Перша чи третя особа?

 

Вітаю, сьогодні пропоную на обговорення таку тему: яка різниця між книгами від першої та третьої особи? Як вам зручніше читати та\або писати? Чи є якісь важливі моменти в обох стилях?

 

Почну з себе: всі мої романи написані від третьої особи, а от короткі оповідання, чи ессе, здебільшого, від першої. Насамперед, це пов'язано з фокусом уваги та сюжетними лініями. В невеличких оповіданнях фокус на головному герої і одна сюжетна лінія, а от у романі де треба описувати паралельно декількох персонажів в різних локаціях, їхні думки та переживання, мотиви та дії, третя особа дозволяє глибше розкрити кожного.

 

Пишіть чи згодні ви з моїми міркуваннями, чи ваші власні смаки відрізняються?

7 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Читаю в основному від першої особи, бо так краще занурюють у історію.
Пишу теж від першої особи, бо це те що подобається мені і те, що читав би сам.

Мені простіше писати від першої особи. А ось читати цікаво як і від першої так і від третьої особи.

Показати 4 відповіді

Віра Віслогузова, Так, це цікаво. Можливо тому пишу книжки дуже повільно

avatar
Софія Вітерець
27.06.2022, 14:41:02

Я люблю писати і так, і так) В основному від першої. Але від третьої набагато легше створювати інтригу)))

Показати 2 відповіді
Софія Вітерець
27.06.2022, 16:41:22

Віра Віслогузова, Це й справді так) Я ще коли пишу від першої, то прописую флешбеки у минуле, де розписую подію, яка зробила антагоністом ту чи іншу особу)

avatar
Рома Аріведерчі
27.06.2022, 13:33:47

Насправді все залежить від того. наскільки технічно автор вправляється з фокалом і від завдання твору. Дехто вважає, що написання від третьої особи застаріло й відійшло в минуле.Бо всевідання автора про все - штучне і не відповідає сучасному рівню сприйняття. Та й стрибки по головах персонажів і розфокусований фокал часто дратують. Але коли технічно все добре,то звісно нічого застарілого в писанні від третьої особи немає. Інша справа, що при написанні від першої особи зберігається інтрига й читати цікавіше. Бо розповідач не знає про інших персонажів і що бачить,про те й співає. Недарма класичний детектив написаний саме з такої позиції ще в минулому тисячолітті. І дуже популярний зараз серед усіх вікових категорій янгедалт - теж.
Моя думка - якщо фокал не пливе, то різниці для сприйняття тексту немає.

Показати 6 відповідей
Рома Аріведерчі
27.06.2022, 16:38:24

Віра Віслогузова, Нема за що. То,мабуть,через кінофільми про Холмса, у нас розмивається згадка про сам текст.

avatar
Холод Влада
27.06.2022, 12:51:32

Я пишу від 1 але від різних персонажів)) Два головних і ще десь чотири другорядних роблю фокальними)

Показати 2 відповіді
Холод Влада
27.06.2022, 13:56:27

Віра Віслогузова, =)) приємно чути))

avatar
Рома Аріведерчі
27.06.2022, 13:33:49

Насправді все залежить від того. наскільки технічно автор впраляється з фокалом і відзавдання твору. Дехто вважає, що написання від третьої особи застаріло й віжйшло в минуле.Бо всевідання автора про все - штучне і не відповідає сучасному рівню сприйняття. Та й стрибки по головах персонажів і розфокусований фокал часто дратують. Але коли технічно все добре,то звісно нічого застарілого в писанні від третьої особи немає. Інша справа, що при написанні від першої особи зберігається інтрига й читати цікавіше. Бо розповідач не знає про інших персонажів і шо басить,про те й співає. Недарма класичний

avatar
Рома Аріведерчі
27.06.2022, 13:33:47

Насправді все залежить від того. наскільки технічно автор впраляється з фокалом і відзавдання твору. Дехто вважає, що написання від третьої особи застаріло й віжйшло в минуле.Бо всевідання автора про все - штучне і не відповідає сучасному рівню сприйняття. Та й стрибки по головах персонажів і розфокусований фокал часто дратують. Але коли технічно все добре,то звісно нічого застарілого в писанні від третьої особи немає. Інша справа, що при написанні від першої особи зберігається інтрига й читати цікавіше. Бо розповідач не знає про інших персонажів і шо басить,про те й співає. Недарма класичний

Інші блоги
Коротко про...
Кет. Вальс крові
Морок в усіх на очах
Привіт, мої любі! Ну що, видихаємо? Чи ще не виходить? Сьогодні вийшов, напевно, найважчий, найкривавіший та найемоційніший 15-й розділ «Княгині з Півночі». Принаймні на цьому етапі. Бо справжнє м'ясо буде ще попереду. Коли
❤️останні години знижки на кримінальний роман❤️
Привітики☺️✨️ Мої любі, нагадую, що на книгу Залежність Ворона❤️ ще діє знижка. Лишилося менше двох годин, щоб придбати цей гарячий роман по вигідній ціні) Я не озирнулася, хоча й відчувала за спиною присутність
Флешмоб ❤️мелодія Кохання❤️ Моя нота
Вітаю, друзі! Я щаслива долучитися до найчуттєвішого флешмобу «Мелодія кохання» і щиро вдячна за його організацію двом прекрасним авторкам Крісті Ко ❤️ та Тетяна Степанкевич ❤️ Для кожного воно звучить
Марафон: взаємне читання за вподобаннями❗️❗️❗️
Цей марафон я вже проводила двічі, і щоразу він показував чудові результати. Тому вирішила зробити його регулярним — раз на один-два місяці. Його мета — взаємне читання, підтримка авторів та знайомство з новими книгами.
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше