10 питань, які мені задають читачі (частина 2)

Початок ОСЬ ТУТ

6. Чому я не завжди дотримуюся графіку?

На мою думку, графік у написанні книг на літературних сайтах дуже важливий. Читач наперед знає, коли він зможе прийти почитати новий розділ. Та й автор продумує свою роботу, щоб вкластися в необхідні терміни ( що особливо важливо для комерційних книг та конкурсних романів). Зараз я, наприклад пишу фентезійно-молодіжний роман "Чародійки на півставки", і, навчена досвідом попередньої своєї участі в конкурсах, розумію, що коли дедлайн наздоганяє, і пишеш в день по 40 тис.знаків, аби встигнути до завершення конкурсу - це не найкраще впливає на якість твору. Тому я приблизно розрахувала собі кількість нових епізодів на тиждень, так щоб писати свою середню "норму" - до 10 тис. зн. у день.

Але часом трапляється і пропускати дні виходу книги. Наприклад, на початку цього тижня готувала на роботі посібник для населення громади про те, як діяти в разі надзвичайних ситуацій. То коли цілий день щось пишеш, на вечір уже хочеться просто лягти і дивитися в стелю)) Тому прошу вибачення в читачів, що пропустила кілька запланованих розділів, буду виправлятися)) Сьогодні вже вийшло оновлення "Служниці" та "Чародійок", зараз працюю над новим розділом "Лицаря та королеви"

7. Чи є в мене мрія?

Так, звичайно. Наразі вона досить прозаїчна. Якщо відкинути бажання, які є в кожного із нас, як-то про мир, здоров'я близьких, то мені б дуже хотілося стати професійним письменником. Професійним у тому плані, щоб повністю заробляти собі на життя написанням книг. Хотілося б мати свій будинок, у ньому окремий кабінет, де б можна було творити))

Поки що процес написання моїх творів виглядає по-різному: я можу сидіти з бутербродом в руці і чашкою чаю під час обідньої перерви і занотовувати сцену, яка раптом прийшла в голову. Можу редагувати вже написане з телефона, стоячи в черзі на пошті чи очікуючи прийому у лікаря. Можу писати новий розділ у ліжку перед сном з того ж телефона, адже я переважно викладаю оновлення уночі, щоб зранку мої читачі могли зайти на сайт і дізнатися, що новенького у їхніх героїв.

Миючи посуд чи готуючи вечерю, я часто слухаю лекції з письменницької майстерності, одним словом, викручуюсь як можу. Але брак часу іноді грає й на руку - не дозволяє розслаблятися та впадати в меланхолію. А я до цього настрою буваю схильна))

8. Які свої книги я найбільше люблю?

На це питання хтось із відомих письменників відповів так: "Ті, які ще не написані".  І справді, він має рацію. Коли тільки виникає задум нової історії, то нападає така нетерплячка до її написання, здається, працював би день і ніч, і хочеться швидше почати)) Перші розділи теж пишуться швидко і легко, а от до середини часто відчуваєш втому, особливо якщо книга психологічно складна і піднімає непрості теми. Хочеш не хочеш, пропускаєш емоції персонажів через свою душу і відчуваєш певне емоційне виснаження. Проте ближче до завершення ніби вмикається "друге дихання" і знову пишеш легко та з натхненням. А завершивши книгу, особливо велику за розміром, відчуваєш справжнє блаженство.

Та в черзі вже стоять нові історії))

Щодо конкретних "улюбленців" з уже завершених - це фантастичний роман "Сміттяр""потраплянське" фентезі "Пройти під веселкою" ,  психологічний трилер "Два життя"   та іронічний любовний роман "Чорна королева"

9. Які б я свої помилки виправила , якби зараз, зі своїми знаннями, вперше прийшла на Букнет? 

 Цікаве питання)) Мабуть, перш за все я б зробила гарні обкладинки. А ще не писала б одразу кілька книг ( так, це моя постійна біда). Краще одну за одною в процесі, але з частими оновленнями - раз чи навіть двічі на день. А от щодо різноманітності жанрів - від цього б я не відмовилася. Мені нудно писати на одну тему і в одному жанрі))

10. Чому та чи інша книга погано читається або продається? 

Це питання найчастіше задають автори, але я вирішила відповісти на нього в загальному доступі, бо, можливо, хтось із читачів також хоче спробувати свої сили в написанні книг ( знаю не одну людину, котра так і зробила - прийшла на Букнет у якості читача, а згодом стала популярним автором). 

Отже, якщо ви зіткнулися з зазначеною проблемою, варто в першу чергу подумати, чи є на тій чи іншій літплатформі достатньо аудиторії саме в вашому жанрі. Наприклад, ви пишете наукову фантастику, бойовик або ЛітРПГ, приходите на Букнет... і розумієте, що вас не читають. Це не тому, що ваша книга погана, або читачі тут погані. Просто спільнота читачів, яка зібралася на сайті, більш орієнтована на інші жанри.

Що ж робити? Видалятися? 

Зовсім не обов'язково. Варто замислитися над тим, як знайти своїх читачів і вже самостійно привести їх на сайт. Для цього, може, доведеться добряче потрудитися. Але результат неодмінно буде.

Якщо ж ви пишете в популярних жанрах ( наприклад, любовний роман, любовне фентезі, молодіжна проза, жіночий роман), то цілком можливо знайти свою аудиторію вже тут, на Букнеті. Але для цього потрібно, щоб ваші книги помітили і зацікавилися ними.

Можливо, це парадоксально, але щоб вас тут помітили, ваша книга має бути схожою на інші. Принаймні, зовні. 

Що потрібно, аби читач обрав вашу книгу з-поміж інших?

1) правильний жанр, популярні хештеги;

2) обкладинка ( професійно зроблена, яка не вибиватиметься із стилю, прийнятого в тому чи іншому жанрі, але й нестиме щось своє, привертатиме погляд);

3) анотація має бути не просто переказом змісту, а мати "продаючий" ефект ( щоб, прочитавши її, людині захотілося перейти далі, власне до сюжету);

4) перший розділ книги теж має велике значення. Він не повинен бути нудним! Довгі описи природи, якісь складні роздуми, все, що розохочує читача, і що ви самі зазвичай прогортаєте по діагоналі, читаючи книги інших авторів - викидайте без жалю. Найкраще, якщо ви уявите свою книгу у вигляді фільму чи серіалу і подумаєте, якою ефектною сценою ви почали б цей фільм? Байдуже, що це може бути епізод з середини книги, ви можете почати ним історію, а потім уже розповідати її з початку. Головне, щоб був "гачок", котрий зацікавить читача довідатися, що ж буде далі.

Тепер дивимося на нашу проблему. Якщо прочитання є, але немає зірочок у безкоштовної книги чи продаж у комерційної - працюємо над анотацією та першим розділом. Заглядаємо у статистику - якщо на першому розділі є прочитання, а на другий люди не йдуть - сідаємо і переписуємо перший розділ))

Якщо немає навіть прочитань - проблема може бути в обкладинці чи невірно підібраних хештегах. Останні не повинні бути "ексклюзивними", "авторськими". Чим поширеніший хештег на сайті - тим більше він сприятиме популярності вашої книги. Назва теж важлива. Варто ввести її в пошук і подивитися - може, на сайті є ще 10 книг з таким заголовком? І читач просто не зможе знайти серед них вашу, якщо почав читати, а потім загубив. 

Ось такі дуже прості поради, але вони працюють! 

Бажаю всім успіхів і обов'язково досягти поставленої мети.

Відповім на всі питання, якщо такі будуть -  залишайте в коментарях))

До нових блогів!

Ваша М.Д.

 

8 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Неталі МакКензі
02.05.2022, 22:07:26

Дякую за чудові поради! Як я Вас розумію стосовно цивільного захисту в громаді....!)
Підкажіть будь ласка, як зрозуміти чи є на платформі багато поціновувачів в певному жанрі?

Мар'яна Доля
02.05.2022, 23:28:39

Netaly McKenzie, Я думаю, варто подивитися, скільки книг цього жанру є на сайті і погортати коментарі до цих книг - чи є активність читачів. Якщо таких книг не дуже багато - у цьому є й свій плюс - рейтинг кожного нового автора, хто оновлює книгу регулярно, буде досить високим.

avatar
Зоряна Ткачук
02.05.2022, 22:41:54

Дякую за блог, дуже цікаво читати про ваш досвід)

Мар'яна Доля
02.05.2022, 23:26:52

Зоряна Ткачук, Дуже дякую, що зазирнули! :)

avatar
Alex@ua
18.02.2022, 00:10:13

Знаєте... Я помітив, що найяскравіші епізоди(а часто просто ними в мене і лишаються) книги пишуться вночі, коли очі вже злипаються, але думка приходить одна за одною, сюжет стрімко розвивається і т д. Хоча чув пораду, навпаки не писати вночі. Але здається на грані сну ми ще підключаємо підсвідомість. Тому ось так. А посеред дня, рідко, але приходять думки, та зазвичай немає засобу письма, а мозок то слабенька флешка... Ще навіть з тих же віршів(котрі я писав в юності як кулемет) найкращі виходять з якимись емоціями, особливо поганими... Тоді таке відчуття, що папір витягує весь графіт і робить з нього діамант, або принаймні алмаз)

Показати 2 відповіді
Неталі МакКензі
02.05.2022, 22:05:40

Alex@ua, Цілком згідна з Вами. Теж люблю працювати вночі)))

avatar
Alex@ua
18.02.2022, 00:13:31

А ще, як би там не було, але всеж потрібно йти своїм шляхом. Відшукувати стежини. Адже користуючись схемою іншої людини навряд досягнеш того або кращого. Хіба якщо враховувати помилки і не допускатися їх. Хоча...

Показати 2 відповіді
Alex@ua
18.02.2022, 09:18:18

Мар, Ну так

avatar
Мак Карсегі
17.02.2022, 17:41:34

Мпія у мене схожа до Вашої. Писав би цілими днями) Люблю створювати нові історії. А от з граіком у мен точно не вийде, зважаючи на зайнятість. На рахунок написання кількох книг одразу - я пишу зараз три. А в голові ще два крутяться. В залежно від настрою пишу якийсь з них. А настрій наганяю собі музикою)

Показати 3 відповіді
Мар'яна Доля
17.02.2022, 18:31:58

Мак Карсегі, Не святі горшки ліплять))

avatar
Лана Іссан
17.02.2022, 17:15:57

Дякую, що поділилися. Дуже цікаво. Це, мабуть у багатьох з нас, хто спробував писати і затягнуло, є така мрія, щоб заробляти на життя лише цією справою. Було б ідеально. Успіхів, Мар'яно і натхнення. )))

Показати 2 відповіді
Лана Іссан
17.02.2022, 18:31:18

Мар, Дуже дякую. )))

avatar
Софія Вітерець
17.02.2022, 17:53:15

Мрії здійснюються))))

Мар'яна Доля
17.02.2022, 18:03:14

Софія Вітерець, Будемо сподіватися!

avatar
Борис
17.02.2022, 17:22:08

Мар'яно, чомусь Ваша відповідь на мій коментар до 1 частини не грузиться:(

Показати 2 відповіді
Мар'яна Доля
17.02.2022, 17:28:08

Борис, Я продублюю сюди свою відповідь)) Борис, Мені дуже приємно це читати)) Зрештою, з фентезі - це той випадок, коли пишеш "для душі", а не для заробітку)) Я й сама більше люблю читати фентезі і фантастику.

Інші блоги
Що вас надихає?
Можна годинами дивитись на зорі, мружити очі, підставляючи обличчя сонячним променям, вдихати п'янкі аромати польових квітів, слухати спів пташок або просто насолоджуватись шумом дощу, який монотонно тарабанить по даху
Мікро
Доброго тихого вечора шановному панству. Чи знаєте ви, що таке мікропоезія? Ні? Тоді ми йдемо до вас) З "Уламками".
Переробка твору
Коли твір, над який потратив багато часу за три місяці повністю прочитало лише сім людей, починаєш задумуватися, що потрібно його переробити, внести суттєві зміни. І тоді починаєш тратити час на нього, а не на щось нове. А
Інстаграм, візуалізація головних героїв!!
Посилання на мій інстаграм Там візуалізація головних героїв книги " Подих щастя" ,якщо цікаво переходте підписуйтесь буду рада !
Хто про натхнення.. а я рахую кола бпла
Доброї ночі! Сталічніє точно разом зі мною рахують шахеди, що вже четверте чи пʼяте коло намотують.. яке зараз натхнення? Бойове))) Тримайтесь, будьте сильними! І будьте відкритими.. Біокамін.. апельсинка.. рудий
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше