Види фентезі. Короткий огляд. Фанфік
Доброго ранку, дорогі читачі. Сьогодні у нас жанр, які далеко не всі літературознавці визначають як літературний жанр взагалі.
Фанфік
Твір написаний за мотивами оригінального твору іншого автора.
Фанфік може бути продовженням, передісторією, пародією, «альтернативним всесвітом», кросовером («переплетення» кількох творів) тощо.
У фанфіку обов'язково вказується автор канону та назва твору, за яким він пишеться.
Слово фанфік походить від англ. fan «шанувальник» та fiction «художня література». По суті фанфік, це творчість шанувальників найпопулярніших творів.
Оскільки ми говоримо про фанфік у фентезі, то варто зазначити, що оригінальний твір не обов'язково має належати до жанру фентезі, а от сам фанфік, щоб стати фентезійним, зобов'язаний містити елементи магії.
Та й трохи для розуміння відмінностей (як приклад). Якщо у романі, Тор літає на колісниці запряженої двома цапами, це міфологічне фентезі. А якщо на зорельоті з Халком, то це фанфік.
Види фентезі, розглянуті раніше: Сюаньхуань, Сянься, Уся, ДрімРпг (фентезі), Світи з системою, РеалРпг (фентезі), класичне ЛітРпг, ЛітРпг (фентезі), порохове фентезі, космічне фентезі, стимпанк-фентезі, технофентезі, янг-едалт фентезі, бойове фентезі, магічний детектив, міфологічне фентезі, міське фентезі, горор (жахи), темне (дарк) фентезі, гумористичне фентезі, потраплянці, псевдоісторичне фентезі, альтернативна історія, історичне фентезі, пригодницьке фентезі, еротичне фентезі, романтичне фентезі, любовне фентезі, героїчне фентезі, низьке фентезі, високе фентезі, епічне фентезі, класичне фентезі.
Також не забувайте підписуватись на автора (тиснути тут), аби не пропустити новини та поповнення книг.
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
Увійтиcам починав з фанфіків у 14 років. на Єфремова. Стругацьких, Бердника та Барроуза про Марс. А ще на Азімова та Ханлайна
Зорян Костюк, доречі багато хто починає саме так. І саме у підлітковому віці, коли для людини відкривається новий світ навкруги. Мої перши проби пера теж були фанфіком. Але на той час я навіть такого слова не знала, і це була моя єдина спроба у цьому жанрі :)))
Коли лiнь вигадувати щось своє, напишу в чужому. Не люблю, не ціную
Лео Нур, (⁀ᗢ⁀)
Супер! Дякую за блог, дуже цікаво)
Марія Євтушенко, І вам дякую (^◕ᴥ◕^)
Писав вам за Сапковського і згадав, що він писав про альтернативний світ відьмака чисто для фанатів і називав це фанфіком. І от виникло питання а чи може автор писати фанфіки по власним світам? Це ж виходить все одно уявлення творця, плюс копійка, яка звичайним фанфікам не світить.
Віталій Партицький, саме так ฅ(^◕ᴥ◕^)ฅ
Розумію чому не відносять фанфіки до окремого жанру, бо часто їхня якість далека від того, щоб називатися літературою.
Я от теж нещодавно один написав. Бо іноді так чогось не вистачає або хочеться продовження, якого вже не буде від автора) Читав якось по відьмаку про школу кота, так мені здалося, що вийшло краще ніж у Сапковського))) мабуть через відсутність сюжетних дірок.
А от щодо того, що вказують твір і автора, то це не завжди, хіба що в анотації.
Віталій Партицький, Отож, проте часто люди, ті ж самі фанати, яки пишуть фанфіки по улюбленому твору, не вказуючи оригінальну назву та автора цього самого твору, навіть не замислюються що по суті шкодять і собі і автору якого обожнюють. Проте, одночасно, вказуючи його, навпаки, популізують.
Дякую❤️
Каміла Дані, (°◡°♡)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати