Школа молодого автора: викладаємо книгу (1)
Привіт!
Наступна тема нашої розмови - дуже актуальна, особливо для тих із нас, хто робить це вперше. Отже, як правильно оформити книгу на сайті Букнет, щоб вона виглядала привабливою для читачів та не викликала зауважень від адміністрації?
От у нас є профіль, але поки ми не почали викладати книгу - це профіль читача. Авторами ми стаємо тільки після початку створення першої книги. Як це зробити? Заходимо у вкладку "Мої твори" і натискаємо кнопочку "Додати книгу". Перед нами з'являється свого роду форма, яку потрібно заповнити. Роботи вистачає, чи не так?
Для її полегшення було створено відео "Як опублікувати книгу на Букнет"
А також усі кроки послідовно можна побачити у Довідці для автора
Книга, як відомо, починається з обкладинки. Дехто з авторів не робить її, можливо, тому що не вміє, або вважає, що в книзі це не головне. Проте все ж таки варто потрудитися і виготовити обкладинку, адже за її відсутності сайт не рекламуватиме книгу, вона не потраплятиме до віджетів. Та й увагу читачів буде привернути набагато складніше.
Обкладинки можна виготовляти у різних редакторах. Я, наприклад, починала з "Фотошопу", але потім перейшла на "Канву". Не знаю, чи можна давати активні посилання на сторонні ресурси, тому можете просто погуглити "Онлайн сервіс Canva". Він є дуже простим у користуванні, навіть для "чайників", яким і я себе вважаю. Крім обкладинок, тут можна виготовляти рекламні банери, картинки для публікацій у соцмережах та ще багато чого. Можна це робити з телефона, і радує, що сервіс безкоштовний.
Ось ТУТ можна прочитати блог Катерини Сніжинської, у якому дуже грунтовно і цікаво розповідається про всі нюанси виготовлення обкладинок саме для Букнету - щоб вони були читабельними, добре виглядали в різних форматах і привертали до себе увагу. Рекомендую перечитати всім, не тільки початківцям.
Думаю, ні для кого не секрет, що на зображення теж розповсюджується авторське право, тому картинки для виготовлення обкладинок слід брати з відповідних ресурсів. Заборонено, зокрема, публікувати на обкладинках фото публічних людей або роботи художників з їхніми логотипами .
Про те, які зображення можна вільно використовувати, та на яких ресурсах краще їх брати - у своєму блозі розповідає Вадим Колоток.
І ще один блог "Про авторське право на обкладинки" від Ольги Соул
А як ви виготовляєте обкладинки? Якими ресурсами для цього користуєтесь? Чи, може, не заморочуєтесь і замовляєте вже готові у людей, котрі цим професійно займаються?
Особисто мені цікаво створювати обкладинки самій, це ніби свого роду релакс, який допомагає налаштуватися на потрібну хвилю у написанні історій.
Сподіваюся, цей допис був для вас цікавим. Далі ми продовжимо розмову про оформлення нашої книги, але це буде вже наступного разу))
До скорої зустрічі!
11 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиУ мене на пошук потрібного фото йде так багато часу, що сама дивуюся своїй вибагливості)
Мар'яна Доля, Мабуть, так і є, але мені якось важко, бо прикипаю до однієї))
Дякую, багато цінної інформації. Пробувала я робити обкладинки сама, але поки що роблять профі, бо у них краще виходить, та й в мене часу нема багато. Але з тим, що захоплива справа - погоджуюсь))) З фотошопом і канвою знайома, але поверхово.
Ксения Демиденко, Будь ласка! Рада, що допис виявився цікавим для вас))
Створення обкладинок для мене - дуже відповідальна справа, та що там, мені ще й дуже подобається це робити)) Фантазії море♥️ Роблю все сама, бо це мені справді цікаво, і користуюсь різними додатками (за Канву багато чула, мабуть, треба спробувати там). Тепер як почала писати на Букнет (раніше ж обкладинки мене мало цікавили), якось вже так повелося, що коли придумую сюжет історії, то спершу морочусь над назвою і обкладинкою, а потім пишу перші розділи) Дякую! Ваші дописи справді допомагають)))
Лександра Славичч, Дякую за відгук! Я так само - в мене першою з'являється обкладинка, а вже потім книга пишеться))
Я навпаки — починала з Канви, а завершила Фотошопом. Просто я люблю градієнти, тиснення, оці всі функції для тексту)) Але також люблю все робити сама (хоча перші обкладинки я замовляла собі, а зараз дарують арти))
Дарія Кононенко, Вікіпедія рулить))
На перших порах пробув створювати обкладинки у Пікасі самостійно - деякими був навіть задоволений. Але коли познайомився тут із Радіантою - зрозумів, що таку справу треба доручати людям, які з графічними редакторами на ти. Нашою співпрацею задоволений.
Мар'яна Доля, Це точно)))
Для мене обкладинки це найжахливіше, що може бути в створенні книги. Спочатку придумай, що ти там хочеш бачити, потім знайди картинку, яка підійде по розміру і буде подобатися, підбери шрифти і тд... Одним словом - жах. Робила до двох книг самостійно обкладинки, а далі напевно буду замовляти, побережу собі нерви)
Тіа Кузь, Дякую! Так, якщо це заняття не приносить задоволення, краще доручити його професіоналам!
Я роблю в піксарт на телефоні, підбираю відповідну картинку і прилаштовую написи. Мені складно догодити;)) тому намагаюся робити сама. До речі, канва мені чомусь не зайшла.
Корисний блог, втім, як і інші твої блоги))
Ліна Алекс, Дякую! Цікаво дізнатися про інші сервіси та спробувати їх))
Дякую. Гарні поради. Канва дійсно чудовий сайт. Теж потроху його опановую. Успіхів новачкам і досвідченим авторам.
Лана Іссан, Дякую! Вам теж успіхів у цій нелегкій, але цікавій справі!
Привіт) спочатку створювала сама, потім мені безкоштовно допомагала подруга, останні ж обкладинки(окрім «Час героя») замовляла у профі) На «Час героя» мені зробила обкладинку подруга, але, як на мене, вона підійшла більше, ніж попередня платна)
Мар'яна Доля, :)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати