Сюжет, ідея, персонажі, аутентичність і гумор
Є декілька важливих критеріїв, за якими я зазвичай оцінюю історії, які читаю чи пишу.
Перший критерій - сюжет і його достовірність(щоб вірилось в нього, дякую Мар'яно, додам це тут)) . Так, я сюжетнозалежна, вибачайте. Але ніякий сюжет не врятує, якщо персонажі будуть пласкими чи надто однозначними.
Ідею в творі теж хочу бачити. Якщо ідеї нема, якщо твір зовсім не змушує ні про що задуматись, то навіть при цікавих героях і сюжеті рано чи пізно читати мені стає нудно.
Четвертим особистим критерієм я б назвала аутентичність. Цікаву історію не на один вечір, а таку, що запам'ятається, відрізняє від інших саме аутентичність, самобутність, самостійність світу, сітки персонажів, стосунків і тому подібне. Оригінальна суміш змушує думати про твір набагато більше.
А ще я зрозуміла, що фанатію від гумору)) Але не коли він є основним жанром у творі, а коли його елементи органічно доповнюють основні жанри та сюжетні лінії. Сама я писати гумор не вмію, але обожнюю його читати...)))
Взагалі, як на мене, гумор - один з трьох найскладніших в написанні жанрів. Ще один - це фантастика, і особливо її піджанр, фентезі(за офіційною класифікацією фентезі - піджанр фантастики, так). Третій жанр, який мені ввижається доволі складним... Ем. Нє, ну я думаю, мої друзі і так знають, який жанр я маю на увазі ахахаха)).
Але я відійшла від теми.
Отже, сюжет, персонажі, ідея, аутентичність і гумор.
Незалежно від жанру я вважаю, що саме ці елементи в творі грають ключову роль.
А якщо цей твір в жанрі фентезі, то порядок ідея-аутентичність може помінятись місцями...))
А тепер цитатка:
— Є один перевірений спосіб швидко потрапити до ректора, — він простягнув дівчині мотузку. — Потримайте поки, а я відійду і гляну, як виглядає.
Майя поставила у сходів валізу, підійшла і взяла мотузку. Широка блідо-рожева легка тканина була зім'ятою. Через яскраве сонце прапор Академії було важко розгледіти. Хлопчик відбіг і, прикривши очі від променів, став оцінювати результат своєї роботи.
— Ідеально, — посміхнувся він, як здалося Майї, якось кровожерливо. — Закріпіть.
Майя почала закручувати мотузку навколо кнехта. Вона пару раз бачила, як закріплюють прапор в її школі, так що змогла зорієнтуватися.
— Тепер до ректора? — повернулася вона.
— Хвилиночку, — хлопчик глянув на годинник над входом. Потім почав щось видивлятися за плечем Майї, поки задоволено не посміхнувся: — Почекайте тут, і ота мила дама вас відведе, — зазначив він у бік воріт.
Майя повернулася. До Академії йшла жінка. І це була видатна жінка: пишні форми красивої фігури облягало яскраво-пурпурове плаття, такого ж кольору був і крислатий капелюх з павиним пером. Великі кільцеподібні сережки блищали дорогоцінними камінцями, а лебедину шию прикривав шарф з бахромою. Пані помітила Майю, потім глянула вгору і різко встала, немов заморожена. Здалеку дівчина побачила, як її густо наведені пурпурним очі розширилися і скажено блиснули. Жінка вчепилася в дівчину озвірілим поглядом.
— Це що таке?!
Майя спантеличено підняла голову. Як раз піднявся вітер, і з вершини флагштока кокетливо помахували роздуті ажурні панталони.
Кілька секунд Майя просто на них дивилася. Коли ж перед очима склалася повна картина підстави, вона різко озирнулася в пошуках хлопчика. Але того і слід прохолов.
Дама вигукнула якесь закляття. З тіні за нею виросло дві високі чоловічі фігури в фіолетових фраках і... золотими циферблатами замість голів. Майя позадкувала і не встигла відкрити рот, а годинникоголові вмить підняли її з двох сторін під руки й понесли кудись у надра замку.
Скажіть, класно? Ну реально дуже прикольно, мене ця сцена захопила)) І це при тому, що в творі нема жанру "гумор".
А ще тут є навчання і романтика))
— Невже думала, що повернешся і так просто знову підеш від мене? — посміхнувся Ельдар.
Зіниці хлопця знову стали витягнутими. В їх глибині заграв сріблястий вогник. Майя не встигла отямитися, як свідомість почало огортати серпанком.
— Забудь про нашу розмову ... Забудь про проникнення в кабінет батька ... І про книгу з хусткою забудь ... — м'яко говорив Ельдар, не відриваючи погляд.
Майя тільки заворожено дивилася в глибину синіх очей. І дивувалася, як цікаво, однак, грає там кольорове полум'я. Воно немов лоскотало її думки, ледь зачіпало. Це була не людська магія, як здогадалася дівчина. Вона це відчула, як відчувають смак нової незнайомої страви — з незвички враження досить спірні. Начебто цікаво, але ще не зрозуміло, подобається тобі чи ні.
— ... Ні про що не турбуйся і йди додому спати ... — продовжував нашіптувати Ельдар.
— Яке «спати» ?! — тут же схаменулася Майя, і серпанок зі свідомості одразу спав. — Завтра ж мадам Пуфа мене з'їсть, якщо я не прочитаю три розділи з рун вітру! Задумав мене так зжити?
Тепер по сюжету))
Головна героїня цього твору з дитинства мріяла стати чарівницею. Але її хочуть відрахувати з академії! Крім того, власний батько готовий всіляко перешкодити мрії. Коли вже нічого втрачати, дівчині доводиться йти на сумнівну угоду з однокурсником напівкровкою. І її чекає все, що трапляється в таких випадках: пригоди, зрада і кохання.
А ще - привабливий лиходій)))
Крім того, в історії є своя психологія та навіть певна міра філософії, це додає глибини. Кожен шар історії відкривається плавно, і те, наскільки глибоко ви зможете пірнути і зануритись, залежить саме від вас.
Якщо цікаво, читайте тут.
ps. А які критерії важливі для вас?
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДля мене в книзі важлива достовірність ( коли починаєш, читаючи, вірити, що саме так і було, навіть, якщо це фантастика)) і непередбачуваність. Коли читаєш і наперед знаєш, що буде далі - стає нудно. Ну і, звісно, моральні цінності - якщо вони перекручені, якщо енергетично книга "тисне" на психіку - я її не читатиму.
Мар, :)))
О, ажурні панталони замість прапора Академії? :)))))))))))))) прикольненько, правда :)) якщо і увесь текст такий, аплодую!
Рита Адлер, =)))
Усі перелічені критерії теж для мене важливі. Погоджуюся, що гумор дуже важко писати. Теж би навряд чи написала чисто гумористичний роман. Але зустрічала неймовірно вдалі жарти у драматичних історіях. Деякі досі пам'ятаю :))
Як читача, то мене ще може підкупити атмосфера. Так я й полюбила магічний реалізм)) Однак в першу чергу, коли починаю читати, звертаю увагу на сюжет і героїв.
Дуже дякую! :)
Аврора Лимонова, так, історія стає об'ємною саме на стику жанрів!!))
Я дочитала пару тижнів тому. Класна книга!
Наталія Девятко (Natalia Devyatko), Автору в будь-якому випадку треба самовдосконалюватись. І коли вже все добре з сюжетом, персонажами та ідеєю, то логічно, що саме час зайнятися розвитком технічної сторони питання)) але авжеж, це вибір самого автора) Власне, я розумію, що хочу вдосконалюватись буквально постійно.
Мммм))) це ж Академія Міста Химер? (Ще не встигла прочитати)
Холод Влада, Безперечно!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати