Діяння канонізованого "Кривавого Миколая"
Микола Другий , останній імператор роду Романових, був канонізований, причислений до списку святих, сучасною Русскою церковью. В цьому дописi, я коротко розповім про дiяня цього святого за життя.
Кривава коронація
Почну з початку. 1 листопада 1894 року. Коронація російського імператора. Саме цього дня, вiн офіційно вступив на престол Росії. Але церемоніальні заходи, розтягнулися аж до 1895 року.
В травні 1895, вже офіційно імператор, вiдвiдав Москву. В честь такої події, були виготовлені подарунки, пам'ятні речi, як би зараз сказали - сувеніри.
Бажаючих отримати даний презент вiд імператора зібралося надзвичайно багато. Пройшла чутка - на всіх царських щедрот не вистачить. Почалася тиснява, яка забрала 1389 життів по офіційних даних. По не офіційних - понад 4000.
Саме тоді до царя прикріпляється прізвисько "Кривавий Миколай". Але в широке застосування вiйде пізніше. Цей "святий" навiть нормально свою поїздку в iнше місто не зумів організувати.
Жовторосiя або жадність фраєра згубила
Кiнец дев'ятнадцятого століття. В Китаї відбувається повстання, яке вiйде в історію як постання Боксерів. Провiднi свiтовi держави накинулися на Китай, аби урвати собі шматок. Росія також не хотіла відставати, але був потрібен привiд, який вигадали доволі швидко.
В Петербурзі оголосили жителів прикордонних з Росією земель росіянами. Нібито вони походять вiд переселенців , козаків , бiглих каторжників. I для захисту росіян , було введено війська в Китай.
I от все б було б нічого, але імперськi апетити зростають під час їжі. Цар Микола, бачить що схема робоча , вирішує не зупинятися. Точно так же як з китайцями , оголошує корейців росіянами. Якщо вони росіяни, то просто сплять i бачать як возз'єднатися з "отечеством".
Треба вiддати належне Японії - з 1900 по 1903 рiк вони вели переговори , про мирне урегулювання конфлікту на прикордонні. В 1903 році їм це діло набридло, i вони заявили про намір військовим шляхом вирішити це питання.
Цар Микола другий тільки посміхнувся. Вiн не бачив загрози в тих, кого називав "макаки". Як результат - втрата територій, розбита армія, потоплений флот, в країнi революція.
Кривава неділя.
1905 рiк. В країнi мітинги, страйки, починаються сутички з поліцією i урядовими військами. Ситуація напружена, але не критична. На різдво 1905 року збирається мітинг, аби передати царю свої вимоги. Мітинг був розстріляний солдатами.
В радянський час писали що Микола Другий особисто віддав наказ, зараз пишуть що царя взагалі не було в резиденції, i вiн знати нічого не знав. Але цi два твердження , цi двi крайностi , було породжені пропагандою. В радянський час царя демонізували, звалюючи на нього всі гріхи, в сучаснiй Росії відверто "вiдмазують" канонізованого.
Саме після цих подій , як в Росiї, так i закордоном, царя стали звати "Кривавий Миколай".
Не вiльний парламент.
Однією з вимого революціонерів було створення парламенту з реальною владою. Цар пішов на це , коли сильно припікало. Але коли в 1907 припинилися масові зіткнення , скорочує їх повноваження i в же в 1910 році вся повнота влади вертаються до царя.
Балканська гібридна вiйна.
1912- 13 рiк. Слабістю розпадаючоїсь Туреччини хоче скористатися цар. Ним формується так звана "Балканська ліга" союз нових держава, яких направив на вiйну з Туреччиною.
Цікавий факт - формально Росія не була стороною конфлікту. Але солдати часто - густо збивалися з дороги , i "заблукали". I далеченько їх так заносило, аж до передмістя Стамбула.
Микола Другий, хотів чужими руками, захопити Босфор i вийти в Середземне море. Але православні , яких так палко захищав цар, подумали i вирішили що якраз таки їм той Босфор i даром не потрібен.
Але цар не збирався так просто здаватися. В губерніях на території України почалася мобілізація. Військові округи готувалися до походу. Але й турки не дрімали. Вони уклали договір з Німеччиною, передавши німцям командування військами.
Ситуація склалася наступна - воюєш з Туреччиною, отже воюєш з Німеччиною. Тут ще й Австрія привела свої війська на кордонi в бойову говність. Окрім союзницьких домовленостей , був ще й ризик отримати "заблукавших " російських солдат.
Нi ну якщо вони, абсолютно випадково, під Стамбулом опинилися , в підрозділах "нас там нет", то де гарантія , що вони чисто випадково , під Львів не забредуть.
В принципi Микола Другий розраховував на Англію i Францію, як на союзників. От тільки тут довелося б відмовитися вiд одвічної байки "ми нінакого не нападаємо, ми або захищаємося , або захищаємо" i відкриту об'явити себе агресором.
Цар, вiд методички, відходити не став.
Бездарний командувач
У своєму дописі , я навмисно опускаю події Сараєвського вбивства 1914 року, i початок першої світової. Цар звали всі дії на уряд, сам фактично нічого не роблячи. Та й в перший рiк вiйни, вiн мало чим відзначився.
А от зовсім друге діло події з травня 1915 року. Микола Другий приймає особисте командування армією. Вiн особисто підписував накази, контролював війська, i несе персональну відповідальність за провал компанії 1915 - 16 років.
Автомат Федорова. Не здійснений прорив.
В 1916 році, верховний головнокомандувач Микола Другий прибуває на випробування унікального зразку - автомата Федорова. Перша у світі зброя, яка маючи габарити i вагу гвинтівки, могла вести автоматичний вогонь.
Те що росіяни люблять наводити як "гордость за отечественных умельцов" - Джон Мозер Браунінг тільки приступить до створення подібної зброї, а в серію вона піде в 1917; Х'юго Шмайсер перши пистолет-кулемет почне робити тільки в 1918 році. Це все так, але що з того?
Канонізований подивився на це діло , i заявив :
"Патронов у нас не хватит для автомата, из винтовок стрелять надо"
Чим поставив хрест, на досить перспективнiй розробці.
Ось такi вони, діяння канонізованого "Кривавого Миколая"
1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПро автомат не знала, та з розробками чогось новітнього - все, як завжди.
Лара Роса, Ну в них завжди так - або руки не з того міста, або голова дурна)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати