Про відповідальність письменника
Не секрет, що читання твору чимось подібне до психотерапії, адже книги здатні нас змінювати та вчити. Основи світосприйняття закладаються в дитинстві, з казок, яким нам спочатку читають дорослі, а потім ми вже й самі вчимося складати букви в сенси.
Твори слугують певним містком, що зв'язує свідомість із підсвідомістю. У літературі відображається історія людства, а автори здатні не лише творити нові реальності, але й впливати на свідомість читачів. Сьогодні я часто задаюся питанням як може вплинути мій твір на читача, чому він навчить, проти чого застереже, які негативні явища у суспільстві зможе підсвітити. І якщо не знаходжу цього "зернятка моралі" — не беруся за написання твору. Для мене краще писати менше, але якісніше.
Беручись за написання казок, я прагну алегорично описати проблеми, що хвилюватимуть дитину завтра у сучасному постомодерному світі, де немає добра і зла у вимірі традиційної казки, а є вибір свого шляху (Пригоди вусатого мрійника) та вміння відрізнити щирість від фальші (Надя у країні Рожевого Зефіру). Також я завжди прагну уникати моралізаторства, адже сам вимір казки і проблеми персонажів мають спонукати маленького читача до рефлексії. Я схильна вважати, що діти мудрі маленькі дорослі, тож не треба розжовувати їм сенси — достатньо натяку у творі. У кінці-кінців, кожен читач зробить свої висновки, або ж і просто отримає задоволення від читання цікавої історії. Моя ж задача як автора — дати своєму читачу вірні орієнтири по життю, що базуються для мене перш за все на християнській етиці.
Любі автори Букнет, а ви відчуваєте свою відповідальність перед читачем, створюючи нову історію?
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПривіт!
Завжди стараюся вкладати сенс у свої твори, щоб натякнути читачам на деякі проблеми або на страхи якими всі живуть не помічаючи!
Вважаю, що відповідальність повинен нести кожний митець, не лише письменники, але й музиканти, діячі кіно, художники. Бо саме вони впливають на світосприйняття людей, створюють певні еталони культури)
Богдан Государський, Згодна з вами)
Завжди відчуваю) І за кожну нову історію хвилююся так, наче дитину до першого класу веду) В казках часто набагато більше мудрості, тож люблю казки) Цікава тема блогу, дякую)
Марія Солошенко, Обов'язково))))
Дякую за блог! Дуже відгукнулись ваші думки! Люблю книжки з глибоким сенсом, мораллю, власне це й вкладаю у свої сюжети). Зацікавила ваша творчість;)
Тетяна Котило, дуже рада, що знаходжу тут однодумців!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати