Мародерський спецназ Росії
Сьогодні почув новину - "Російське командування узаконило мародерство, перевiвши свої частини на "самозабезпечення" " . Тут дивуватися нічому, я вам більше скажу - це " історична спадщина" російської армії.
Я , по своїй діяльності, маю надзвичайно сумнівне задоволення , побічно торкатися теми історії російських спецслужб. I по ходу пошуків , наштовхнувся на так звані "Мисливські команди" царської армії.
Офіційно вони беруть свій початок в Севастополі , під час оборони в Кримській війні. Проте , тоді лише узаконили фактичне положення справ . Бувши в поході , або якщо частина знаходилася поза основних військ, солдати виходили за межи розташування частини, i грабували довколишні села i міста. Коли грабувати ставало нікого, тоді йшли на полювання , підстрелити якусь дичину.
Петро I створивши інтендантський корпус , переклав на них забезпечення солдатів , i дозволив вилазки окремими групами. Щоб всім скопом не йшли . Офіційно вони не були окремим підрозділом. Їх набирали по необхідності, для поповнення припасів частини. Коли мародерством, грабежами i розбоями завдання виконувалося , їх розпускали. Проте тримали під рукою, щоб потім , коли командування приглядало собі трофеї , їм вчасно їх було доставлено. Не без інтересу для виконавців.
Так тривало , до 1854 року. В Кримську компанію , не вдалося "шапками закидати" ворога. Мало того , частини царської армії були запертi в Севастополі. I тут командування осенило - пред тим як поселати війська , треба б взагалі-то знати де ворог. Треба було створювати спеціальні підрозділи, i на цю роль зголосилися "мисливці". Це була унікальна нагода безконтрольно мародерствувати в тилу ворога, i за це ще й нагороди отримувати. Те , що раніше називалося "грабежем в тилу" , тепер гордо йменувалося "розвідувальна операція".
Після здачі Севастополя , "Мисливські команди" були перекинутi на Кавказ, де розгулялися на повну. Також відмітилися в останній Російсько-турецькій війні 1877 - 1878 року. Царська монархія , кровно , через шлюби, була пов'язана з іншими Європейськими монархами. Тому мали робити хоча б вигляд, що дотримувалися певних норм. Через що не могли легалізувати відверте мародерство.
Але час йшов. На горизонтi маячило нове століття. Навіть імператору головнокомандувачу армії, стало очевидна , гостра потреба в створенні розвідувально - диверсійних підрозділiв. Бачачи що окрім "Мисливських команд" інших кадрів нема, i не намічається , наказом № 260 вiд 1886 року, мародери стали називатися "Частини легкої піхоти" в піших підрозділах , i "Частини легкої кавалерії" в кінноті. Так тоді називали частини спеціального призначення.
Мародерство , яке росіяни узаконили , це їх пряма історична традиція.
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЦікаво було дізнатися більше, але від цього тільки посилюється розуміння, що вони нелюди! Всі без винятку! Дякую вам за працю!
Каміла Дані, Будь ласка. Зазерніть до мене , там якраз виходять книги про радянсько - фінську війну. Думаю вам це буде цікаво.
Дуже цікаво, дякую. Дійсно традиції мародерів
Константин Зотов, Мародерство в них в крові.
Традиція - так. Але з минулого століття це ще й міжнародно визнаний тяжкий злочин. І свідомо дозволяючи його, Росія порушує не тільки моральні, ай міжнародні правові норми.
Рома Аріведерчі, На жаль так. Наш сусід сприймає лише право i мову сили.
У наших сусідів викривлене поняття - що таке традиція. Хіба цим можна пишатися? Це, правда, риторичне запитання.
Olga Babinets, Росіяни. Умом їх не поймеш
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати