Що ми любимо і не любимо читати в блогах?
Блоги на нашому сайті є одним із реальних способів для автора ( особливо початківця) привернути увагу до себе і своєї творчості, знайти нових читачів. Ні для кого не є секретом. що в правилах Букнету наголошується, що блоги призначені виключно для спілкування на літературні теми.
У них дозволяються:
- анонси та описи літературних подій в Україні;
- анонси нових публікацій на Букнет;
- конкурси та розіграші призів на Букнет;
- розповідi авторiв про свої творчі плани;
- анонси авторських зустрічей з читачами, публікацій ваших книг на папері та опис інших події, пов'язаних виключно з вашою літературною творчістю.
Тобто, здається, все легко і просто: бери ці рекомендації і будуй собі план публікацій - та одного ранку прокинешся суперблогером, якого всі читатимуть і активно коментуватимуть. Але частіше трапляється, що автор пише, пише, старається, старається... а тоді засмучується, що його допис не знайшов гучного відгуку. Чому так відбувається? Мабуть, через те, що публікацій багато, вони швидко змінюються новими, а щоб котрась трималася нагорі стрічки, її мають активно коментувати.
Тому я й вирішила розпитати знайомих завсідників Букнету ( серед яких є як читачі, так і автори) - які блоги ви частіше за все читати і ( чи) коментувати не будете? І навпаки - які саме дописи вас зацікавлять?
Отже, спершу - антирейтинг. Не дуже захоплюють читачів: пости із серії "кому промокоди", анонси знижок, дописи на кшталт "у мене сьогодні немає натхнення, тому сьогодні оновлення не буде. а буде завтра". Також не дуже цікавлять читачів постійні анонси нових розділів і рекомендації книг "від колег". Скоріше, навпаки, відвертають. аніж приваблюють, скарги авторів про те, що їх ніхто не читає і заклики прочитати книгу/ залишити коментар/поставити зірочку. Такий же ефект мають занадто загадкові дописи "ні про що" - наприклад: "У мене скоро має бути важлива подія, але поки що я не можу відкрити всі карти..." Не дуже схвально ставляться букнетівці і до відверто провокативних тем ( хоч часом вони й можуть спричинити жваву дискусію, але будьте обережні - бо "мінусів" для вашої репутації від занадто різких висловлювань може виявитися більше, аніж "плюсів".).
Тепер до приємного - що подобається, і які дописи мають більше шансів бути прочитаними. Це цікаві розповіді автора про себе, якісь випадки зі свого життя, пов'язані з творчістю, історія написання тієї чи іншої книги. Гумор - завжди знаходить відгук, особливо, якщо автор вміє посміятися не тільки над кимось. але й над собою. Також чимало шансів опинитися у "топі" обговорень мають дискусійні публікації, де автор підіймає якесь спірне питання, що стосується творчості, літературного процесу. Якщо ви, готуючись до написання книги, знайшли цікаву інформацію, але вона повністю не увійшла до вашого твору - то сміливо діліться власними напрацюваннями у блозі, усім буде цікаво розширити свій світогляд. Також завжди корисними є поради і лайфхаки з власного досвіду, як ви пишете. редагуєте, де шукаєте натхненя тощо ( але не переписані у інших авторів і видані за свої - це все легко відстежити, ну, й не надто банальні, варто ввімкнути фантазію і придумати щось, що по-справжньому "чіпляє" та інтригує). Ну і коли виходить нова книга - то читачі з задоволенням дізнаються про це з блогу, особливо, якщо анонс подається нестандартно і креативно. А ще ( можливо, через те, що на сайті авдиторія більше жіноча. а жінки "люблять очима") успіхом користуються візуалізації героїв книг та буктрейлери.
Ось таку "інсайдерську інформацію" мені вдалося назбирати. Якщо вам є щось додати до кожного з цих списків - не соромтеся, приєднуйтесь!
P.S. Результати голосування у групі "Букнет Майстерня", де кожен бажаючий міг висловити свою думку про те, що йому не подобається читати у блогах:
Агресивна реклама ( постав зірочку, підпишись, прокоментуй і т д) - 28 голосів
Насмішки над конкретними жанрами та авторами - 16 голосів
"Формальні" відгуки, з яких видно, що автор книгу не читав - 16 голосів
Скарги на те, що автора мало читають - 15 голосів
Розіграші промокодів - 14 голосів
Дописи, що є завідомо хейтерськими і провокативними - 14 голосів
Різна малосуттєва інформація ( наприклад, чому автор не виклав черговий розділ) - 13 голосів
Анонси нових розділів ( якщо вони виходять часто) - 9 голосів
+ до малосуттєвої інформації - скарги на життя-буття, якщо вони не стосуються літературних тем у принципі - 8 голосів.
Сподіваюся, ця інформація нікого не образила та буде корисною для подальшого самовдосконалення. Адже деякою мірою - блог - це візитка автора, як і його профіль. Тому в наших інтересах робити його дописи стильними, цікавими, такими, що несуть на собі відбиток ососбистості письменника.
31 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
Увійтиhttps://booknet.com/uk/blogs/post/170015 - Офтоп! - пишіть, тільки ставте #
#потеревенити
#поскиглити
#порадіти
#спитати
#серпентарій_друзів
#зцідити_отруту
Оксана Кириченко (Aillin Ai), ого...
Інформативний блог! Я рада, що більшість користувачів дратує те ж, що й мене)), а щодо "подобається", то там у мене по-різному. Але скажу одне – таким котам, як ото на картинці, я би була рада завжди ХD ❤️
Radianta, Так і є))
Автори вже поділилися на лояльних до адміністрації та "обіжених", обіжені ясно, що скоро матимуть якийсь даркбукнет куди пускатимуть обраних. Бо вони і так читають один одного і мають лише читачів яких і самі приводять на платформу. Тут о такі інтригі цікавіші. Бо у ФБ вже є розкол, і цей розкол ітиме далі. Не здивуюся якщо в двох груп є таємні групи куди мене не пускають. І де вони лють грязь один на одного.
Avrora, То пишіть, я почитаю)) Правда, я не зовсім зрозуміла, хто є хто, ну, думаю, по ходу прочитання все стане ясно))
Отак узяти й одним абзацом "антирейтінгу" проїхатися асфальтовим катком по всій місцевій квочко-кудахо-кицькоподібній "милоті"??))
"Бєзумству храбрих пайом мі пєстню..."
Хоча, вважаю, навіть в блог не "набіжуть" - який їм сенс це обговорювати, якщо нічого іншого не можуть))
КТГорошко, Маряна лояльна по її коментах видно, а Ви в опозиції. Цікаво спостерігати))
Дякую за таку актуальну тему. Шановні друзі, є пропозиція - створити щось на кшталт «Попкорну» на Літнет, де можна буде:
#потеревенити
#поскиглити
#порадіти
#спитати
#серпентарій_друзів
#зцідити_отруту
Тобто у цьому блозі OffTop ви зможите зробити, все вищеперелічене, адміністрація не буде втручатися у цей чат, звісно, якщо ви не будете ображати одне одного, переходити на особистості та публікувати контент, який заборонений на порталі.
Так оффтопні теми не будуть дратувати усіх, а люди зможуть випустити пару))
Якщо, ви не проти, то ми створимо такий блог, лишень пишіть там оффтоп. Бо вже був такий блог «Шинок» і він не знайшов вашої підтримки, та й знаходиться на задвірках Букнет.
P.S. Не треба сахатися адмінів та їхніх пропозицій, ібо……)))))
Чекатиму на ваші коментарі. Дякую.
Anna, Повірте воно вже є і більш всього і таємні групи є, де кожному кістки миють
Які ви всі важкі й нуднющі. Все не так. Вередливі, наче діти.
Іван Дурський, Цілком згоден.
Шановні автори, я звичайний читач, вподобайки дарую, а відгуки не пишу. Це перший допис на даній платформі, бо він, першочергово, стосується нас, читачів. Отож, що не люблю я:
- оці зменшувано-пестливі звертання, наче ми (читачі) беззубі малявки, яким зварили солодку манку та вирішили напхнути;
- ненавиджу візуалізацію та буктрейлери (така дурня). Я читаю книгу і образи в моїй голові вже сформувалися, нащо насаджувати своє бачення, яке, зазвичай, кардинально відрізняється від мого:
- дратують рекомендації книги, якщо там лишень вісім сторінок, а захвату, наче " Війну і мир" прочитали:
- бісять промокоди;
- не люблю анонсу кожного розділу, якщо книга мені сподобалася, вона в моїй бібліотеці;
- тіпає від сюсюкання авторів між собою, коли вони нахвалюють одне одного ( чи щиро?).
Займаєтеся саморекламою, але не забувайте, що і читач трапляється різний. Пишіть якісні рецензії на твори колег та свої, це, справді, спонукає взятися за книгу.
У мене все. Творчих успіхів.
Ніндзя Ніндзя, Ви не любите промокоди? Тобто можливість прочитати щось безкоштовно Вас дратує? оце так))
Як читач можу сказати, що хорошу книжку, як і погану видно вже з перших сторінок. Та іноді на кількох сторінках може бути більше подій, аніж в інших за пів книги.
Я навіть не знаю, чи заглядають читачі в блоги. Маю відчуття, що тут сидять самі автори.
Що до тем, мене не дратує геть нічого. Навіть критиГа вже тільки змушує посміхатись.
Додала у текст допису результати відкритого опитування.
Дуже дякую за цікаву і корисну інформацію. Прочитавши допис і коментарі, трохи лячно стало взагалі щось виставляти у блог. Тепер буду ще довше думати, перш ніж це зробити. Про себе, як про читача і автора, скажу, що мене ніякі дописи не дратують. Чесно. Взагалі. Просто щось цікавить. а щось, ні. Люблю блоги про корисні поради для авторів, флешмоби, автобіографічні дописи. Анонси і іншу рекламу нормально сприймаю. Це потрібно. Кому не цікаво, не мусить читати. До рекомендації книг інших авторів не дуже прислухаюсь. Може, більше за браком часу, ніж від того, що не подобається. От так.
Мар'яна Доля, Дякую. Помітила, що ви теж завжди толерантна. Дуже приємно. Не розумію людей, яких все під ряд дратує. Це, очевидно, наслідок якихось власних труднощів, нема настрою.
А ще, відносно промокодів. Мабуть,без цих публікацій ніяк. Тому не варто сердитися. Просто в заголовку відразу писати - промо до такої - то книги. Щоб читали тільки ті, хто цією книгою цікавиться. А інші благополучно оминали.
І про рекламу. Думаю, зі мною багато хто погодяться, що витрачати багато часу на вигадування і створення якоїсь оригінальної реклами в блозі далеко не завжди є можливість. Особливо, коли ти початківець і кожна дрібниця дається тобі з важкою працею. А привертати увагу до творчості, хоч якось треба.Тому, прошу не критикувати надто строго. Не цікаво - не читайте, не дивіться. Це моя позиція. Всім успіхів і натхнення.
Вже стільки коментарів, що немає що й додати, хіба що підтвердити, що порожні балачки оле, я написав три рядки чи чотири абзаци, я пропаду, я повернувся, страждання, який я недолюблений, як мене не читають, я новачок полюбіть мене - бісять.
А ще справді дратують оті рекомендації, як Іра сказала, під копирку. Господи, ви автори, невже не можете, навіть, якщо не читали, адже у вас нема часу, написати декілька слів щиро від себе?
Власне я теж грішу рекомендаціями, але виключно на те, що читали і лише у випадку, якщо мені справді сподобалась робота. Дівчатка, звідти і береться щирість. Якщо сподобалось, нема сенсу щось копіювати в когось. Слова лягають на папір самі.
А тож 8 сторінок тексту - так торкнуло, так неймовірно пише авторка. в якої лише одна ось це робота і є, з 8 сторінок. Самим не огидно тим займатися?
Іван Дурський, Я так само, якщо сама не прочитала книгу, радити не беруся, більше того, якщо прочитала і лишилася не в захваті - то теж волію промовчати, критикувати не буду, але й не хвалитиму.
Чудова тема! На мою думку, частину того, що ми пишемо у блогах можна сміливо переносити у свої соцмережі, а тут же часто губляться цікаві й корисні теми. Я люблю читати не надто довгі, з візуалами по темі (не обов'язково це мають бути герої твору) та гарним оформленням цікаві та корисні блоги. На мою думку, автору не потрібно строчити по три блоги на день, бо інакше це виглядає нав'язливо. Обожнюю читати рекомендації, якщо видно, що твір справді прочитано і пропущено крізь себе, але ніколи не сприймаю те, що пишеться під копірку один в один різними авторами і видається, як відгук. Це кажу, як читач, а не як автор. Нікого не хочу образити, раптом що, просто висловлюю свою точку зору.
Ірина Ярошенко, Повністю згодна! Я теж свої блоги часом викладаю у соцмережі))
Найбільше не люблю скиглення в блогах. Оте "Нема натхнення" або "Мене ніхто не читає". Розумію, що бувають моменти, коли підтримка необхідна, але такі блоги швидше відваджують мене від читання. А от рекомендації люблю. Особливо коли людина дійсно прочитала книгу і пише свої враження.
Лександра Славичч, Рада, що вас зацікавила тема!
До речі, ось тут голосувалка - збираємо статистику і потім підіб'ємо остаточні підсумки по темі)) - https://www.facebook.com/groups/557068024937512/permalink/621493828494931/
Один із найбільш корисних постів як мінімум за останній місяць)) І в коментарях стільки різних думок як з боку читачів, так і з боку авторів (навіть, якщо ці дві крайності є частиною однієї людини). Безперечно погоджуюсь із переважною більшістю думок, і висловлюю вдячність усім читачам блогів за те, що вони досить лояльні і свідомі, що не проливають купи негативу у коментарях під дописами, які не викликали цікавості. Букнет якесь особливе місце, тут тобі радче акуратно вкажуть на помилки, аніж зрівняють із землею за неточність у пунктуації, орфографії чи стилістиці. Це дуже добре, що існують такі от дописи, котрі дозволяють авторам ознайомитися із різними думками, приміряти так би мовити "чужу шкіру" на себе і виправити свою власну діяльність замість наїжджати на всіх і кожного, що "мене і моє високе мистецтво тут нікому не дано зрозуміти", як дуже часто буває на інших платформах і не тільки з приводу творчої діяльності
Мар'яна Доля, Творимо інформаційний простір Букнет)) Хоча радче сказати - творімо!
Крутий допис! Повністю погоджуюсь!
Ще особисто не люблю візуалізації героїв. Називається – лінивий автор не вміє описувати.
Мар'яна Доля, Та якраз вже чекаю, коли мені напідкидають ідей!
Щодо реклами - дуууууже спірне питання. Суть в том, що будь-яка реклама викликає негатив, але обов'язково знаходиться процент читачів, на яких вона подіє. Я сам відношуся до реклами того чи іншого твору нейтрально, але других способів поступово розширювати спектр читачів важко. Якщо писати і не рекламувати, то всі старання будут для десятка людей. Не думаю, що нові автори, що приходять на Букнет хочуть, щоб їх труди оцінювалися десятком.
Останні пункти (промокоди, скарги що не читають і так далі) більш-менш оправдані в списку негативних. А ось реклама! Люди, що про неї негативно відгукуються, або взагалі не розуміють правила розповсбдження контенту, або в інтернеті лише два дні. Вибачте, вибісило це!
Якщо вас бісить реклама, то пишіть собі в задоволення, та самі не рекламуйте. Знайшлися праведники: пишуть, що проти реклами, а в самих блоги забиті різноманітники темами щодо власних же творів та анонсів нових історій. Не бачите тут лицемірства? А я бачу!
Палаш, Хороша ідея. Робіть допис – читачі точно знайдуться!
Ось моя думка, як читача. Коли я бачу на дзвіночку непрочитане повідомлення і потім виявляється, що це допис в блозі, я трохи засмучуюся, оскільки чекаю більше на продовження твору, який я читаю, а не на допис у блозі. Пізніше, подолавши невелике розчарування, читаю блог, але не завжди до кінця. Якщо не впадати сильно в деталі, то моя читацька поведінка в блогах зазвичай наступна: 1.дописи з анонсами дочитую лише тоді, коли вони невеликого обсягу; 2. дописи з дискусіями письменників рідко читаю, оскільки часто в них обговорюються події, про які я навіть не чула і не розумію про що мова ; 3. мені подобаються дописи з дослідженнями різних літературних жанрів і художніх прийомів, особливо коли письменник досліджує і розказує про жанр в якому працює (тут всьому виною філологічна освіта, звідки особлива прихильність до усіх мовних викрутасів, до дослідження мови і літератури); 4. подобаються невеликі історії з життя авторів , також люблю читати про історію виникнення і написання творів; 4. особливо виділяю рекомендації творів, які читає автор; 5. не подобається наполегливе неприховане моралізаторство, оскільки тоді дискусія переходить у чвари в коментарях . Слово - зброя, як не крути)))
Tetiana Bakulina, Дякую вам Тетяно, поважаю таких читачок)
Дуже гарний, корисний і змістовний допис. Дякую Вам щиро. )) Коти-читачі теж красиві. ))) Вже заради них варто було прочитати ще й більше... )
Мар'яна Доля, Тема XD
Люблю читати блоги авторів, але часом цікавіші КОМЕНТАРІ до них)) Отож +:
- щось цікаве про особисте автора(оті флешмоби);
- післямова або як писався, або звідки ідея про твір,що вже викладений, або вже 50%);
- реальний відгук/ рекомендація про твір колеги чи книгу друковану;
- сповіщення про нову історію;
- новина про промокоди(бо є такі платні книги, які не маєш змоги купити, то може виграєш);
- якась особиста позиція автора.
А тепер щодо -:
- я повернувся чи є нова глава(хто на вас підписаний і читає, то і так побачить сповіщення або плюсики у бібліотеці);
- ой почитайте таку талановиту / супер мега твір моє колеги(а чи ти сам прочитав хоч би анотацію??);
- я тут найрозумніший, а ви всі дурні;
- коли під час дискусій з'являються ворожі табори(ой вони такі погані та напали на таку лапусю).
Якось так.
Олена Когут, Дякую! Ви, як завжди, коротко і по суті. Хто там сумнівався, що читачі тут поділяться своїми думками, ось уже три рейтинги і антирейтинги маємо суто від них, а не від авторів))
Дякую за такий неймовірно цікавий допис! І коти прикольні))
Вибачайте моє графоманство, але настільки круту тему підняли, що можна запустити флешмоб з такими постами)
(Не являюсь літературним експертом, нікому нічого не прагну нав’язати, поважаю різні думки, які, безперечно, мають право на існування. Все нижче написане мною – виключно суб’єктивна точка зору.)
Moonraise Darkness, Дякую! Згодна з вами. От про флешмоби забула в своєму дописі згадати ( хоч і планувала). За моїми спостереженнями, чим оригінальніша і нестандартніша тема, тим більший інтерес до них.
Мене у блогах найбільше дратують дописи суто щоб висміяти любовні романи від "мудрих і крутих авторів і авторок, які пишуть шедеври літератури, а не якісь-там любовні романи (або любовні романи теж пишуть, але у них все одно шедеври, бо без еротики, фу на неї)"; поради з граматики (стилістики і т.д.), написані з помилками; будь-які дописи, які автор/ка пише з неприхованою зарозумілістю просто щоб показати, який/а він/вона крутий/а.
А люблю щось корисне, як оцей Ваш допис (й інші теж)), дискусії (але без наїздів), гарні поради з користування сайтом і письма.
Рекомендації/промокоди чужі теж оминаю, бо не так багато читаю на Букнет.
Устина Цаль, Так, я теж не люблю наїзди на конкретні жанри та авторів, тут не втомлюся казати - щоб когось "розбирати по кісточках", треба бути готовим, що те ж саме зроблять і з тобою...
Рекламую тільки те, що читаю. Й читаю рекомендації від колег, на яких підписана, бо знаю, що вони теж так роблять (не от фонаря).
Люблю почитати дописи автора про його творчі пригоди, але не буду, якщо він там просто "умнічає"))
Інка Вікторова, Я так само))
Дякую за цікавий блог. Я рідко читаю записи, проте дійсно зацікавлює більше корисна, пізнавальна інфо, ніж реклама творів (у бібліотеці і так їх повно))) ). І звісно, як і в книгах, треба вдалу назву блогу))
Анна Ост, О, щодо вдалої назви - це точно! Як у мультику про капітана Врунгеля "Як ви яхту назвете - так вона і попливе"))
Ну що ж - це було сильно))
А доповнили усе це відгуки (особливо постарався Moonraise Darkness),
Згодна зі всім вище (і майже усім нижче) написаним, і хочу додати, що дійсно, усі ці промокоди, акції є щось дуже не привабливе, до того ж, багато людей принципово не купують книг з інтернету, і люди не хочуть рекламувати те, що їм не до душі, ставити зірочки і підписуватись на оновлення, а крім того, напевне всі зтикались з проблемою нестачі часу, і невже хтось буде читати нецікаву для них книгу, замість того, щоб познайомитись з давно милуючим око твором в бібліотеці, лишень для того, щоб хтось на обмін прочитав (а може такого і не бути) їхню роботу і витратити на це свій дорогоцінний час!
Вдячна за увагу))!
Ш А Д І А, Дякую за коментар! Так, у кожного свій шлях "проб і помилок", шукаєш, що в тебе найкраще виходить і що найбільше подобається читачеві, часом "навпомацки", зате потім уже кожен може поділитися своїм власним, а не запозиченим досвідом))
Напишу в коментах, щоб уже не правити допис. Я, як автор, чудово розумію, що промокоди, знижки, конкурси і акції все одно будуть, так само як і анонси. Але часто, коли прямо в заголовку ми бачимо, про що буде публікація, це відвертає частину читачів ( котрі байдужі до такої реклами, або часом вона і дратує їх). Мені бачиться так, що можна написати якийсь цікавий і інформативний допис, а рекламу ненав'язливо вставити до нього ( зрештою, як це робиться, є багато прикладів у відомих блогерів, мені наприклад подобається, як це віртуозно робить на ФБ Зоя Арефьєва).
Цікаво вийшло. Згідна з більшістю пунктів ( просто я, зараз, більше автор, ніж читач). Правда, буктрейлери мене не цікавлять, хіба до прочитаної книги, а візуалізації терпіти не можу. В моїй уяві ідеальний герой, а візуалізація вже викривить той "ідеал")))))))))) А цікавинки про самих авторів, їх успіхи, досягнення на порталі, туди завжди заходжу почитати, залишити комент. Люблю такі теми, щось більше дізнаєшся про людину.
Буяна Іррай, У мене щодо візуалізацій та ж сама історія; мабуть, через те, коли мені пробувала колега зробити обкладинки, то намучилася і вона, і я, бо мені все було не те)) В результаті залишилися саме ті картинки, які обрала я))
Як завжди, корисний допис. Особисто я люблю читати блоги зі спірними питаннями та коментарі під ними. Ще полюбляю читати про історію створення книги, яку щойно прочитала і яка справді сподобалася. Ще реальні відгуки на книги, наприклад, Оксани Кириченко.
Ліна Алекс, Так, мені теж подобаються відгуки, за рекомендаціями прочитала чимало книг, але люблю, щоб з відгуку було видно, що була прочитана вся книга, а не лише анотація і кілька цитат))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати