Додано
24.09.20 21:19:54
Нетжеру: Парадокси єгиптян: Дуат Рай чи Пекло?
Дуат: Рай чи все-таки Пекло? ?
Культура єгиптян неподільно пов'язана із вірою в потойбічне життя. Культ смерті займав левову частину вірувань, а давні єгиптяни, без перебільшення, готувався до смерті ще за життя!
Усім відома Книга мертвих — тут розміщені гімни богам та прокляття. «Глави про вихід до світла дня» — це туристичний путівник по Потойбіччю. Якщо вам лячно було читати Божественну комедію, то спробуйте погортати Глави (єгпт. Ер ну перет ем херу)).
Найдавнішим джерелом заупокійної літератури — є "Тексти Пірамід". Та вони своєю чергою «…цілком імовірно, є копіями дуже давнього джерела, що стало основою всіх подальших релігійних творів». Отож першоджерело ритуальних текстів лишається таємницею.
Після смерті набожного єгиптянина чекала подорож крізь Дуат. Загробний світ, а радше цілий потойбічний Всесвіт.
Спершу Дуат був серед зірок, саме туди відправлялися душі мертвих — ба.
В Дуат жили ка, тобто подвійники живих людей. Після смерті частини душі об'єднувалися і людина відправлялася на суд.
Дуат поділений на області — години, відповідно до подорожі Сонця по Підземній річці.
Володар Дуат спочатку Творіння був Анапа — Анубіс. Бог з головою шакала (хоча скоріше — то все ж голова собаки). Він судив та вирішував долю душі.
Дуат містив, як уявлення про Рай — місце, де жили боги та куди могли потрапити праведники, так і про Пекло. Зокрема, в Дуат жили монстри та демони. Окрім того, там жив ворог Ра, втілення Хаосу. А чудовисько Амміт жерла серця грішників.
Кожною областю Дуат повеліває божество, хоча теоретично Осіріс — цар всього Потойбіччя, він так само має власний регіон, саме туди мріють потрапити душі померлих. В Дуат знаходиться й зал Двох істин, де проходить сам суд. Осіріс — верховний суддя, а 42 боги наче суд присяжних — виправдовували чи звинувачували душу. Існували спеціальні ритуальні закляття та молитви для того, щоб пройти Останній суд та потрапити у Рай. Для цього в нагоді стане «Книга Мертвих».
Айя Нея
137
відслідковують
Інші блоги
Дорогі читачі! Сьогодні (27.06.2026) діє знижка 15% на дві мої книгу: "Відродження. Небезпечний вибір" Анотація:
Я зробила непоправну помилку. Пішла наперекір родині в гонитві за справжнім коханням. Перекреслила
Всім вітання. Цей блог для тих, хто пише чи читає твори, де є щось для дорослих. Я - серед авторів, у творах якого трапляються відверті сцени. У мене є лише один роман, зараз працюю над іншим, і є ще кілька ідей. З чим я зіткнувся?
Сьогодні представляю для флешмобу оповідання Листи Еврідіки Випадково, шукаючи інформацію про королівські династії Європи до великої книги, яка поки що в роботі, я натрапила на сапфічну історію кохання, яка відбулася
Всім привіт! ♡‿♡ Мої любі! ♥️ У декого з вас виникло питання: чому Юля темненька? Насправді все просто. Саме такою її вперше побачила Ксенія у книзі «Його залежність». І ще тоді я описала
Коли вже не знаєш, що відповідати батькам на їхнє питання «коли вже ми тішитимемося онуками», краще не брехати і не вигадувати собі хлопця. Бо що потім робити? Позичати? А якщо ще й твоя сестра утне щось подібне?))) Любі
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДякую за таку змістовну розповідь. Нещодавно я прочла, що вагомість "Книги мертвих" перебільшена голлівудськими митцями. Така книга була в кожньому похованню шляхетного єгиптянина. Вона була зтворена для полегшення потрапляння до раю небіжчиком. Ви згодні з цим?
Лена Муррр, Так, це не найвизначніші памятка писемності :) це ритуальний "сувій" , заклять і прокляття. Ритуальні молитви розміщували на стінах погребальних камер, щоб душа потрапила в Дуат і пройшла його оьласті. Діти вчили віршики на память, щоб обдурити суд богів))) однак, в Книзі є багацько про богів та культурні уявлення єгиптян. Тут немає якихось заклять для виклику мумій як у фільмах))) це просто... Молитовник.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати