СІм Ознак БожевІлля - рецензія.
РЕЦЕНЗІЯ на конкурсний твір Сім ознак божевілля
Сам конкурс "ЗНАЙОМСТВО З ВІДЬМОЮ" знаходиться тут https://booknet.com/uk/book/sm-oznak-bozhevllya-b407601
Сварка в міському транспорті - що тут може бути містичного? До чого тут правда, і хто такий Тиміш, чи треба слухатись матір - хіба з цього можна зробити трилер, ще й містичний? Так, якщо ви - Анилаг Аберт.
За що я люблю все, що пише ця авторка?
За чесність і майстерність - якості настільки ж рідкісні у письменників, настільки й прекрасні.
Читач може бути впевнений - якщо заявлені містика і трилер, то до останнього рядка не вийде здогадатися, чи героїня врятується (о, так, там же ще й жахи є), чи це все не привиділося їй, чи дивна жінка з маршрутки божевільна, а може вона справді відьма?
Як завжди все на місці і як має бути
Початок буденний, неприємна розмова з якоюсь тіткою в маршрутці по дорозі на роботу.
Але нерви уже напружені.
”Знайомство із відьмою відбулося зовсім не так, як треба. Я їй збрехала, нагрубила, а ще запідозрила в ній аферистку. Але вона готова менe пробачити й навіть налагодити моє життя.” Ага, так і є. Невчасно, неправильно, неввічливо і як завгодно не.
Але ця істота, дуже схожа на людину, все пробачить за правду. Пробереться в лікарню, нажахає. наставить на путь істину, а може доведе до божевілля?
І темний фон обкладинки з майже догорілими свічками підкреслює передчуття катастрофи. Але ці свічки дають світло.
Так і ця розповідь - не пласка, з куцою мораллю і передбачуваним фіналом, а тривимірна. Вона затягує у світ героїні, викликає гостру емпатію і не дає точної відповіді, а наштовхує на бажання покопирсатися в собі. Що робить нас божевільними, що заважає жити?
Хто тут божевільний - противна бабця, яка їздить містом і розважається жахами пасажирів маршрутки, чи самі містяни, які божеволіють від загальноприйнятної брехні, конформізму і неможливості відірвати від себе колишнє, колишнього, ману кохання, що вбиває?
До речі страх збожеволіти - одна з найпоширеніших фобій, що живе в підсвідомості. І авторка грає на цьому віртуозно.
Взагалі вона віртуоз, я не жартую, які тут жарти - тут трилер і містика з жахами. І Це прописане кожним правильним зворотом, ідеальною структурою від першого гачка до фінального рецепта від божевілля, невідомо ким написаного - відьмою чи героїнею з усіма ознаками божевілля. І невідомо, чи помічного.
Бо не факт, що приписи вдасться чи бодай захочеться виконати. Але в них правда - правда життя і правда містична.
А спойлерити не можна. Тому не скажу, хто такий Тиміш, чому його не можна шукати, нащо йти від мами й взагалі - ідіть і читайте.
Як на мене, це чудова заявка на перемогу в конкурсі.
Не вірите?
Перевірте.
https://booknet.com/uk/book/sm-oznak-bozhevllya-b407601
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЧудова рецензія) І не лише тому, що вона написана на мій твір, а й тому що зовсім без спойлерів) Навіть мені захотілось побігти перечитати, бо ще точно знайду кілька росіянізмів, а також пропущених розділових знаків. Щодо свічок, які на обкладинці... Вони ще й символізують марнування часу. Це я зрозуміла потім) Свічка згорає - людина згорає, не усвідомлюючи куди та навіщо йшла.
Анилаг Аберт, ❤️ ❤️ ❤️
Дякую, Ромо, а Ти майстер так смачно, вміло та професійно все вловити та описати! Попробуй після такого апетитного аналізу не прочитати
Оля Пасічник, ❤️ ❤️ ❤️
Дякую! Твори цього автора - то щось неймовірне!
Клас ☆☆☆☆☆♥︎
Олена Булавінець, ❤️ ❤️ ❤️
Цікаво, дякую почитаю)))
Каміла Дані, ❤️ ❤️ ❤️
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати