Реєстрація

Як знайти свою "нішу" на Букнет?

 

Незабаром мине рік, як я тут, тож, думаю, вже можна сказати, що період "новачка"закінчився та поділитися сяким-таким, набутим численними "танцями на граблях" досвідом, як виживати та знаходити своїх читачів у самвидаві.

І першою порадою, яку я спочатку піддавала сумнівам ( коли про неї прочитала в чаті Телеграм від адмінів Букнету) стане — вибрати свою "нішу", себто жанри ( один чи два-три близькі за тематикою), у яких ви тут будете працювати та вдосконалюватися.

Чому я цю пораду спершу ігнорувала? Бо в мене були "в загашнику" твори різних жанрів — близькі до сучасних любовних історій, фантастичні, фентезі, згодом додався історичний роман. Я гадала, що таким чином, по-перше, збільшу кількість підписників, по-друге, зможу визначити, які жанри на сайті користуються найбільшим попитом, а, по-третє, зрозумію, писати в якому жанрі мені найлегше і найприємніше.

Зразу скажу — висновки були дуже несподіваними. Для мене несподіваними, але адміни про все це попереджували, тільки ж я вже писала, що граблі — моє все))

Отже, я вирішила дебютувати на сайті із жанром, який є гібридом фентезі та фантастики, ближчим до фентезі, я його про себе називаю "епічним", щоб відрізнити від інших моїх фентезі, які є більш простими.

Але я зіткнулася з проблемою, що мою "Землю дощу" майже ніхто не читав. Чому? Я не знала. Зараз уже можу сказати, що "ларчик просто відкривався" —  я була невідомим автором, мала небагато підписників, моя книга десь бовталася в хвості рейтингу. Та всі через те проходять, можна не описувати детально)) І шляхи вирішення проблеми знаходять різні — хтось флегматично продовжує писати далі, не зважаючи особливо на мізерну кількість прочитань, хтось починає активно рекламувати свої твори чи пише скандальні блоги ( ну а що тут такого — чорний піар — це теж піар)). Я, як людина з аналітичним складом мислення, почала вивчати творчість авторів, котрих читали найкраще, і зрозуміла, що це, переважно, любовні романи. "Ага, — подумала я, — ми теж таке маємо."

І покинула на якийсь час фентезі, а стала викладати на сайті свої раніше написані твори на "життєву" тематику. Навіть захопилася так, що роман "Перехрестя" у процесі викладення суттєво переробила — ну, сподіваюся, це пішло йому тільки на користь))

Завдяки "любові любовній", як я лагідно називаю деякі свої повісті і оповідання, мені вдалося досить швидко знайти нових відстежувачів. І разом з тим зрозуміти ще один секрет успіху — на Букнет вигідніше писати не твори "малого жанру" ( новели, оповідання тощо), а повноцінні романи. Бо оповідання мають швидкий відгук, але швидко й губляться, вони не впливають особливо на ваш рейтинг. Потім я їх для зручності зібрала у збірку "Життя без коректур".

Отже, на початку найбільший успіх серед моїх оповідок  мав любовно-детективний роман "Перехрестя". Зрадівши цьому, я вирішила написати теж любовно-пригодницьку історію, але вже з фантастичним ухилом — так з'явився на світ "Сміттяр." Його теж добре читали, було багато позитивних відгуків,  я навіть здивувалася, адже це був мій перший досвід на царині фантастики.

Увесь цей час я продовжувала писати свою трилогію, але вона ніби лишалася трохи "за кадром",читали її небагато порівняно з іншими творами. І лише після виходу другої книги "Повітряний замок", з якою я брала участь у конкурсі "Літературний листопад", моє фентезі-дітище знайшло більше шанувальників. На третю книгу "Вітер і Соловейко" я змогла відкрити передплату, і наразі це роман, який має найбільше "зірочок" серед усіх інших ( поки що)).

Найбільше бібліотек має перша книга циклу про Дану — "Земля дощу". Отак-от несподівано, коли я вже майже повірила в те, що трилогія пройшла повз читачів, вона взяла і "вистрелила". Так що, шановні автори, ніколи не здавайтеся, обов'язково дописуйте свої твори до кінця.

Новим моїм експериментом став історичний роман-фентезі "Тисячу років тому". Отак, шляхом багатьох спроб і помилок мені стало ясно, що епічне фентезі з якимось складним придуманим світом і великою кількістю персонажів — це не зовсім моє. Я збираюся і надалі працювати в жанрі фентезі, але це буде історичне, близьке до  існуючої в минулому реальності ( от тут я дійсно кайфую, коли пишу — обожнюю історію, усі ці версії, варіанти розвитку подій, загадки і таємниці — я можу про це говорити годинами, якщо мені не заткнути рота)). Або ж фентезі міське, близьке до реальності вже нашої, в якій ми живемо.

Я завжди обожнювала читати історії, в яких із нашими сучасниками, звичайними людьми, траплялися різні неймовірні пригоди. От і мій новий цикл "Химерні оповідки" буде саме про це. Поскільки полюбляю синтез жанрів, то до фентезі додам ще дрібочку містики і жахів, а третій роман циклу — то буде взагалі психологічний трилер.

Отже, якщо говорити про "нішу", треба перш за все подумати, чи подобається вам той чи інший жанр настільки, щоб ви уже не розпорошувалися на інші. Бо я спробувала недавно написати сучасний любовний роман — і потерпіла фіаско. Мені стало нецікаво. Все через те, що вже втягнулася у світ фентезі, історії, пригод — і звичайні герої з їх повсякденними проблемами перестали мене надихати.

Тому важливо, добиваючись успіху на Букнет, не намагатися встигнути відразу скрізь — обирайте своє, те, що вам близьке, і наполегливо працюйте в цьому напрямку. Коли у вас буде своя аудиторія, ви займете власну нішу — то готуйтеся до того, що твори у вашому "рідному" жанрі хапатимуть на льоту, як гарячі пиріжки… але, якщо ви зважитесь на експеримент і спробуєте написати щось кардинально протилежне — читачам може не "зайти"... Просто будьте готові до такого розвитку подій і не страждайте потім через це))

А ви вже визначилися зі своєю "нішею"? Чи довго до цього йшли, а може, досі знаходитесь у пошуках?

 

Мене тут вже питають, коли я все встигаю — і книги писати, і блоги "строчити". Сама не знаю, та зараз щось прийшло бажання порозмірковувати на навкололітературні теми. На відміну від романів, блог я можу писати "на ходу", наприклад, цей  ось створився, поки смажила на обід кабачки)) Сподіваюся, він стане корисним для авторів-початківців (хоча підозрюю, що багато хто  все одно, як і я рік тому, надасть перевагу власним "граблям")) Але це й добре, бо може подарувати читачам сайту багато цікавих, різножанрових та неповторних книг!

9 коментарів

Авторизуйтесь, щоб додавати коментарі

Увійти
avatar
Анна Дейна
25.05.2020, 17:05:40

Дякую за досвід, дуже цікаво і корисно. Шукала саме щось подібне буквально минулого місяця, коли почала знайомство з букнет.
У мене особисто великообсяжні твори є різного жанру, здебільшого це фентезі, на другому місці - сучасні любовні історії. Тут тільки планую почати публікацію одного тексту з останніх.
Зі свого боку я би радила не зациклюватися на чомусь одному, і писати те, що вам цікаво саме зараз. Не залежно від жанру. Найцікавіші книжки світу саме так в з'явилися.
А межа є тільки та, яку ми самі собі встановлюємо. Та, здається, тут уже хтось писав про подібне.))

Мар'яна Доля
25.05.2020, 17:19:51

Дякую! Повністю згодна з вами. Бачу, що є багато комерційно успішних письменників, котрі бачать, що якась тема користується попитом у читачів, і пишуть про неї знов і знов ( як наприклад, авторка знаменитих "50 відтінків..."). Але тоді є ризик назавжди асоціюватися з якоюсь однією своєю книгою, а всі наступні будуть лише наслідуванням і подобою першої, хоч, може, й приноситимуть гарний прибуток. Ну, тут вирішувати самому письменнику, я якось і статті про побутову техніку писала для підробітку)) Та все одно душа просить того, що цікаве авторові в першу чергу. І чудово, коли він зможе тим своїм творінням захопити й читачів, щоб творчість водночас і надихала ( а не була просто ремеслом), і приносила якусь матеріальну віддачу.

Ніші і рамки встановлюємо ми самі.
Самі ставимо собі планку, вище якої не плануємо скочити.
Самі крутимося заради того, що собі нафантазували - родину, дітей, роботу, переконання.
Та часом хочеться смачно сказати - ту його все НА.
От тільки, натомість жодних альтернатив.
Перпетуум.

Показати 2 відповіді
Moonraise Darkness
24.05.2020, 11:09:28

George Longly, А й справді щось в цьому є... Тож ну їх - усі ті ніші і рамки!..)))
Хай живе гопак на граблях)))

avatar
Тетяна Юр'єва
23.05.2020, 17:05:05

Дуже цікаво вас почитати. Я нібито одразу визначилася з нішею - це детектив, але от повністю реального детектива ніяк не виходить. Все в фентезі качає :)

Показати 2 відповіді
Тетяна Юр'єва
23.05.2020, 17:14:28

Дякую :)

avatar
Лія Щеглова
23.05.2020, 16:46:15

у кожного свій шлях!))) поради щодо жанрів - мабуть таки слушні, але ж все одно хочеться писати не те, що в тренді, а те, до чого лежить душа. Інакше маячня виходить. Але тут, скоріше, варто у себе обрати жанр, який любий та слідувати йому...
або не слідувати)))
Коротше, все одно у кожного свій шлях)))

Мар'яна Доля
23.05.2020, 16:48:37

Так, на власному досвіді переконалася - от у нас у тренді любовні романи, але мені легше вплести любовну лінію в твір іншого жанру, аніж писати тільки про кохання.

avatar
Ерін Кас
23.05.2020, 14:47:04

Дуже корисний блог.Дякую Вам)

Мар'яна Доля
23.05.2020, 16:22:49

І вам дякую, що прочитали мій "потік свідомості"!

avatar
Анна Пахомова
23.05.2020, 15:08:24

Так само пробувала і пробую в різних жанрах.
І не зважаючи на те, що краще заходять читачам любовні романи, зав'язувати з фентезі не збираюсь.

Мар'яна Доля
23.05.2020, 16:21:21

Повністю вас підтримую)) Адже фентезі - це своєрідний жанр, який з кожним роком набуває все більшої популярності.

Я теж пробую себе в різних жанрах і вважаю, що це правильно. Автор має писати те, що окриляє його, і хай це хорор чи жахи, або ж еротика і романи. Обирати лише автору.

Мар'яна Доля
23.05.2020, 16:20:22

Та й просто цікаво, що з цього вийде)) Іноді письменник може не здогадуватися, який із його творів стане популярним, "робити ставку"зовсім на інші.

Інші блоги
Його батько мною одержимий! Знижка! Подарунки!
Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію! Його батько мною одержимий - Збиралася позбутися від моєї дитини? - Він наступає, заганяє в кут. - Я? Ні ..., - з жахом качаю головою, - ні. Тобто, з чого ти взяв, що вона твоя? - Машинально
Таку можливість не можна проґавити!
Знижка на дану історію! Сім'я на спір Одного разу ВІН з'явився в моєму житті, морально розчавив, обдурив та залишив по собі на згадку дитину... Яка стала сенсом мого життя після цієї горезвісної зустрічі... А тепер
Новини про новинку і смаколики для читачів
Питаєте, що ж там з новинкою про двох близнюків, Стаса і Степана Пишних, красенів, студентів факультету журналістики й гравців університетської футбольної команди? О, там вирують пристрасті, від яких Шекспір би
Обставини, які вносять корективи.
Привіт, дорогі друзі та читачі! Деколи обставини вносять свої корективи. Так вийшло і у мене. З поганого – я захворів. Ще від неділі. Але це звільнило для мене час, щоб попрацювати над книгами. Так, це не просто, коли тебе
"(не) солодка помста" у передплаті ❤️
Вітаю, мої любі ❤️ Як ви уже бачили, книга “(Не) солодка помста” надійшла у передплату. Я дякую кожному, хто залишився з героями і зі мною. Це неймовірно надихає мене як автора! На вас чекає: #помста #гостросюжетно #дуже_емоційно Якщо
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше