Паніка в Москві
Битва за Москву, на рiвнi з Сталінградом, вознесенi росіянами в абсолют. Мовляв, не віддали супостатові столицю. Проте вони не люблять згадувати події з 15 - 17 жовтня 1941 року під назвою "Московська паніка". Ну , а ми згадаємо.
Все почалося з чуток. На ринку , німецькі агенти почали розказувати шепоти що Москву здають, нiмцi прорвалися. От от в мiсцi будуть. А при союзi радіо , досить красномовно , звалося "Брехунець". Чуткам вiри було більше. Плюс "союз спасения Родини и револции " листівками людей підігрiвав. Почався виїзд населення. Але до паніки ще було далеко.
Іскрою, яка запалила весь движ, була кинута 16 жовтня 1941 року. В той день не відкрилося московське метро. В перше i в останнє за всю вiйну. В народ просочилася інформація, що його мінують.
Люди розсудили просто - метро мінують , одже діло зовсім край. I почалося. Заводи зупинилися, магазини опустiлo, мобілізовані з частин тiкали. Москвичі вважали що все, кінець. Тiкати треба.
Як виявилося керівництво, партійні органи, тікали в перших ешелонах. Даючи приклад громадянам. На три дні в Москвi запанували анархія . Тiкаючи ніхто не був проти комiсiонку обнести, продуктовий на доріжку. Призовники, мобілізовані i "добровольці" ( особи яким ще не виповнилося призивного вiку, але яких все одно замiтали в армію) палили военкомати.
Цікава ситуація з міліцією. Вони з хижаків перетворилися в жертву. Натовп, бачачи патрульних, навалювався. Надавав "доблесним мiлiцiонерам" , i відібравши зброю йшли далі. Наказом 17 жовтня 1941 року, патрулі взагалі не вийшли на вулиці. Та це й не можливо було.
Мiлiцiя, та яка "з народом" була блокована в дільницях, i вiдстрілювалася від народу. Тут людям накипіло просто на душi. Багато чого водилося , за цими викидишами революції.
Рішення усіх проблем, у Сталіна було одне - терор. Довелося знімати частини з фронту, аби подавити цю анархію. А далi, пішов процес стирання з пам'яті.
Суддів, навiт закритих , над учасниками не було. Найбільш вiдмiтившихся послали на фронт, контингент з военкомату також. Партійних i відповідальних робітників просто повернули на свої місця. Було наказано знищити документи , i робити вигляд що нічого не було.
Ось така вона - Москва 1941 року. Сподіваюся було цікаво;)
R.S. Автор дещо прихворів, тому не відразу відповідаю на коментарі.
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиМіліція - викидиші революції. Це круто!
Olga Babinets, Відверто кажучи всім ми росли на радянський пропаганди. Благо Голлівуд на екрани заходив)))
О, це справді цікаво! Якби не флешмоб і не коментарі, то я б таке цікаве не знаю коли прочитала! Дякую! І ось посилання по суті з 19 хвилини https://youtu.be/XsuUJhrhgdA
Оля Пасічник, дякую за пiдказки. Старюся такого не допускати
Ти ба, а москвичі раніше були рішучіші )))
Лео Нур, )))
Ще й як цікаво! Ваші блоги щодо історичних подій завжди варті уваги. Дякую за черговий екскурс, та швидше одужуйте!
Павло Тульський, Дякую за побажання , постараюся)
Особливо усміхнуло про спалені військомати) Часи минають, а звички залишаються)
Мар, певною мірою, щось подібне там відбувається)
Десь я вже таке бачила))))
Хоча сподіваюся почитати й про те, як входить у повну силу)))
Олена Блашкун, у самого таке ж бажання)
Історія повторюється, але, сподіваюсь, що цього разу для москви вона стане фатальною
Лара Роса, Всі в це віримо)
Да, було цікаво. Дуже.
А разом з тим дописом про те, скільки раз горіла москва, взагалі як бальзам на рану
Білопілець Сумний, Були випадки ще й затоплення. Ну в вогні не горить, у водi не тоне...
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати