Про короля Кінга
Відразу не плюйтеся, не кидайте тухлими яйцями і рештою неприємних речей. Я не критикую і не засуджую. Висловлюю лише власне відчуття від надцяти спроб читати його книги.
Не знаю, може в мене мозок інакше влаштований, ніж у більшості, чи ще яка вада психіки, але жодного страху і тим паче жаху я там не знайшов. Зате огиди, яка лавиноподібно зростає з кожною прочитанною сторінкою, хоч відбавляй. І саме ця непереборна відраза примушувала мене кожного разу закривати книгу, за рідким випадком подолавши шлях бодай до третини тексту.
Мені не було ні лячно, ні навіть тривожно, а от блювати хотілося безперервно. А ще - вимити з милом руки після читання.
Не знаю, що і як замислював, Кінг при написанні, але якщо він ставив перед собою мету викликати своїми творами відразу і огиду, то він справді неперевершений майстер.
Отака моя думка. Виключно особиста. Але, підтверджена тим, що я більш як за 20 років, незважаючи на постійні спроби, так і не зміг прочитати жодного його тексту. Вийняток "Сяйво". Цей роман я подолав на дві третини. І рання повістина "Туман". Але лише тому, що це не стільки його оригінальний текст, як переспів Дня триффідів.
11 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиМені особисто одні книжки Кінга подобаються, інші -не дуже, та за майстерностю передання ємоцій (+звісно, перекладач) він дуже незлецький письменник. Пробували читати "Куджо", та "Короткий шлях для місіс Тодд"?Остання мені якось перегукується з "Дверима в стіні" Герберта Веллса(не в поганому сенсі!:)
Олег Говда, Вищезгадані твори видані ще у 80-ті.А щодо "бруду"-так, згодна, є часом майже документальна деталізація відразливих сцен, як от у "Мішку з кістками", наприклад, та для мене загалом чесноти переважають недоліки. До речі, ще з майстрів жахів є Едгар Аллан По, Гофман...
Ви в оригіналі читали? Якщо ні, спробуйте в іншому перекладі. Я його одну книжку колись читала в різних перекладах, відчуття, що книги різних людей. І взазалі, від перекладача багато що залежить, того ж Гарі Поттера приємніше читати в перекладі абабагаламаги (перші книжки я читала російською), з подивом помічаєш, що там навіть гумор є.
Тетяна Гуркало, усе можливо. але після стількох спроб уже не хочеться час марнувати
А чому ви в книжках Кінга шукаєте тільки страхи й жахи? Бо такий ярлик, наклеєний маркетологами? Він написав купу романів у різних жанрах. Якщо вірити вашому попередньому блогу про графоманію, то ярлики - це зло :)
Різним людям не подобаються різні автори, це нормально. Начебто ви збиралися в блогах ділитися секретами письменницької майстерності? От Кінг, наприклад, і в цьому напрямку відзначився :)
Валера Дорович, страхи-жахи, це сюжет. нехай собі будуть, якщо людям цікаво. я про бруд, який лиється зі сторінок книг і саме це мене відштовхнуло. але це не пояснити, бо кожен сприймає усе по-своєму. моя думка така. ваша інша? чудово. ми живемо в демократичній державі) що до секретів - то їх немає. є лише досвід, який приходить з часом. і про це можна поговорити. у наступних блогах, якщо комусь буде цікаво. поки що я таких, судячи по відгуках, не побачив
Не вистачає інформації, які майстри жахів вам сподобалися
Наталка Черешня, 100%
Навіщо ж змушувати себе читати те, що не до вподоби? Кінг без перебільшення король свого жанру, щиро захоплююсь його книгами, обожнюю кожну з них. Після "Салимого лігва", з якого й почала знайомство з автором, поповнила свою домашню бібліотеку всім, що вдалось знайти у книгарнях мого міста. Не шкодую про жодну мить, витрачену на прочитання. Та судячи з вашого меседжу, для вас надто багато описів та емоцій. Можете спробувати клсику – того ж, Мерріта, його "гори, відьмо, гори" – чудовий зразок готичної прози у жахах, там відсутні "огидні" сцени, проте напруга тримається.
Варто не шукати недоліків у тих, хто вже став класикою, а знайти свого автора. Хтось фанатіє від Толкіна, хтось поклоняється Фіцджеральду, а хтось вважає книги Вулфа вершиною літератури. І кожен із них безсумнівно талановитий. Але таке зневажливе ставлення до авторів наштовхує на сумні думки, адже замість пошуку чогось, що справить враження та зацікавить, ви витрчаєте свій час та сили на спроби переконати когось, що всесвітньо відомий автор, на вашу скромну думку, не заслуговує свого статусу.
Сумно, вельми сумно.
Дарина Соль, Не хотів нікого образити. Просто висловив власну думку. Ви маєте рацію - кожий читач обирає своїх авторів. Мені Кінг, попри всю його майстерність, не зайшов. Ну, не люблю я такого. Про що й написав. Я прихильник літератури світлої, доброї, оптимістичної. От і все...
Не подобається - не читайте. Ніхто не змушує вас читати Кінга.
Irina, 100% Я к і вас мій блог)
Дуже люблю Кінга. Перечитала все, що є, деякі книги по кілька разів))
Вважаю, що це просто не ваш автор. Я, наприклад, не можу читати Діккенса. Але це не значить, що він поганий. Просто у різних людей різні смаки і сприйняття світу.
Лариса Бондарчук, 100%
Якісь не ті книги Кінга Вам до рук потрапляли) Кінг пише не лише криваві жахастики. Там є і психологічні триллери, і детективи. Спробуйте "11/22/63", "Крістіну", "Мізері". Останнє може й трохи огидне подробицями, та мені запам'яталося тільки відчуття безвиході, яке Кінг майстерно подав. Жах самої ситуації, в якій опинився письменник. В "Крістіні", на скільки я пам'ятаю, кровяки не було)) Зараз читаю "Темну половину", поки що теж нормально)
Тейлор Грін, З вами все гаразд, я ледь прочитав перші 100 сторінок Талісману, далі було трохи легше) Коли почнете читати Темну вежу, зможете порівняти, там різниця просто величезна. Тим більш події відбуваються в одному світі, хоча нажаль, там були на це лише натяки, повноцінного поєднання не було.
А я до речі дивився Лангольєрів до прочитання, мені, мабуть було років 10, було моторошно дивитися)
Ще раджу почитати повість "Туман", а потім подивитися екранізацію)
Кожна людина має свою думку щодо інших письменників. Але я не розумію, навіщо створювати блог, коли не прочитали повністю жодного твору. Це якщо є напишу блог, що неможливо читати Кобо Абе, лише тому, що зміг подужати його одну повість.
Дмитро Євтушенко, Будуть і попередні блоги продовжені. Просто сьогодні немає часу - передсвяткова колотнеча. А був настрій написати ось таке
Це лише говорить, що всі ми різні й смаки в нас різні. Можна згадати одразу про об'єктивність критики, про котру ви писали. Я теж не люблю Кінга: ні книжки, ні фільми. Я взагалі цей жанр не люблю. Але хтось в захопленні. Тому, я просто проходжу повз того, що не має в моїй душі відгуку. Це ж не означає, що воно погане - просто не моє.
Лара Роса, згоден. саме так
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати