"Супергеройський Вісник: випуск 14"
Всім привіт! Зустрічаємо нового учасника нашої збірки "Час героїв" - Олену Гешко!
Олена - різножанровий автор, вона пише й поезію, і молодіжну прозу, й любовні романи, й дитячу літературу. До нашої збірки вона запропонувала оповідання під назвою "Чи врятує краса світ?"
"Це реальна історія про вчителя. його учнів та його життєві принципи. Вважаю, що в жорстокому сучасному світі виховувати дітей, прививати їм любов до музики, до краси та й до мистецтва взагалі - це і є справжній героїзм," - розповідає Олена про свій твір.
Ось уривок із нього:
Василько сидів на вулиці вже досить довго, тому добряче замерз. До матері знову зайшли друзі й розпочали свій звичний алкогольний банкет зі всіма сварками, бійками та розборами стосунків. Тому хлопчик, накинувши на плечі курточку, непомітно вислизнув з дому. Як добре йому було влітку в селі у бабусі! Згадував, як допомагав бабусі на городі, виганяв з сусідськими хлопчаками корову в поле, ходив з друзями на річку… А ще бабуся завжди готувала смачнющі обіди й пекла пиріжки, яких він міг наїстися досхочу. Не те, що мама – навіть обід не щодня готує… Пам’ятає, як бабуся просила маму, щоб та залишила його, Василька, в селі й перевела до сільської школи. Та мама відмовилася, мотивуючи це тим, що хоче сама дбати про свого сина. Насправді ж вона отримувала на нього якусь мізерну допомогу від держави, як мати-одиначка, й не хотіла втрачати ці гроші. Інакше за що вона б жила? Хлопчик струснув головою, щоб відкинути сумні думки й озирнувся довкола, шукаючи поглядом на що б переключитися. Он іде чоловік з підлітком, обоє з гітарами, про щось жваво розмовляють. Йому враз так захотілося опинитися на місці того хлопця, відчути інше життя! Аж сльози виступили на очах. Раптом, порівнявшись з ним, чоловік привітався: - Привіт! Ти чого тут сидиш на холоді? – і, помітивши сльози в очах хлопчика, додав: - Тебе хтось образив? - Ні-ні, - потягнув Василько, і схлипнув, сам не знаючи чого: чи то від жалю до себе, чи того, що хтось звернув на нього увагу. - Може, підеш з нами на репетицію – послухаєш, як ми граємо? Зігрієшся трохи. Тут недалеко, – незнайомець показав рукою на музичну школу. - А можна? – сльози у Василька миттю висохли і в голосі прозвучала якась надія. - Звичайно! – чоловік подав руку й допоміг хлопчині підвестися з бетонного блоку, на якому той сидів. Тільки тепер Василько зрозумів, що сидів довго нерухомо й мало того, що дуже змерз, а ще й ноги затекли і він з трудом переступав з ноги на ногу. - Що ж, давай знайомитися. Мене звуть Степан Степанович, я вчу дітей грати на гітарі в музичній школі. А це – мій учень, Ігор. А тебе як звуть? - Вася. - Може, батькам зателефонувати, щоб не хвилювалися і не шукали тебе? - Ні, не треба. Їм до мене нема ніякого діла, - ледь чутно промовив Василько. Степан Степанович тільки важко зітхнув, а коли вже прийшли до класу – поставив чайника та вгостив хлопчину гарячим чаєм і печивом…
Продовження цього оповідання шукайте на Букнет першого червня. А поки що підписуйтеся на сторінку Олени Гешко та знайомтеся з іншими її творами!
До зустрічі завтра - в черговому випуску "Супергеройського вісника"!
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПовністю згодна, у нас всіх різні твори. але об'єднує їх одне - віра в людяність і перемогу добра над злом))
Гарний уривок, цікаво, що буде далі!
Життєво.
Різноманіття у нас виходить ого-го!
Хороший уривок. Викликає емоції...
Максим Власвіт, дякую. все наше буття - то емоції. як без них?
Мені подобається наскільки широкий діапазон виходить у Супергеройській збірці)) Супергероїка на будь-який смак та тему, це чудово))
Вісенна, так, буде що почитати і над чим замислитись...
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати