Як прогнати читача

Доброго ранку любі)
По-перше, це мій ювілейний 200 блог, і я дуже хочу вірити в те, що він стане популярним. Но тому що я страждаю вам нарцисизму чи вважаю себе найрозумнішою, а через те, що хочу обговорити дещо важливе та викликати вас на дискусію чи обмін досвідом)
По-друге, сьогодні я розповім трохи про свій читацький та письменницький досвід.

Отже, поговорімо про те, чого не варто робити, якщо не хочете прогнати читача. 

1. Ваше завдання - заінтригувати читача, змусити його перевернути першу, другу та двадцяту сторінку тексту. Тому варто забути про розлогі описи на початку, де ви радієте сонечку та думаєте, на яку мелодію схожий спів пташок. 
На початку має бути динаміка, дія, інтрига та, можливо, сильні емоції. Страх, злість, зізнання в коханні - головне, щоб не було нудно й...так, як у всіх. Ну кому буде цікаво, якщо ви почнете з опису того, що герої їдуть в маршрутці й роздивляються інших пасажирів? Так само і з ранковими процедурами - душ, кава, сніданок та збори на роботу, яку терпіти не можеш. Ви вже десь таке читали, чи не так? Чому б не додати цікавенького? Нехай героїня спізнюється, бо до пізньої ночі займалася звітами замість нахаби-напарниці та пояснить, чому вона це робила (це вже трохи скаже про її характер). Чи їхатиме на роботу прямо з клубу, в якому тусила цілісіньку ніч, і на виході її зустріне злющий шеф? 

2. Камон, не забувайте про реалізм!
Чесно - інколи плакати хочеться, коли бачу ну настіііільки нереальні сцени, що хоч стій, хоч падай. Якось бачила книгу, в якій героїня "байдуже спостерігала за трьома аваріями, що сталися, поки вона пила свою каву". Є.... Нічого не хочу сказати, можливо книжка й хороша, але в мене одразу склалося враження, що героїня аморфна, байдужа до всього та трохи на транквілізаторах. Якщо це звичайна людина, то бодай якісь емоції навіть одна аварія мала б викликати - зацікавленість, занепокоєння, бажання дістати телефон та сфоткати, врешті-решт! А таку реакцію можна було б очікувати від досвідченого стерва, яка зубами прогризала собі шлях нагору, і чужі страждання її лише тішать. Але ж наша героїня має подобатися читачам, чи не так? Чи хоча б не віштовхувати....Хоча так, щодо емоцій, які викликають герої, варто попрацювати - якщо вони не лишають байдужими, і хочеться дізнатися про те, що ж з ними станеться далі (їх покарають, вони зміняться, ця наволоч помре). 

3. Запитання.

Гарна й пряма дорога - це круто лише під час подорожі на машині. У книзі ж мають бути запитання, таємниці, або ж інтрига, як саме герої дізнаються правду, та як на неї відреагують. Але з цим треба бути обережним - надмірна кількість запитань зробить з вашої книги головоломку.

4. Людяність.

Авторам треба зрозуміти одне - всім не догодиш. І ваші герої та їхні вчинки, слова й емоції можуть в когось викликати обурення, про що читачі писатимуть. Але це лише суб'єктивна думка, яка має право на існування, але не єдина правильна. 
Головне, щоб ваші герої вчиняли логічно та відповідно до їхнього характеру. Якщо це ревнивець, то він, побачивши свою кохану, навіть якщо довіряє їй, підсвідомо злитиметься на неї, на те, щоб змінити щось, потрібно усвідомлення та час. Пишіть так, як діяли б самі, чи хтось з ваших знайомих. Не може брутал 80левела раптом стати еталоном підкаблучника. 

 

Це коротко про те, чим хотіла поділитися) Тепер чекаю на ваші зауваження та доповнення)
І ще раз нагадаю - це моя суб'єктивна думка та досвід читача й автора)

 

10 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Каміла Дані
16.06.2022, 14:53:27

На жаль зараз багато неправдоподібно, особисто мене дуже разчоравують історичні романи ((( а я їх обожнюю

Показати 11 відповідей
Рома Аріведерчі
16.06.2022, 17:04:51

Олена Блашкун, Та отож. На них саме звалилося все. Вони навіть не натирили й не набрали хабарів, не порішали, як батьки. Суто постсовкове явище до речі. Ніде у світі такого нема.

avatar
Рома Аріведерчі
16.06.2022, 12:51:06

Це вірно для жанрової літератури. Для інших різновидів - всяке буває. Особисто мій розлогий читацький досвід каже про те, що читач знайдеться на все. І хтось, якщо не знайде традиційного зачину, просто не зрозуміє. що це його жанр. Інша справа, коли автор просто не володіє технікою. Наприклад розраховує на любителів і знавців жанру, але починає від царя Гороха, декларацій і пропагандону. Не показуючи, як ви вірно радите, а розказуючи, які гнобителі жорстокі, а норот пригноблений, корпорації захопили, і тягне це довго, нудно. Ну люди й прийшли про це читати. Тобто як прийде Вася, знайде вундервафлю, врятує світ і настане благоростворіння воздухів. Так покажіть Васю, сцену гноблення, а не опис загальновідомого зачину. Ца це все знає. А хто не знає, не читатиме. Якось так. Є відморожені, які на аварію дивитимуться спокійно, є чутливі, які переживатимуть, чого пасажирка поруч зітхає. Все можна використати. Але коли читачбачить "Корпорації захопили, Н-ський собор побудований... Ми всі завжди... Вони всі ніколи...Мароз крєпчал... Він просто відчує. що то написано в минулому тисячолітті за совка і для совка. Це теж ца до речі.

Показати 6 відповідей
Рома Аріведерчі
16.06.2022, 16:13:47

Олена Блашкун, Дуже важко прийняти будь-яку думку від школоти, яка веде розповідь з позиції маріванни, старої діви, що вважає учнів розбещеними малими засранцями, яким не цікаво те, що цікаво їй, а вонавсе одно їм це втовкмачить у їх тупі макітри. Бо маріванна вона виключно у своїй уяві. А в реалі ті, до кого вона або він звертається, і не тупі, і не проти почути її\його думку. Варто просто це розуміти й не заважати себе чути. Ну тобто я власне про те, що й ви у першому пункті - про правильну техніку. І про те, що показувати нудоту, беземоційність або складне соціальне явище в худліт нікому не заборонено. Просто не читатимуть, якщо нудота й беземоційність описані нудно і так, що у читача не виникне емоцій. А соціальне явище так, ніби міріванна розказує розумово відсталій дитині про щось незвідане й незбагненне, а не здоровій людині про щось загальновідоме.

avatar
Валера Дорович
16.06.2022, 15:56:44

200! Ух!
У прикладі до другого пункту може і немає правдоподібності, але є пункт перший і третій :) При певній спритності автор до кінця сторінки може вирулити в правдоподібність (ті ж транквілізатори або дама виявиться сліпою або ще чогось).

Стосовно деталей то є цілий напрямок : повсякденність. Вона може бути у любому жанрі і користується неабиякою популярністю) Тобто якщо персонаж їсть то описується що він їсть як він їсть і тд А люди від цього пруться, тому теж залежить від смаку.
З природу реалізму погоджуюсь, але теж дивлячись від подачі.
До інштх пунктів питань немає))

avatar
Рита Адлер
16.06.2022, 15:02:00

Дякую за слушні поради :)

Олена Блашкун
16.06.2022, 15:08:57

Рита Адлер, Дякую, що завітали) Рада, що сподобалося)

avatar
Неталі МакКензі
16.06.2022, 15:07:18

Вітаю з ювілейним блогом! Цікаво та змістовно ♥

Олена Блашкун
16.06.2022, 15:08:37

Netaly McKenzie, Дякую)))
Рада, що сподобалося)

avatar
Софія Вітерець
16.06.2022, 12:12:08

Дуже цікавий блог)))

Показати 5 відповідей
Олена Блашкун
16.06.2022, 14:43:01

Софія Вітерець, Ну, щодо присвяти не знаю, а от щодо обкладинки - згодна. Складається враження, що це якийсь фантом, якому ліньки навіть базовою програмою скористатися для накладання тексту. Це все ж повага до свого читача. Ти ж не прийдеш на співбесіду в купальнику (якщо, звісно, не рятувальником чи трененром йдеш працювати), бо є певні вимоги, повага і очікування.

avatar
Бетсі Прусс
16.06.2022, 12:27:40

На рахунок реалізму не можу не погодитись! Адже інколи читаю книги і відразу ж очі на лоба лізуть від деяких сцен. Ні, ну фентезі і реальність різні речі, і не слід їх сплутувати. Вітаю з двохсотим блогом, і дякую за цікаві поради. Ось четверта порада особисто мені дуже допомогла. Дякую!

Олена Блашкун
16.06.2022, 14:26:07

Бетсі Прусс, Рада, що блог виявився корисним))) Дуже приємно) А про реалізм - то більше до сприйняття подій та як вони впливають на героїв. А який жанр - то вже дрібниці) Егоїст буде таким і в фентезі, і в детективі)

avatar
Бодісон
16.06.2022, 12:36:22

Не згоден з другим пунктом)
Ти кажеш, що не може героїня спокійно спостерігати за трьома аваріями, а потім заперечуєш це словами: "А таку реакцію можна було б очікувати від досвідченого стерва...". Можливо це антигероїня, яка проходить арку від стерва до моралістки? Таке має право на існування.
Є певний попит на антигероїві, навіть є попит на антагоністів в головній ролі. Тож це була просто не твоя книга.
Хоча погоджуюсь, що три аварії не могли не викликати хоча б чогось. Якоїсь думки, реакії на навколишніхтипу:: "Шо ви кричите? Ну аварія, ну страховка у них є? Померли? Ну всі ми смертні"

Олена Блашкун
16.06.2022, 14:23:55

Бодісон, Ооооось! Мене саме ця байдужість і вбила. Навіть стерво може й буде привабливим та харизматичним, якщо автор зможе це правильно подати)

avatar
Наталія Косенко
16.06.2022, 12:58:17

Цікаво і ясно))) Ніби просто, але про це все іноді забуваєш. Варто собі нагадувати) Дякую! І вітаю з двохсотим блогом!

Олена Блашкун
16.06.2022, 14:19:24

Наталія Косенко, Дякую)))
рада, що була корисною))

Інші блоги
Увага! Зміна обкладинки!
Вітаю, друзі! Через порушення правил сайту я була змушена змінити обкладинку до своєї нової книги "Пограємо в сім'ю?" Сподіваюся, нова одежинка вас не розчарує) Уривочок з книги: — То чим я можу бути вам
Нарешті історія завершилася
Писалася «Хтива мрія» довго. Якщо бути точною від 18 травня до 25 листопада. Також вийшла поки найдовшою дилогією на майже 900 тис знаків. Планувалася спочатку трилогія, але написання процес творчий – вийшла
А ось і подарунок до дня народження✨
Вітаю, любі❤️ Вже завтра у мене буде день народження, але ще один подарунок я отримала вже сьогодні! А саме 100 підписників на Букнет✨ Я безмежно вдячна кожному підписників за це! Я щаслива, що вам цікаво читати
Трішки настрою!)
Дорогі читачі! По звичній традиції для нас, якщо хтось пам'ятає, подарунки в честь Дня Народження автора: "Єдина для демона. Нікому не віддам" - An5-o3Bz "Я, мої чоловіки та їхні коханки" - He76vX0Q "Я, мої чоловіки
Переробка твору
Коли твір, над який потратив багато часу за три місяці повністю прочитало лише сім людей, починаєш задумуватися, що потрібно його переробити, внести суттєві зміни. І тоді починаєш тратити час на нього, а не на щось нове. А
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше