10 питань, які мені задають читачі (частина 2)

Початок ОСЬ ТУТ

6. Чому я не завжди дотримуюся графіку?

На мою думку, графік у написанні книг на літературних сайтах дуже важливий. Читач наперед знає, коли він зможе прийти почитати новий розділ. Та й автор продумує свою роботу, щоб вкластися в необхідні терміни ( що особливо важливо для комерційних книг та конкурсних романів). Зараз я, наприклад пишу фентезійно-молодіжний роман "Чародійки на півставки", і, навчена досвідом попередньої своєї участі в конкурсах, розумію, що коли дедлайн наздоганяє, і пишеш в день по 40 тис.знаків, аби встигнути до завершення конкурсу - це не найкраще впливає на якість твору. Тому я приблизно розрахувала собі кількість нових епізодів на тиждень, так щоб писати свою середню "норму" - до 10 тис. зн. у день.

Але часом трапляється і пропускати дні виходу книги. Наприклад, на початку цього тижня готувала на роботі посібник для населення громади про те, як діяти в разі надзвичайних ситуацій. То коли цілий день щось пишеш, на вечір уже хочеться просто лягти і дивитися в стелю)) Тому прошу вибачення в читачів, що пропустила кілька запланованих розділів, буду виправлятися)) Сьогодні вже вийшло оновлення "Служниці" та "Чародійок", зараз працюю над новим розділом "Лицаря та королеви"

7. Чи є в мене мрія?

Так, звичайно. Наразі вона досить прозаїчна. Якщо відкинути бажання, які є в кожного із нас, як-то про мир, здоров'я близьких, то мені б дуже хотілося стати професійним письменником. Професійним у тому плані, щоб повністю заробляти собі на життя написанням книг. Хотілося б мати свій будинок, у ньому окремий кабінет, де б можна було творити))

Поки що процес написання моїх творів виглядає по-різному: я можу сидіти з бутербродом в руці і чашкою чаю під час обідньої перерви і занотовувати сцену, яка раптом прийшла в голову. Можу редагувати вже написане з телефона, стоячи в черзі на пошті чи очікуючи прийому у лікаря. Можу писати новий розділ у ліжку перед сном з того ж телефона, адже я переважно викладаю оновлення уночі, щоб зранку мої читачі могли зайти на сайт і дізнатися, що новенького у їхніх героїв.

Миючи посуд чи готуючи вечерю, я часто слухаю лекції з письменницької майстерності, одним словом, викручуюсь як можу. Але брак часу іноді грає й на руку - не дозволяє розслаблятися та впадати в меланхолію. А я до цього настрою буваю схильна))

8. Які свої книги я найбільше люблю?

На це питання хтось із відомих письменників відповів так: "Ті, які ще не написані".  І справді, він має рацію. Коли тільки виникає задум нової історії, то нападає така нетерплячка до її написання, здається, працював би день і ніч, і хочеться швидше почати)) Перші розділи теж пишуться швидко і легко, а от до середини часто відчуваєш втому, особливо якщо книга психологічно складна і піднімає непрості теми. Хочеш не хочеш, пропускаєш емоції персонажів через свою душу і відчуваєш певне емоційне виснаження. Проте ближче до завершення ніби вмикається "друге дихання" і знову пишеш легко та з натхненням. А завершивши книгу, особливо велику за розміром, відчуваєш справжнє блаженство.

Та в черзі вже стоять нові історії))

Щодо конкретних "улюбленців" з уже завершених - це фантастичний роман "Сміттяр""потраплянське" фентезі "Пройти під веселкою" ,  психологічний трилер "Два життя"   та іронічний любовний роман "Чорна королева"

9. Які б я свої помилки виправила , якби зараз, зі своїми знаннями, вперше прийшла на Букнет? 

 Цікаве питання)) Мабуть, перш за все я б зробила гарні обкладинки. А ще не писала б одразу кілька книг ( так, це моя постійна біда). Краще одну за одною в процесі, але з частими оновленнями - раз чи навіть двічі на день. А от щодо різноманітності жанрів - від цього б я не відмовилася. Мені нудно писати на одну тему і в одному жанрі))

10. Чому та чи інша книга погано читається або продається? 

Це питання найчастіше задають автори, але я вирішила відповісти на нього в загальному доступі, бо, можливо, хтось із читачів також хоче спробувати свої сили в написанні книг ( знаю не одну людину, котра так і зробила - прийшла на Букнет у якості читача, а згодом стала популярним автором). 

Отже, якщо ви зіткнулися з зазначеною проблемою, варто в першу чергу подумати, чи є на тій чи іншій літплатформі достатньо аудиторії саме в вашому жанрі. Наприклад, ви пишете наукову фантастику, бойовик або ЛітРПГ, приходите на Букнет... і розумієте, що вас не читають. Це не тому, що ваша книга погана, або читачі тут погані. Просто спільнота читачів, яка зібралася на сайті, більш орієнтована на інші жанри.

Що ж робити? Видалятися? 

Зовсім не обов'язково. Варто замислитися над тим, як знайти своїх читачів і вже самостійно привести їх на сайт. Для цього, може, доведеться добряче потрудитися. Але результат неодмінно буде.

Якщо ж ви пишете в популярних жанрах ( наприклад, любовний роман, любовне фентезі, молодіжна проза, жіночий роман), то цілком можливо знайти свою аудиторію вже тут, на Букнеті. Але для цього потрібно, щоб ваші книги помітили і зацікавилися ними.

Можливо, це парадоксально, але щоб вас тут помітили, ваша книга має бути схожою на інші. Принаймні, зовні. 

Що потрібно, аби читач обрав вашу книгу з-поміж інших?

1) правильний жанр, популярні хештеги;

2) обкладинка ( професійно зроблена, яка не вибиватиметься із стилю, прийнятого в тому чи іншому жанрі, але й нестиме щось своє, привертатиме погляд);

3) анотація має бути не просто переказом змісту, а мати "продаючий" ефект ( щоб, прочитавши її, людині захотілося перейти далі, власне до сюжету);

4) перший розділ книги теж має велике значення. Він не повинен бути нудним! Довгі описи природи, якісь складні роздуми, все, що розохочує читача, і що ви самі зазвичай прогортаєте по діагоналі, читаючи книги інших авторів - викидайте без жалю. Найкраще, якщо ви уявите свою книгу у вигляді фільму чи серіалу і подумаєте, якою ефектною сценою ви почали б цей фільм? Байдуже, що це може бути епізод з середини книги, ви можете почати ним історію, а потім уже розповідати її з початку. Головне, щоб був "гачок", котрий зацікавить читача довідатися, що ж буде далі.

Тепер дивимося на нашу проблему. Якщо прочитання є, але немає зірочок у безкоштовної книги чи продаж у комерційної - працюємо над анотацією та першим розділом. Заглядаємо у статистику - якщо на першому розділі є прочитання, а на другий люди не йдуть - сідаємо і переписуємо перший розділ))

Якщо немає навіть прочитань - проблема може бути в обкладинці чи невірно підібраних хештегах. Останні не повинні бути "ексклюзивними", "авторськими". Чим поширеніший хештег на сайті - тим більше він сприятиме популярності вашої книги. Назва теж важлива. Варто ввести її в пошук і подивитися - може, на сайті є ще 10 книг з таким заголовком? І читач просто не зможе знайти серед них вашу, якщо почав читати, а потім загубив. 

Ось такі дуже прості поради, але вони працюють! 

Бажаю всім успіхів і обов'язково досягти поставленої мети.

Відповім на всі питання, якщо такі будуть -  залишайте в коментарях))

До нових блогів!

Ваша М.Д.

 

8 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Неталі МакКензі
02.05.2022, 22:07:26

Дякую за чудові поради! Як я Вас розумію стосовно цивільного захисту в громаді....!)
Підкажіть будь ласка, як зрозуміти чи є на платформі багато поціновувачів в певному жанрі?

Мар'яна Доля
02.05.2022, 23:28:39

Netaly McKenzie, Я думаю, варто подивитися, скільки книг цього жанру є на сайті і погортати коментарі до цих книг - чи є активність читачів. Якщо таких книг не дуже багато - у цьому є й свій плюс - рейтинг кожного нового автора, хто оновлює книгу регулярно, буде досить високим.

avatar
Зоряна Ткачук
02.05.2022, 22:41:54

Дякую за блог, дуже цікаво читати про ваш досвід)

Мар'яна Доля
02.05.2022, 23:26:52

Зоряна Ткачук, Дуже дякую, що зазирнули! :)

avatar
Alex@ua
18.02.2022, 00:10:13

Знаєте... Я помітив, що найяскравіші епізоди(а часто просто ними в мене і лишаються) книги пишуться вночі, коли очі вже злипаються, але думка приходить одна за одною, сюжет стрімко розвивається і т д. Хоча чув пораду, навпаки не писати вночі. Але здається на грані сну ми ще підключаємо підсвідомість. Тому ось так. А посеред дня, рідко, але приходять думки, та зазвичай немає засобу письма, а мозок то слабенька флешка... Ще навіть з тих же віршів(котрі я писав в юності як кулемет) найкращі виходять з якимись емоціями, особливо поганими... Тоді таке відчуття, що папір витягує весь графіт і робить з нього діамант, або принаймні алмаз)

Показати 2 відповіді
Неталі МакКензі
02.05.2022, 22:05:40

Alex@ua, Цілком згідна з Вами. Теж люблю працювати вночі)))

avatar
Alex@ua
18.02.2022, 00:13:31

А ще, як би там не було, але всеж потрібно йти своїм шляхом. Відшукувати стежини. Адже користуючись схемою іншої людини навряд досягнеш того або кращого. Хіба якщо враховувати помилки і не допускатися їх. Хоча...

Показати 2 відповіді
Alex@ua
18.02.2022, 09:18:18

Мар, Ну так

avatar
Мак Карсегі
17.02.2022, 17:41:34

Мпія у мене схожа до Вашої. Писав би цілими днями) Люблю створювати нові історії. А от з граіком у мен точно не вийде, зважаючи на зайнятість. На рахунок написання кількох книг одразу - я пишу зараз три. А в голові ще два крутяться. В залежно від настрою пишу якийсь з них. А настрій наганяю собі музикою)

Показати 3 відповіді
Мар'яна Доля
17.02.2022, 18:31:58

Мак Карсегі, Не святі горшки ліплять))

avatar
Лана Іссан
17.02.2022, 17:15:57

Дякую, що поділилися. Дуже цікаво. Це, мабуть у багатьох з нас, хто спробував писати і затягнуло, є така мрія, щоб заробляти на життя лише цією справою. Було б ідеально. Успіхів, Мар'яно і натхнення. )))

Показати 2 відповіді
Лана Іссан
17.02.2022, 18:31:18

Мар, Дуже дякую. )))

avatar
Софія Вітерець
17.02.2022, 17:53:15

Мрії здійснюються))))

Мар'яна Доля
17.02.2022, 18:03:14

Софія Вітерець, Будемо сподіватися!

avatar
Борис
17.02.2022, 17:22:08

Мар'яно, чомусь Ваша відповідь на мій коментар до 1 частини не грузиться:(

Показати 2 відповіді
Мар'яна Доля
17.02.2022, 17:28:08

Борис, Я продублюю сюди свою відповідь)) Борис, Мені дуже приємно це читати)) Зрештою, з фентезі - це той випадок, коли пишеш "для душі", а не для заробітку)) Я й сама більше люблю читати фентезі і фантастику.

Інші блоги
Історії для зимового настрою!
Вітаю всіх! Оскільки справжня зима до нас не йде, залишається лиш її писати. Не люблю холод, але все ж хочеться сніжку, котрий в нас став вкрай нечастим гостем, й святкового настрою, хоч крапельку, щоб не впасти духом. Тож,
Ви ГотовІ?
Доброї ночі, любі! Сьогодні опівночі на вас чекає одразу три глави від Максима тут https://booknet.ua/book/kohannya-nedostatno-b431412 А вже завтра ми продовжимо з Остапом))) Почнеться друга частина книжечки від імені другого героя. Я дуже
Кохання та Всесвіт
Анонс книги Як притягнути кохання своєї мрії — це захоплююча подорож у світ внутрішньої гармонії, законів Всесвіту та сили любові. Ця книга допоможе вам зрозуміти, що любов — це не лише почуття, а й стан душі, який
Помилки в текстах: випробування чи творчий штрих?
Помилки в текстах — це те, з чим стикається кожен автор, незалежно від досвіду чи майстерності. Вони можуть бути різними: від орфографічних і граматичних до логічних чи сюжетних. Але чи дійсно вони є такою проблемою, як
"Сотня весіль" завершена! Що далі?
"Сотня весіль та інші неприємності" офіційно завершена! Хто полюбляє завершені тексти - запрошую до читання! Тим більше, що врешті-решт я прийняла рішення лишити її у вільному доступі. КОМУ РЕКОМЕНДУЮ цю книгу:
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше