Додано
28.08.20 11:31:55
Українські страви в Америці (кулінарний флешмоб)
Вітаю, шановні!
Сьогодні в меню продовження смачненького флешмобу з уривками про приготування страв або вживання їжі у творах на Букнеті. Чудова Ірина Ярошенко передала мені естафету. Приймаю із вдячністю.
Довго думати і шукати їжу у власних творах мені не довелося, бо лише в одному маю більш-менш підхожий опис. Це останній мій роман, до речі, з назвою також із цієї опери)) Я не люблю каву. Так, героїня не поціновувачка всім відомого ароматного напою, зате герой навчив її любити дещо інше, а саме - смачнючі страви української кухні. Отже, два уривочки (приймати суворо перед або під час обіду;))
Уривок перший
Поки я себе заспокоювала, минуло хвилин двадцять. Кріс так і не повернувся, але я чула, як він щось робить на кухні. Через відчинені двері спальні донісся запах страви, яку він, очевидно, готував. Він ще й куховарити вміє? Не чоловік, а скарб.
Незабаром скарб знову показався, усміхнений, підперезаний фартухом.
– Шеф-кухар запрошує вас до столу, міс.
Спираючись на його плече, я прошкандибала до острівця між вітальнею і кухнею. На мармуровій стільниці стояло дві тарілки, наповнені чимось схожим на червоний суп, від якого йшов запаморочливий запах. У центрі тарілки плавало кружальце сметани.
– Що це?
– Борщ.
– Боур… Що?
– Борщ. Національна українська страва. Пригощайся.
Від рухів ложки сметана розчинилася. Я силилася вгадати, з чого зроблено боу… От лихо, цю страву й не виговориш. Зачерпнула ложкою, піднесла до рота. Гарячий, духмяний. Кріс спостерігав за мною в очікуванні реакції.
– М… Смачно. Що тут? Квасоля? Бекон?
– На моїй історичній батьківщині це називається сало.
– Ніколи в житті такого не їла. Так дивно і справді смачно. Де ти навчився куховарити?
От мені явно не варто зізнаватися в тому, що я вмію готувати лише млинці, яєшню і салат.
– Бабуся навчила. Коли вона була маленькою, її батьки емігрували до Америки у пошуках кращої долі. Але сімейні традиції залишилися. Читати далі
Уривок другий
За кілька хвилин підійшла жінка, язик не повертався назвати її офіціанткою. Чимось вона нагадала мені мою стару няньку пуерторіканку – при тілі, з відкритим доброзичливим лицем і волоссям, зібраним у високий пучок, прикритим чорною пов’язкою. На бейджику написане ім’я “Тетяна”, яке я з трудом прочитала, як колись не могла нормально вимовити “борщ”.
– Вітаю, – звернулася жінка, – ви у нас вперше? Підказати вам щось?
– Так, вперше. Але я колись вже їла страви вашої кухні.
Жінка розцвіла, явно не очікуючи.
– Що замовите? У нас сьогодні борщ із пампушками з часником, пиріжки і вареники.
– А вареники з вишнями є?
– Міс – справжня поціновувачка. Взагалі сьогодні немає, але для вас знайдемо. Напій?
– Зелений чай, будь ласка. Дякую, Тетана.
– Просто Таня. Думаю, так буде простіше.
Я вдячно усміхнулася. Відкинулася на спинку сидіння. Я почувалася тут майже так само добре, як і поруч з Крісом у ті часи в Лідсі. Традиції, яких дотримувалися в цьому закладі, були важливі і дорогі для нього, і я відчула, що хоч трішечки, але теж стала дотичною до них, а отже, і ближчою до нього. І хоч його незаперечна провина досі краяла мені серце, я тужила за ним, сумувала і мріяла побачити най би здалеку.
Вареники з вишнями, посипані цукром і политі вишневим сиропом, разом з чаєм принесли через п’ятнадцять хвилин. На додачу те, що я не замовляла, – духмяні печені пиріжки з яблуками.
Я питально скинула брови.
– За рахунок закладу, – сказала Таня. – Пригощайтеся.
– Дякую, – і я відправила до рота вареник.
Вишневий сік потік підборіддям, я вчасно нахилилася і в останню секунду врятувала своє вбрання від рожевих крапель, що впали на білу скатертину. Що ж, я трохи перебільшила свою обізнаність з національною кухнею, і зовсім забула, що таку страву треба їсти акуратніше.
Всім смачного!
Естафету передаю Інці Вікторовій
Щиро ваша Ліна Алекс
Ліна Алекс
1144
відслідковують
Інші блоги
Друзі, щось я забула, що не всі сидять в інстаграмі))) А там вже вийшло аж 3 анонса до нової книги! Отже, почнемо з назви і дати виходу. "ЙОГО ПОМСТА" побачить світ (а ви - її) вже 1 січня! 1-й анонс відкриває
Тож хлопчики та дівчатка, 16ого числа я знімаю гіпс!
Мало того, з нового року я звільняюсь з роботи та весь свій час буду присвячувати книгам та літературі. Тож очікуйте багато нових проектів та дуже часті оновлення книги
Усім привіт, любі друзі. Я вирішила спробувати себе у дизайні обкладинок, буду дуже рада якщо ви оціните)) Ось декілька варіантів: 1) 2) 3) 4) 5) 6) Усі обкладинки по 150 грн. Також я веду свій тг канал, буду рада вас
Сильні особистості збагачуються переважно за рахунок внутрішнього зростання. Слабкі, — згуртовуючись у зграї собіподібних істот. Сильні здатні ефективно діяти навіть на самоті, а слабкі, — нінащо не здатні,
Добрий вечур цімбори, єк дужі? Запитали би у вас гуцули. Зрозуміли? Тоді що б відповіли ви почувши таке запитання? Мені цікаво, яка відповідь пролунала б в тій чи іншій етнографічній групі, нашої великої і такої багатої культурою
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
Увійтиніколи не їла вареники з вишнею))))
Ліна Алекс, ))). Це точно. Усе що готуєш з любов'ю, смачне)))
Я аж відчула, як в мене по підборіддю стікає вишневий сік))) Дуже смачні та рідні страви! Чудові уривки!
Дякую за передачу естафети! Зараз буду пригадувати, що ж там в мене є?)
Інка Вікторова, Будь ласка))
Впевнена, щось відшукається.
О, дуже люблю вариники з вишнями)) Пригадую, як ви в презентації цієї книги згадували про борщ))
Мар'яна Доля, Супер!
Сьогодні якраз борщик захотілось зварити)
Ярина Мартин, Смачного! Борщик - страва на всі часи))
Дякую!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати