Школа молодого автора: просування в соцмережах

Привіт!

Продовжую ділитися своїм досвідом і  хочу зразу сказати ( бо минулого разу отримала дивні звинувачення від деяких авторів) - те, що я  розповідаю в своїх блогах, лише мої власні спостереження і роздуми плюс  я даю посилання на дописи від адміністрації та інших авторів, але тільки вам, тим, хто читає ці рядки, вирішувати - користуватися даними порадами чи шукати якісь власні шляхи розвитку. Ніхто мені за мої блоги не платить і ніхто їх не замовляє))

Отже, з тим розібралися, а сьогодні я хотіла поговорити ( а може, й подискутувати, бо в кожного з вас є власний досвід) про шляхи просування власних творів у соцмережах. Відразу хочу зазначити - мова йтиме про безкоштовне просування. Платну рекламу я обійду стороною, бо хоч це й досить ефективний спосіб пошуку нових читачів, але я лише почала в ньому розбиратися і ще не готова робити якісь висновки. Втім, якщо хтось із наших авторів може висвітлити цю тему, я буду дуже вдячна! 

Отже, я почну з того, що коли почала викладати свої твори на Букнет, у мене був тільки особистий профіль у Фейсбуці ( та й то я в ньому хіба що викладала власні фото, грала в ігри та робила репости статей, шо мене зацікавили). Власних творів я там майже не публікувала. Ще був профіль в  Інстаграм, але він взагалі залишався порожнім. Але прочитавши Поради авторам, про які я вже згадувала, та поспостерігавши за тим, як ведуть свої сторінки більш досвідчені письменники, вирішила і собі зайнятися цією нелегкою, але дуже цікавою справою. 

Звичайно, хочеться  встигати відразу все, бути однаково активним у всіх соцмережах. Але чисто фізично це складно втілити в життя. Якщо, звісно, ви не настільки забезпечена людина, що можете найняти власного контент-менеджера. Я поки що не можу собі цього дозволити)) Та й мені приносить задоволення самій вести свої сторінки. Просто одним із них приділяю більше часу і сил, в інших публікації роблю менш часто, або дублюю те, що писала на основних сторіночках.

Ось що радять спеціалісти: "Ви не можете скрізь робити все одночасно. Саме тому ми рекомендуємо Вам вибрати дві соціальні мережі, щоб регулярно працювати саме з ними та постити контент саме там.

Наприклад, Ви можете створити канал на YouTube і розміщувати щотижневі відео, що охоплюватимуть широкий спектр цільової аудиторії. Це може бути розповідь про Вашу книгу, історія її написання, цікаві факти, цитати, інтерв’ю з видавцями та упорядниками — все, що завгодно. Головне — це зосередить увагу цільової аудиторії навколо Вашої книги.

Ви також можете рекламувати свою книгу або блог за допомогою оголошень Facebook, які залучають нових читачів до Вашої сторінки. Публікуйте цікаві цитати або фрагменти тексту з вашої майбутньої книги на своїй сторінці — це точно не буде зайвим.

За допомогою Twitter Ви можете розміщувати кілька разів на день короткі цитати або повідомлення до 280 символів. Лаконічні описи, враження, анонси — для цього всього підійде саме Twitter. Це потужна платформа для авторів, які хочуть просувати свій продукт.

Якщо Ви пишете про бізнес, то LinkedIn — найкращий варіант для просування Вашої книги. Ця платформа дозволяє знайти саме тих читачів, які належать до Вашої первинної цільової аудиторії, а також розуміються на царині.

Ми рекомендуємо вибрати дві платформи й зосередити увагу на їхній послідовній взаємодії. Можете почати з однієї, а потім потроху освоїти іншу. Не забувайте про регулярність публікування свого контенту, що дуже важливо. Проте в гонитві за аудиторією, пам’ятайте: головне — не швидкість, а якість."

Для себе я вибрала дві основні соцмережі - Фейсбук та Інстаграм, де дописую найчастіше. Також у мене є канал у Телеграм, планую освоїти Твіттер. Зробила свою сторіночку і на Пінтерест, де розміщую ілюстрації та обкладинки, додаючи посилання на книги.

Але розповім, як усе починалося. Починала я з того, що зробила "ребрендинг" свого профілю ( особистої сторінки) у ФБ та Інсті. Написала там активні посилання на свій профіль на Букнет, а також інформацію про те, що я є письменником)) До того цього ніхто не знав ( або лише мої найближчі знайомі). Тоді я приєдналася до літературних груп у Фейсбуці, їх є досить багато, і в них зручно просувати власні твори, бо там уже збирається певна аудиторія, котру цікавить саме література і книги. Головне - це вибрати групи, адміністрація яких дозволяє давати посилання на сторонні ресурси ( той самий Букнет), зазвичай це вказано в правилах. На мою думку, не варто брати один рекламний допис і кидати відразу в 10 чи 20 груп, це нервує читачів, які можуть бути підписані на всі ці групи і в яких уся стрічка буде в ваших однакових постах. Виберіть кілька груп, які вам найбільше подобаються ( або мають найбільшу аудиторію), або чергуйте - сьогодні напишіть в одну спільноту, завтра в іншу. Безпрограшний варіант - створити свою власну літературну групу, до чого я зрештою і прийшла. Бо якщо в інших групах щось не влаштовує, то тут уже є можливість зробити все саме так, як хочеться автору. Але тоді готуйтеся, що доведеться більше працювати над її розвитком ( хоча реклама в групі дуже ефективна!)

Потім я створила творчу сторінку або бізнес-сторінку. Вона хороша тим, що з неї зручно робити пости платної реклами, тоді легко все відстежувати і регулювати. А хто не збирається поки що робити платну рекламу - то можна обійтися і просто особистим профілем. Бо бізнес-сторінку Фейсбук показує людям дуже неохоче, у мене там маленька активність. Через що я її врешті решт просто підключила до блогу в Інстаграм, і туди автоматично перепощуються мої публікації в Інсті, що значно заощаджує час. Так само розповіді ( сторіс) з Інстаграму автоматично перепощуються на Фейсбук-сторінку. 

В своєму особистому профілі я розміщую власні твори, або уривки з них, свої переклади, твори інших авторів, які мені сподобалися, власні фото, тощо. Тут я маю найбільше друзів - 5 тисяч. На бізнес-сторінку в мене підписано більше тисячі людей, на блог в Інстаграм - близько 1200 . В Телеграмі справи йдуть не так активно - там маю всього 14 підписників. Але я вважаю, що за цією соцмережею майбутнє, вона мені подобається і я планую її розвивати. 

У групі в  мережі Фейсбук "Читацький клуб Мар'яни Долі" можуть дописувати всі бажаючі, так само інші автори розміщують свою рекламу. Зараз там близько 600 учасників, група активно розвивається.  Я вже вивчила свою аудиторію, знаю, який контент їй найбільше до вподоби, тож для кожної соцмережі готую окремі дописи чи репости. Але якщо часу бракує, то просто дублюю один і той же пост в різні соцмережі, це не страшно)) Головне - робити публікації регулярно, а не вряди-годи. 

Рекламу книг я найчастіше роблю так, як і більшість інших авторів - публікую уривок з нового розділу ( вибираючи найцікавіший момент), до нього підбираю картинку, що привертає увагу, дає посилання на книгу . Іноді просто оригінально оформлюю невеликі  цитати або  ж публікую відгуки читачів. Часом перепощую свої блоги з Букнету. Особливого графіку - на кшталт, що сьогодні роблю те, а завтра інше - не маю, все відповідно до настрою та вільного часу. 

Ось ще хороші поради від Анни Пахомової, які варто взяти на замітку - Розкрути свою книжку

Ну і, якщо ви захочете ближче подивитися, що я публікую на своїх сторінках, ось посилання на них: 

Запрошую усіх друзів, кому цікаво знати більше про мою творчість та мене саму на такі ресурси:

Мою творчу сторінку у Facebook

Мою особисту сторінку у Facebook

Групу "Читацький клуб Мар'яни Долі" у Фейсбук

Мій блог у Instagram

Дошку з ілюстраціями у Pinterest

Телеграм - канал  "Читацький клуб від Мар'яни Долі"  та однойменний Телеграм-чат

та, звичайно ж, на мою сторінку на сайті Букнет!

А які соцмережі є найулюбленішими та найефективнішими для вас? В коментарях можна давати посилання на свої сторінки та групи))

12 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Інна Прохорова
16.01.2021, 12:02:54

Дякую за інформацію, Мар'яно. Я намагалася просувати через Фейсбук, результату нуль. Розумію, потрібна наполегливість, але завжди щось заважає довести справу до кінця.

Показати 3 відповіді
Мар'яна Доля
16.01.2021, 12:42:06

Інна Прохорова, Будь ласка! Впевнена, у вас все вийде!

avatar
Устина Цаль
16.01.2021, 00:15:46

Ох, найгірше, коли не любиш соцмережі і просто лінуєшся їх вести постійно, навіть не знаю, як це побороти(
До речі, твіттер моя улюблена соцмережа. Щоправда, там творів не рекламую. Специфіка твіттеру дуже відрізняється від фб чи інстаграму не тільки довжиною повідомлень, там дещо інша аудиторія, я б сказала "просунутіша" і таке собі "своє коло укртві". Стьоб, іронія, активна громадянська позиція, інтелектуальні викаблучування - це про укртві, літературні теми теж зустрічаються, але так щоб прямо хтось просувався через цю соцмережу, поки що не бачила. До речі, єдиний твіт про Букнет, який мені потрапив на очі, був присвячений тому, чому тут такі безграмотні книги))
Якщо освоїте й цю соцмережу для просування, буде цікаво почитати ще й про цей досвід)

Мар'яна Доля
16.01.2021, 01:14:15

Устина Цаль, Дякую за цікаву інформацію! Я там колись зареєструвалася, вже й не пам'ятаю, чому)) Але давненько не заходила, якось для мене найзвичніший все ж Фейсбук. Проте заради інтересу вирішила і в Твіттері спробувати поспілкуватися, раптом сподобається)) Так що далі буде))

avatar
Moonraise Darkness
15.01.2021, 23:26:05


Цікаво почитати, якою має бути рекламна діяльність, щоб стати успішним автором)
Є кілька питань з приводу Фейсбуку...
Ось нещодавно зареєстуавшись там, планую приєднатися до якихось цікавих літературних спільнот, щоб там не банили за комерційно невигідне почуття гумору, можна було вільно розмірковувати про різні явища в сучасній літературі й, бажано, не потрібно було виявляти якоїсь гіперактивної діяльності, а можна було просто почитати щось цікаве та веселе і десь раз на 1-2 місяці опублікувати там свій допис про книги, що сподобались, чи може разово прорекламувати щось своє (але це не точно)))
Може порадити якісь конкретні групи? І чи можна мені приєднатися до Вашої спільноти? Там є якісь правила?
Звісно що писати щось образливе про якихось конкретних осіб, навмисне сваритися чи порушувати межі чужого особистого простору якимись дивовижними набридливими коментарями не планую, але ж грець його знає, хто й на що там може вирішити образитись...
(Просто мої злочинно суб"єктивні критичні коментарі іноді не всім подобаються і навіть якщо нових і не писатиму, може мене не всюди впустять через старі...) Та й взагалі "фейсбучні" відлуння на Букнеті дуже дивують...)

Показати 3 відповіді
Мар'яна Доля
16.01.2021, 00:02:02

Moonraise Darkness, Будь ласка! :)

avatar
Ніка Єнжель
12.01.2021, 19:38:13

Реклама вартує і зусиль, і часу, і бажання. Але робити її самому якоюсь мірою приносить задоволення більше, ніж просто заплатити за таке-то діло. Загалом досить корисно, хоч і не знаю, коли точно пролізу у Інстаграм/Фейсбук/Твіттер разом з тим х) А люди дивні, неуважні, чи як... Хоча, може, розкриєте секрет, скільки ви за такі блоги берете?Раптом якісь копійки на картку капають :D

Показати 3 відповіді
Мар'яна Доля
12.01.2021, 23:34:48

Ніка Єнжель, Для мене найбільше щастя, коли гарно читається книга, хоча реклама -теж річ приємна і корисна))

avatar
Avee Delmonico
12.01.2021, 17:05:04

Я б стільки не потягнула. Лише в Інстаграмі щось роблю, бо звикла історії якісь викладати. А тут...це ж стільки часу, чесне слово! Ловіть мене троє, я падаю.

Показати 9 відповідей
Мар'яна Доля
12.01.2021, 20:42:17

Avee Delmonico, Це тимчасове явище))

Дякую! Реально багато корисного. Якби ж то час... Я лише до Фейсбуку добралася)))

Мар'яна Доля
12.01.2021, 19:26:13

Ксения Демиденко, Будь ласка! Так, час - це те, чого хронічно не вистачає...

avatar
Анна Пахомова
12.01.2021, 18:01:24

Ой та й навіть якби за блоги платили гроші - що в цьому поганого? Ви назбирали корисну інформацію, ви нею ділитесь - ваше право. Я свого часу теж щось писала про це, бо був час, приємно тепер бачити посилання на свої блоги тут)

Мар'яна Доля
12.01.2021, 18:41:42

Анна Пахомова, Я багато блогів наших авторів позберігала собі, бо вони були мені як знахідка, в тому числі й ваші. Тепер ділюся))

avatar
Лана Іссан
12.01.2021, 17:22:27

Дякую. Дуже корисна інформація. Успіхів вам.

Мар'яна Доля
12.01.2021, 17:48:53

Лана Іссан, Будь ласка! У вас теж цікава сторінка та група, залюбки туди заглядаю.

avatar
Інна Камікадз
12.01.2021, 16:47:19

Н-да, наш народ не "пабєдім". Потрібно було тим авторам, що кидалися звинуваченнями, показати та розказати молодим й зеленим як просувати книгу. Чи вони хвилюватися, що ви за свої старання отримуєте від адміністрації сайту бонус у вигляді кешу?

Мар'яна Доля
12.01.2021, 16:48:53

Інна Камікадз, Не знаю, навіть)) Хоча мене те не дуже зачепило, так, трішки усміхнуло))

Інші блоги
МудрІсть Не Завжди КрокуЄ Разом З Розумом...
Мені завжди була цікавою тема розумних людей. Йдеться про професійні вміння у своїй сфері, в наукових теоретичних працях чи в механізмах, та в будь-якій сфері. Розумні люди часто мають в своєму арсеналі зверхність,
Візуалізація! Герої "Королівства любовних трунків"
Вузлики придворних інтриг та почуттів королівського двору фейрі міцніше переплітаються, а я підготувала для вас підбірку візуалізації героїв моєї новинки - Королівство любовних трунків! Стелла фор Лунар - головна героїня,
Поможіть обрати героя на обкладинку!
Всім привіт. Дорогі читачки, знаю, що не всі з вас бачать мої пости в соцмережах, де я проводила голосування щодо героя на обкладинку «Не вірю очам!». Та й взагалі, думки розділилися, тож я не знаю,
Хто я тепер
Ця історія про молоду дівчину, яка натрапила на невідомий об'єкт невідомого походження. Там вона примудрилася потрапити під вплив позаземних технологій, які перелопатили та переписали їх ДНК. То ким вона тепер є? Все та
Анонси до нової книги!
Друзі, щось я забула, що не всі сидять в інстаграмі))) А там вже вийшло аж 3 анонса до нової книги! Отже, почнемо з назви і дати виходу. "ЙОГО ПОМСТА" побачить світ (а ви - її) вже 1 січня! 1-й анонс відкриває
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше