Додано
27.06.22 12:36:01
Перша чи третя особа?
Вітаю, сьогодні пропоную на обговорення таку тему: яка різниця між книгами від першої та третьої особи? Як вам зручніше читати та\або писати? Чи є якісь важливі моменти в обох стилях?
Почну з себе: всі мої романи написані від третьої особи, а от короткі оповідання, чи ессе, здебільшого, від першої. Насамперед, це пов'язано з фокусом уваги та сюжетними лініями. В невеличких оповіданнях фокус на головному герої і одна сюжетна лінія, а от у романі де треба описувати паралельно декількох персонажів в різних локаціях, їхні думки та переживання, мотиви та дії, третя особа дозволяє глибше розкрити кожного.
Пишіть чи згодні ви з моїми міркуваннями, чи ваші власні смаки відрізняються?
Віра Віслогузова
85
відслідковують
Інші блоги
Привіт, мої любі! Ну що, видихаємо? Чи ще не виходить? Сьогодні вийшов, напевно, найважчий, найкривавіший та найемоційніший 15-й розділ «Княгині з Півночі». Принаймні на цьому етапі. Бо справжнє м'ясо буде ще попереду. Коли
Привітики☺️✨️
Мої любі, нагадую, що на книгу Залежність Ворона❤️ ще діє знижка. Лишилося менше двох годин, щоб придбати цей гарячий роман по вигідній ціні) Я не озирнулася, хоча й відчувала за спиною присутність
Вітаю, друзі! Я щаслива долучитися до найчуттєвішого флешмобу «Мелодія кохання» і щиро вдячна за його організацію двом прекрасним авторкам Крісті Ко ❤️ та Тетяна Степанкевич ❤️ Для кожного воно звучить
Цей марафон я вже проводила двічі, і щоразу він показував чудові результати. Тому вирішила зробити його регулярним — раз на один-два місяці. Його мета — взаємне читання, підтримка авторів та знайомство з новими книгами.
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЧитаю в основному від першої особи, бо так краще занурюють у історію.
Пишу теж від першої особи, бо це те що подобається мені і те, що читав би сам.
Мені простіше писати від першої особи. А ось читати цікаво як і від першої так і від третьої особи.
Віра Віслогузова, Так, це цікаво. Можливо тому пишу книжки дуже повільно
Я люблю писати і так, і так) В основному від першої. Але від третьої набагато легше створювати інтригу)))
Віра Віслогузова, Це й справді так) Я ще коли пишу від першої, то прописую флешбеки у минуле, де розписую подію, яка зробила антагоністом ту чи іншу особу)
Насправді все залежить від того. наскільки технічно автор вправляється з фокалом і від завдання твору. Дехто вважає, що написання від третьої особи застаріло й відійшло в минуле.Бо всевідання автора про все - штучне і не відповідає сучасному рівню сприйняття. Та й стрибки по головах персонажів і розфокусований фокал часто дратують. Але коли технічно все добре,то звісно нічого застарілого в писанні від третьої особи немає. Інша справа, що при написанні від першої особи зберігається інтрига й читати цікавіше. Бо розповідач не знає про інших персонажів і що бачить,про те й співає. Недарма класичний детектив написаний саме з такої позиції ще в минулому тисячолітті. І дуже популярний зараз серед усіх вікових категорій янгедалт - теж.
Моя думка - якщо фокал не пливе, то різниці для сприйняття тексту немає.
Віра Віслогузова, Нема за що. То,мабуть,через кінофільми про Холмса, у нас розмивається згадка про сам текст.
Я пишу від 1 але від різних персонажів)) Два головних і ще десь чотири другорядних роблю фокальними)
Віра Віслогузова, =)) приємно чути))
Насправді все залежить від того. наскільки технічно автор впраляється з фокалом і відзавдання твору. Дехто вважає, що написання від третьої особи застаріло й віжйшло в минуле.Бо всевідання автора про все - штучне і не відповідає сучасному рівню сприйняття. Та й стрибки по головах персонажів і розфокусований фокал часто дратують. Але коли технічно все добре,то звісно нічого застарілого в писанні від третьої особи немає. Інша справа, що при написанні від першої особи зберігається інтрига й читати цікавіше. Бо розповідач не знає про інших персонажів і шо басить,про те й співає. Недарма класичний
Насправді все залежить від того. наскільки технічно автор впраляється з фокалом і відзавдання твору. Дехто вважає, що написання від третьої особи застаріло й віжйшло в минуле.Бо всевідання автора про все - штучне і не відповідає сучасному рівню сприйняття. Та й стрибки по головах персонажів і розфокусований фокал часто дратують. Але коли технічно все добре,то звісно нічого застарілого в писанні від третьої особи немає. Інша справа, що при написанні від першої особи зберігається інтрига й читати цікавіше. Бо розповідач не знає про інших персонажів і шо басить,про те й співає. Недарма класичний
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати