouce) «Завжди любитиму тебе». Назва – символічна і має декілька шарів смислового навантаження.

Для свого читача книга дає неоціненну можливість з головою поринути у свою інтерпретацію художньої дійсності і по-своєму прожити життя героя, який є морально та психологічно близьким і зрозумілим.

Герої – різнопланові, кожен з них має своє індивідуальне сприйняття світу, тому і вчинки у кожного свої. Засуджувати когось із них, або ж підтримувати – це питання, яке кожен читач вирішить для себе самостійно.

Події відбуваються в одному із найтоповіших міст України – в Одесі та його передмісті. З розвитком подій у романі топографія для окремих героїв буде змінюватись.

На перший погляд, молоді люди живуть звичним буденним життям: навчаються, працюють, товаришують, розважаються і, що найголовніше, закохуються. Це історія про нашу українську молодь та сучасні цінності.

У романі є кілька ключових сюжетних ліній. Таке явище є характерним для великої прози і відповідає класичним стандартам жанру роману.

Сюжетні лінії можна виокремити шляхом дослідження перебігу подій та визначення ступеня впливу на сюжет вчинків окремих персоналій. Уважний читач може помітити, що автор і сама ніби натякає на кому із героїв бажано акцентувати увагу. Засобами внутрішнього монологічного мовлення авторка не лише розкриває характер своїх героїв і їхнє ставлення до навколишньої дійсності, а також пояснює наміри, дії та вчинки.

У першій главі ми знайомимось з Лілією. Вона коротко розповідає про себе та своє найближче оточення. На перший погляд, дівчина ніби типова як для звичайної буденності, проте це лише перше враження і з розвитком подій у романі її образ розкриється повноцінно та більш відверто. Ми спостерігатимемо за ростом особистості дівчини, її дорослішанням у прийнятті непростих і дуже важливих рішень.

Характер та думки Тимура у романі розкриваються в більшій мірі шляхом  внутрішнього монологу – роздумів. Хлопець порядний і наміри у нього світлі. Він закоханий, але дуже невпевнений в собі. Згодом таку думку кузина Влада особисто озвучить Тимуру. Хлопець і сам це визнає. Він картається через таку особливість свого характеру, проте нічого не може з цим вдіяти. Тимур себе недооцінює. В його характері приховано колосальний потенціал. Хлопець здатний на серйозні та рішучі вчинки і ми в цьому переконаємось.

У сьомій главі мене здивував Богдан. До цього моменту дану персоналію я сприймала очима Лілії як дуже самовпевненого і нахабного парубка. У своїх роздумах хлопець переконаний, що закоханий у Лілію і має до дівчини серйозні наміри. Він швидко досягає взаємності та близькості з дівчиною. Скоріш за все, саме цей фактор став причиною того, що він припинив цінувати їхні стосунки. У нього було багато дівчат і, як виявилось, все ж таки Лілія для нього виявилась не останньою. Правду кажуть: «Яке змалку, таке і до останку».

Брат Лілі – Ромчик –  та його дівчина Аліна попереджають, що Богдан – не дуже приємна особистість і такій людині, як він, не можна довіряти. Ліля не дослухалась до порад і зробила величезну помилку. Згодом вона шкодуватиме про свій вибір, проте, натомість, отримає хоч і гіркий, проте свій життєвий досвід.

На жаль, Лілія саме з тих людей, які вчаться не на чужих, а на своїх помилках.

Правда, мабуть, коли кажуть: «Що б з тобою не відбувалося – все на краще». Лілія зрозуміє, що помилки, навіть ті, які здаються невиправними, можна скоригувати, якщо поруч знаходиться надійна людина.

У романі порушується проблема сімейних стосунків. Зоя Романівна і Олексій Олександрович розлучені, проте проживають в одному будинку. Прослідковується типова життєва ситуація – бути разом заради дітей.

А чи таке сімейне життя комусь потрібно? Лілії і Роману не подобається спостерігати за їхніми токсичними стосунками. Можна здогадатися, що бабусі і дівчаткам Тані і Марійці – тим більше. Всі вимушені терпіти і мовчати, аби не образити маму і тата.

А можливо Зоя Романівна і Олексій Олександрович і досі кохають один одного? У своїх ранкових «дебатах» вони сперечаються через побутові проблеми і аж ніяк не переходять на особистості. Можливо побут і зруйнував їхні стосунки?

У романі порушено широкий спектр філософських питань – проблема самовизначення особистості, проблема вибору, вірності, проблема життя і смерті. Кожен герой вирішує ці питання у той спосіб, який відповідає його особистим переконанням та цінностям.

Головний ідейний зміст роману розкривається шляхом порушення любовної тематики. У книзі любов можна зустріти різну.

Любов-повага як почуття до батьків.

Любов-турбота проявляється у ставленні до сестер, до брата.

Любов-дружба у романі має свої стадії трансформації.

Пристрастю можна охарактеризувати відношення Богдана до дівчат, оскільки на тривалі стосунки він не здатний.

Глибокий ідейний посил приховано у назві «Завжди любитиму тебе». Це про любов-трансформацію, яка об’єднує всі ті загальнолюдські цінності, на яких і мають базуватися взаємини між чоловіком та жінкою. Для стосунків важлива присутність таких категорій, як повага та взаєморозуміння, вдячність і вірність, впевненість, уміння цінувати кожен момент присутності людини, яка знаходиться поруч.

Переживши розчарування та біль, Лілія все ж робить для себе правильний висновок. Життя її зміниться так, як вона того і сама не очікує. Дівчина зрозуміє різницю між пристрастю та щирими емоціями, переосмислить свою дружбу з Тимуром і усвідомить свої почуття до цього хлопця.

Книга вчить читача бути чесним з собою: розуміти і приймати свої емоції, не слідувати загальноприйнятим шаблонам про дружбу, не ламати власну особистість та почуття  зсередини. Проте, якби люди не робили помилок, то, скоріш за все, життя було б нудним і не цікавим.

Під час читання мене, як читача, дуже зацікавила своєрідна інверсія у побудові речень, яка структурно дуже близька до граматики англійської мови. Чесно сказати, я це сприйняла як особливість авторського стилю Вікторії. Місцями, навіть, уявляла героїв не в Одесі, а більше – в невеличкому американському містечку. Потім почала читати коментарі і зрозуміла причину.

У романі присутні «мандрівні персонажі» зі своєю «подорожуючою» (з книги в книгу) історією. У першому розділі Костя дивує своєю мужністю, викликає двоякі емоції і раптово зникає. Було очікування, що невдовзі саме цей герой з’явиться і читач дізнається, що саме відбулося, проте ситуація залишилась відкритою. Нарешті, у двадцять третій главі ми частково дізнаємось про долю Кості і загадкової дівчини, яку, до речі, звати Ксенія.

Щоб читач раптом не розгубився у такій незвичній подачі історії Кості та Ксенії, автор одразу ж посилається на свою трилогію «Ти тільки моя». У читача з’являється прекрасна нагода, щоб ознайомитись з циклом книг «Кохання до нестями» та знайти відповіді на свої питання.

 

Книга «Завжди любитиму тебе» зацікавить майже всі категорії читачів, а особливо прихильників жанру любовного роману. Свідченням цьому є велика кількість шанувальників цієї книги на сайті «Букнет», а також високі показники вподобань і прочитань. Книга популярна.

Вікторіє, Вам бажаю натхнення, творчої реалізації, успіху! Чекатиму від Вас нових історій.

 

Посилання на блог марафону: https://booknet.ua/blogs/post/363457

Посилання на сторінку куратора марафону: https://booknet.ua/tetyana-gishchak-u10549726

Посилання на книгу: https://booknet.ua/book/zavzhdi-lyubitimu-tebe-b390182

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 коментаря

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Єва Ромік
18.10.2023, 00:42:36

Чудова рецензія, на мою думку, одна з найкращих в жовтневому голосуванні.

Олеся Мрійниця
18.10.2023, 10:44:03

Єво, доброго дня. Дякую за добрі слова. Приємно отримати схвалення від автора, який написав найбільше рецензій.

Дякую за оцінку моєї книги. Було приємно читати вашу рецензію.
А з приводу американського стилю написання, мені вже таке писали. І це доречно, бо я вже довгий час живу саме в Америці.

Показати 3 відповіді
Олеся Мрійниця
03.09.2023, 22:30:54

Вікторія Грош (Rouce), Добре, що Ви знайшли свій порятунок у творчості

avatar
Інна Турянська
03.09.2023, 15:07:53

Олесю чудова рецензія). Дуже гарманійна і структурована. Цікава і з висновками.

Олеся Мрійниця
03.09.2023, 15:31:38

Інна Турянська (Innaturianska), Дякую) Ваші слова дуже мотивують

avatar
Тетяна Гищак
03.09.2023, 14:36:19

Це гарно, що не втрималась). Приходіть ще.
Запошую прийняти участь у голосуванні за топ-5 кращих рецензій: https://booknet.ua/blogs/post/365819

Олеся Мрійниця
03.09.2023, 15:03:04

Тетяна Гищак, Дякую за запрошення) Доєднаюсь і до голосування

Інші блоги
Геомант. Уява vs нейромережа
Звісно, я не міг не скористатися генерацією зображень, щоб хоч трохи повтілювати своїх персонажів)) Зокрема, ось один геомант (дещо надто вродливий вийшов) сперечається зі своїм улюбленим створінням на території села Прилісна.
Увага! Пірати! Лист-шаблон на захист авт. права
Добрий день, колеги та колежанки. Знаю, що це вже не перший блог на цю тему, але, думаю, що ця інформація буде для вас корисною та допоможе вирішити питання незаконного розміщення ваших книг на піратських сайтах. Нещодавно
Зрада на знімальному майданчику...
Зрада на знімальному майданчику: як одна сцена стала початком кінця… і нового початку Все починається на знімальному майданчику. Акторка Любава має зіграти пристрасну сцену, але щось всередині не дає їй виконати свою
— Занадто довго мовчав…
Вітаю, мої любі Натхненники!!! Літо, Греція, море та багато емоцій!!! “Красунчик з Олімпу” Коли він знову подивився в мої очі, я побачила такий страх, що мені стало боляче… Боляче від того, що він усвідомив,
Знижки на книги серії "Кримінальне кохання"
Любі читачі, так як нарешті стартовала книга про останнього Вершника Апокаліпсіса - Канквера і його божевільну Айлу, БОЖЕВІЛЬНА тому я вирішила зробити сьогодні знижки і на минулі історії. ОДЕРЖИМА і ВІДЧАЙДУШНА Серія
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше