Видати книгу молодому автору в Україні- вся правда
Поділюся з вами своїм досвідом з пошуку інформації про те "Як видати книгу (фізичну)". Кожен з Вас має свій досвід і було б цікаво ним обмінятися.
Видати книгу можна за рахунок видавництва. От уявіть, як на полицях магазину КСД лежить ваша "Книга". Класно, правда? Як це в теорії може статися?! Перш за все це рекомендації від друзів, або впливових людей, які мають зв'язки з цим видавництвом. Також потрібно мати синопсис свого твору, де ви в кількох словах перекажете сюжет твору. Великим плюсом є безліч відгуків від людей, які вже читали цю книгу.
Чесно кажучи, якщо ви невідомий автор, то цей варіант дуже сумнівний... Знаю багато історій, де люди відправляли свої рукописи на сайти видавництв, разом зі синопсисами і Навіть не отримували відповіді...
Тут важливо розуміти, видавцям не потрібні ваші книги. Їм потрібні гроші, а також гарантії, що книга буде продаватися.
Видати книгу можна за свій власний рахунок. Тут є свої плюси і мінуси. З плюсів - книга вийде такою, як ви хочете - обкладинка, сам текст буде такий, як ви задумали. І це прекрасно. Великий жирний мінус - якщо у вас немає 50-100 тисяч грн, можете забути про цей варіант. Видати книгу зараз дуже дорого (робота редактора, дизайнера, верстальщика, оплата послуг друкарні, реєстрація вашого твору).
Крім цього, займатися продажем книги будете займатися виключно Ви самі. Зрештою, це цей варіант досить класний. Маючи гроші, можна 100% отримати книгу в руки, а гроші для реалізації можна взяти у кредит.
І ще один з варіантів - знайти літературне агенство. Там ви платите невелику сумму - 1000 гривень. Вони беруть ваш рукопис і читають його. Якщо він перспективний - вони шукають видавництво, ведуть переговори і домовляться про видання книги за їх рахунок ( при цьому, 30-50% від вашого гонорару вони забирають собі). Такі от пироги, шановні автори книг..
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиА які у вас є історії на цю тему? Пробували звертатися з рукописами у наші видавництва???
Марко Войт, Дякую))
У мене є дві паперові книги - одна за власний кошт ( але навпіл з іншим автором), друга - за рахунок видавництва ( перемогла в конкурсі). Ні ту, ні іншу продавати не вдалося. навіть за символічні суми. просто не було бажаючих купувати. Пороздаровувала, потішила своє его)) Тому до суми на видання книги ще треба доплюсувати витрати на її рекламу ( якщо видавництво не бере ці функції на себе). У моєму випадку нам просто віддавали наклад - і все, робіть що хочте. Свого часу я редагувала кілька книг місцевих авторів для невеликого видавництва у нашому місті. Це було більше 10 років тому, і тоді невеличка книга в м'якій палітурці накладом 100 примірників обходилася автору в 7 тисяч гривень, а в твердій відповідно - дорожче. Зважаючи, як зараз зросли ціни на папір і друкарські послуги, то певно, названі автором допису суми не такі вже й фантастичні. Сама не дізнавалася, щоб не засмучуватися ( хоча представники видавництв регулярно шлють листи щастя у Фейсбук та Інстаграм, заманюють обіцянками видати будь-який тираж, хоч і 10 примірників - видно, криза не оминула й їх))
Мар'яна Доля, То правда. Мені надійшла приваблива пропозиція - ми беремо на себе літредагування, верстку, коректуру, а Ви оплатіть поліграфію за таким тарифом, що дешевше на ксероксі друкувати)))
Ананьєва тут вже згадували, теж вписуюсь за нього.
Спілкувався ще в 18-му з одним письменником. За книгу він отримав гонорар в 10к грн від видавця. І віддав права на 3 роки. Я витрачаю на написання повноцінної книги 1-2 роки в середньому. Якщо врахувати інфляцію і подвоїти якимось дивом гонорар, то це однаково невигідно. Ананьєв сказав правильно: більше заробиш підмітанням вулиць.
Того я схиляюсь, що краще займатись рекламою та реалізацією самому, або за допомогою літ агентів, якщо такі взагалі існують в Україні. Або клепати в місяць по дві книги, але про якість і змістове навантаження таких книг я мовчу.
Орест, А Ви його декларацію бачили? Я чужі гроші не рахую і не перевіряю.
Я б хотів докази, крім "у мене враження". Є щось вагоме і достовірне?
В мене знайомий друкує. а потім роздає. Якщо тебе не замовляють бібіліотеки то смислу просто немає активно в україні книги купують 100 тисяч осіб.
Є дуже крутий розбір Ананьєва про видати книгу в Україні. https://www.youtube.com/watch?v=4akTP4WB530
У цілому, я сам видавався кілька разів у відомих видавництвах і можу вам сказати, що це безнадійна справа: гонорари смішні. Дійсно, хороший варіант самому вкластись, якщо маєш велику аудиторію. Тоді можна зірвати джекпот (як це довів Ананьєв) Або продаватись у інеті. Але найкраще: писати англійською і не мати нічого спільного із Укранським ринком книг.
Остап Соколюк, Ти от не задумуєшся по його мові іміміці. що він не є повністю відвертим
Почнемо з того, що ви перебільшуєте ціну самвидаву. 25 тис.грн. середня ціна у того видавця з яким другий рік поспіль працюємо ми.
Леся Найденко, чекаю в приват)
В Україні? Сумнівна справа. Набагато краще знайти перекладача, та намагатися знайти відгук за кордоном, де література знаходиться на вищому рівні, ніж в Україні.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати