Додано
24.09.20 21:19:54
Нетжеру: Парадокси єгиптян: Дуат Рай чи Пекло?
Дуат: Рай чи все-таки Пекло? ?
Культура єгиптян неподільно пов'язана із вірою в потойбічне життя. Культ смерті займав левову частину вірувань, а давні єгиптяни, без перебільшення, готувався до смерті ще за життя!
Усім відома Книга мертвих — тут розміщені гімни богам та прокляття. «Глави про вихід до світла дня» — це туристичний путівник по Потойбіччю. Якщо вам лячно було читати Божественну комедію, то спробуйте погортати Глави (єгпт. Ер ну перет ем херу)).
Найдавнішим джерелом заупокійної літератури — є "Тексти Пірамід". Та вони своєю чергою «…цілком імовірно, є копіями дуже давнього джерела, що стало основою всіх подальших релігійних творів». Отож першоджерело ритуальних текстів лишається таємницею.
Після смерті набожного єгиптянина чекала подорож крізь Дуат. Загробний світ, а радше цілий потойбічний Всесвіт.
Спершу Дуат був серед зірок, саме туди відправлялися душі мертвих — ба.
В Дуат жили ка, тобто подвійники живих людей. Після смерті частини душі об'єднувалися і людина відправлялася на суд.
Дуат поділений на області — години, відповідно до подорожі Сонця по Підземній річці.
Володар Дуат спочатку Творіння був Анапа — Анубіс. Бог з головою шакала (хоча скоріше — то все ж голова собаки). Він судив та вирішував долю душі.
Дуат містив, як уявлення про Рай — місце, де жили боги та куди могли потрапити праведники, так і про Пекло. Зокрема, в Дуат жили монстри та демони. Окрім того, там жив ворог Ра, втілення Хаосу. А чудовисько Амміт жерла серця грішників.
Кожною областю Дуат повеліває божество, хоча теоретично Осіріс — цар всього Потойбіччя, він так само має власний регіон, саме туди мріють потрапити душі померлих. В Дуат знаходиться й зал Двох істин, де проходить сам суд. Осіріс — верховний суддя, а 42 боги наче суд присяжних — виправдовували чи звинувачували душу. Існували спеціальні ритуальні закляття та молитви для того, щоб пройти Останній суд та потрапити у Рай. Для цього в нагоді стане «Книга Мертвих».
Айя Нея
137
відслідковують
Інші блоги
Першу частину веселої романтичної історії "Як одружити короля" завершено!
Але попереду ще багато пригод! Запрошую до другої частини! З нагоди закінчення першої частини хочу в цьому блозі зібрати ілюстрації всіх
Вітаю, мої любі. Як Ваші справи? Чим займаєтесь? Я од трошечки бавилась зі зрізами своїх книжок.
Звісно, цю фразу придумала не я, але вона прекрасно описує сюжет другої частини книги КОХАННЯ НЕДОСТАТНЬО. І вже сьогодні опівночі ви зможете почати знайомство з Остапом, про якого досі ми тільки чули))) Всі люди бачать
ШАНОВНІ МОЇ ЧИТАЧІ! Сьогодні в мене день народження, і я під цим блогом дарую вам подарунки. Смаколики для читачів. А також щиро хочу подякувати вам за шалену підтримку. Дуже радію, що попри всі негаразди і суперечливості,
Вітаю усіх, друзі! Нещодавно наше число дісталося семи сотень! Безперечно, це наше спільне досягнення, що дуже вдало підпадає під новорічну ялинку! Як я й обіцяв, новорічний твір (Долина Крижаних Сліз) буде виходити й
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДякую за таку змістовну розповідь. Нещодавно я прочла, що вагомість "Книги мертвих" перебільшена голлівудськими митцями. Така книга була в кожньому похованню шляхетного єгиптянина. Вона була зтворена для полегшення потрапляння до раю небіжчиком. Ви згодні з цим?
Лена Муррр, Так, це не найвизначніші памятка писемності :) це ритуальний "сувій" , заклять і прокляття. Ритуальні молитви розміщували на стінах погребальних камер, щоб душа потрапила в Дуат і пройшла його оьласті. Діти вчили віршики на память, щоб обдурити суд богів))) однак, в Книзі є багацько про богів та культурні уявлення єгиптян. Тут немає якихось заклять для виклику мумій як у фільмах))) це просто... Молитовник.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати