Ремісник чи творець?

Практично кожен з авторів, хто працює у розважальному жанрі, стикався зі зневажливим ставлення до своєї праці з боку майстрів «високочолої» прози. Тієї самої, де без купи словників не продерешся навіть через перший абзац, а філософії та непересічного, геніального осмислення буття автором, туди напхано стільки, що воно сочиться з  тексту, як кривава юшка з потовченої малини.

Мовляв, ось як треба писати, а не клепати опуси для розваги плебсу. Треба такі твори ваяти, щоб в людей дух перехоплювало…

Ну, дух і від аміаку перехоплює… Ще й так, що очі на чоло лізуть. А де у нас найгустіше аміаком тхне? Що той запах хлоркою годі перебити

Белетристика… Красне письменство. Термін, яким ще з 18 ст. позначається масова література. Наголошую! Масова! Тобто, людям вже тоді була потрібна саме легка, розважальна література, а не манускрипти, в котрих високочолі автори повчають недолуге людство.

Ніт, я не перечу… Нарід треба вчити і тягнути за вуха у світле майбутнє… Інакше він так і лежатиме біля корита. Але ж не всі… Більшість гарує 24/7 аби забезпечити оте майбутнє якщо не всім, то бодай родині. І має право на відпочинок. А що може бути кращим для цього за зручне крісло і цікаву книгу (серіал — сценарій)? Отож…

А загалом, щоб не розвішувати ярлики та цінники, моя думка така: для всього свій час і місце. Ніхто, їдучи на пікнік, не бере з собою гарнітур Чіппендейла, а прихоплює кілька стільчиків. Так і з літературою. І скажу відверто, особисто мене значно більше тішить те, що мої «стільці» розходяться, як гарячі пиріжки, а не стоять за вітриною в музеї. Зрештою, навіть Ісус був теслею, а не столяром…

Згадалося… Щоб без сварки при суботі.

Помер столяр. Йде по раю. Зустрічає Ісуса. Розговорилися. З’ясували фах померлого. І тоді Ісус каже: «Заздрю я тобі» «Чому?» «Бо твої стільці, ліжка та шафи не бігають за тобою і не просять щастя, здоров’я, грошей та вічного життя»

6 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Zilly
10.09.2023, 21:32:06

Вправних ремісників люди називають майстрами.
А майстрові під руку лізти з поясненнями, що таке «справжня» творчість - то насправді не від великого розуму.
Я дитиною бачила, як така собі пані пояснювала столяру за «справжню» майстерність, до якої його поколінню як-от їй до місяця. І допояснювалася, аж столяр зібрав інструменти та пішов працювати до когось, хто йому по вухах не їздив. А сама полагодити шафу пані чомусь не вміла :))
Тож або робиш сам, — помиляєшся, виправляєш, шукаєш свого інструмента та форму. Ось як починаєш робити сам, так відразу і бачиш, що то насправді за праця.
Або кажеш щось конкретне, — добра та вчасна порада є цінною.
Або мовчки справляєш розумне враження :).
Ні-ні, я не проти високочолих суперечок:). Врешті-решт, кожен розважається як може.. :))





avatar
Ірина Звонок
04.08.2023, 17:40:53

Одне аж ніяк не заважає іншому. Скільки творів писалося саме задля розваги читачів, а згодом виявлялося, що то - шедеври світового письменства. Той же "Декамерон", наприклад.

avatar
Ярко
04.08.2023, 16:07:33

Наснаги вам) розважальні твори, з гарним гумором на мою думку набагато важче писати і подавати. Це зовсім інший рівень майстерності)
Попит (?) на «серйозну літературу» від небажання здаватися тупим. Але раціон завжди має бути різноманітним, чи не так?

avatar
Иванна Иванова
03.08.2023, 21:20:16

Думаю, що треба робити те що вам подобається і робить вас щасливим.
Добре що всі ми різні і книги нам
подобається різні, однаковість робить світ незугарним. Ваші книги роблять МІЙ СВІТ КОЛЬОРОВИМ.
І не забувайте що Ісус теж не всім подобався, хоч і був НАЙКРАЩИМ на землі. Натхнення Вам пане Олеже.

Відчувається наболіле. На кожен товар є свій покупець, тому так багато жанрів, піджанрів, стилів та напрямків. Кожному своє. НЕ переймайтеся, а пишіть те, що серце диктує. Якщо читають, значить це потрібно.

Показати 3 відповіді
Олег Говда
03.08.2023, 14:44:50

Ксенія Демиденко, так і на це треба доволі часу. а муляє... сам пам'ятаю... ну, років 20 тому)

avatar
Тетяна Гищак
03.08.2023, 13:53:26

Ото дістали Вас філософи! Аж з малини потекла криваві юшка!
Співчуваю)

Олег Говда
03.08.2023, 13:55:47

Тетяна Гищак, Та ні) Мене вже і з гаубиці не пробити) Звик за 30 років. Але ж суперечки не вщухають

Інші блоги
Оновлення, так що за ігри?)
Оновленя вже чекає, що ж буде далі, кто грається, а хто дозволяє собі?...хто небезпечний павук?... Сіра павутина У салоні стало дуже тихо. Лише шум дощу по даху та тиха музика з колонок. Марі відчула, як серце калатає
Новинка ✨золотої фантазії✨
✨ Вітаю, Букнет‑спільното! У наш час стрімкого технологічного прогресу, непередбачуваних подій та щоденного стресу так хочеться чогось мрійливого, затишного й захопливого. І саме такими є чарівні казки, магічні
Флешмоб ❤️мелодія Кохання❤️ Моя нота
Вітаю, друзі! Я щаслива долучитися до найчуттєвішого флешмобу «Мелодія кохання» і щиро вдячна за його організацію двом прекрасним авторкам Крісті Ко ❤️ та Тетяна Степанкевич ❤️ Для кожного воно звучить
Заміна обкладинки
Пані та панове! Дорогі читачі! Тепер я зрозуміла, які обкладинки тепер в тренді... І нарешті: 1 Було І нарешті остаточний вибір: Як вам?
Перша двадцятка))
Лише сьогодні, зайшовши на сторінку, побачила, що перша двадцятка вже досягнута. Дякую кожному, хто доєднується до моєї творчості та натхнення. Далі - більше!)))
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше