Як автору прокачувати свій скіл
Кожен автор-початківець прагне писати якомога ліпше. Проте не завжди зрозуміло як саме можна навчитися цьому, адже збоку здається, що “легке перо” мають лишень щасливчики, поціловані Богом. Багатьом авторам часто заважає творити так званий “письменницький блок”.
Так як я не тільки пишу “для душі”, але й заробляю текстами на життя, виокремила для себе основні правила, які допомагають мені регулярно прокачувати свій авторський скіл.
Правило перше: постійно читай
Краще за все звісно читати якісну літературу, перевірену часом. Окрім класиків варто цікавитися й новинками сучукрліту, підписуватися на блоги відомих акторів, слідкувати за колонками журналістів.
Зараз у мене, на жаль, замало часу на читання книжок, тож я частенько нехтую цим правилом. Проте у школі та універі я дуже багато читала. І всім рекомендую, адже це певно найлегший та найцікавіший спосіб прокачати свій письменницький скіл.
Правило друге: вчися у найкращих
Просунуті автори мають одну дуже гарну і корисну рису — вони люблять ділитися своїм досвідом. Тож не треба нехтувати цими знаннями. Особисто я раджу підписатися в телеграм на Клуб Анонімних Авторів, який створила українська письменниця Таїс Золотковська. Авторка регулярно публікує на своєму каналі корисні матеріали та вправи.
Бери звідусіль ідеї для вправного письма — адже сьогодні багато корисної інформації можна знайти в безкоштовному доступі.
Правило третє: пиши регулярно
Майстри слова часто наголошують на тому, що дуже важливо постійно писати. Бажано навіть кожного дня влаштовувати собі години free writing. Вільне письмо або фрирайтинг — це письмова техніка, яка допомагає увійти в творчий стан і поринути у вільний потік слів, мета якого — подолати бар'єри внутрішнього цензора і отримати доступ до прихованих в глибинах нашої душі знань та ідей. Спектр застосування цієї техніки дуже широкий — від розвитку креативності до подолання творчих блоків в літературній праці, і навіть зняття стресу.
Правило четверте: шукай своїх
На щастя, зараз існує багато класних груп за інтересами, і для авторів в тому числі. Пропоную тобі звернути увагу на Клуб Анонімних Авторів (можливо, він проходить у твоєму місті). У дружньому колі однодумців пишеться веселіше і продуктивніше. Випробувано на собі ;)
А які способи подолання письменницького блоку знаєте ви?
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиНе знала про цей клуб. Трохи подивилася, але, на жаль, не знайшла щось у Києві((( Будемо чекати.
Наталія Ковган, Клуб регулярно збирався у Києві до карантину, але зараз теж не бачу новин про нього.
Я також є учасницею Клубу, а завдяки Таїс не полишила писати, вона неабияк мотивує та надихає)). Використовую усі вищенаписані методи. Дякую, що поділились;)
Тетяна Котило, Так, дуже крута ініціатива з Клубом Авторів.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати