Кліше про антагоністів
Чудова Тетяна Гудима, що не дає нам деградувати і щораз придумує цікаві вправи цього разу мотивувала мене систематизувати свої уявлення про кліше, якими хочу поділитись з широким загалом))
Отож, антагоністичні кліше. Ви помічали як лиходії з книжок відрізняются від справжніх із життя? Правда ж було б чудово, зустрівши людину відразу зрозуміти що це Лиходієще. Але ніт. Автори в пориві викликати неприязнь грішать поширеними прийомами, які зрештою роблять книжку нудною і передбачуваною. В описі чоловіка часто густо зустрічається неохайність, порочність яка прямо читається на лобі, товсті губи, погані зуби, недоліки шкіри. Зріст може бути як маленький, худорлявий, цьому типу я даю умовне ім'я -Шнирь. Є ще типаж Хуліган - у нього на обличчі відсутність розуму, яка компенсується грубою фізичною силою(сюди можна віднести тупих генералів, гопників качків, галтівників-садистів).
Є і типаж арстократичного лиходія - містер Бернз. Тонкий ніс, неприємний голос, тяжіння до насильства і принижень.
У жінок теж є типові кліше. Найпоширеніші - штучна краса, коли описують тюнінг: нарошені вії, силіконові губи і груди. Сексуальна доступнісь. Примхливий голос і відсутність інтелекту теж сюди. Я називаю цей типаж - Лялька. Інший типаж - Долорес Амбридж, псевдодобра стара, з потаємною пристрастю робити капості.
Стерво, ще один поширений типаж. Вона ідеальна, красива, розумна, зла, і холодна.
В своїх творах я намагаюсь уникати подібних шаблонних підходів.
кліше може проявлятися не тільки в описі персонажа, але і в поведінці. Зокрема,як вірно підмітили колеги, це тяжіння лиходіїв до сповіді, або відсутність будь-яких логічних мотивів.
Для себе відмічу ще такий поширений прийом, як псевдокращийдруг. У головного героя/героїні є близький друг, якому зливаються всі таємниці і проблеми. В кінці роману виявляється, що саме цей друг і є антагоніст. Не дивно, що всю книжку він на крок попереду. Мотив зазвичай якась дрібна дитяча образа.
Інший мотив - кохання всього життя, там капостять із ревнощів.
В першій своїй книжці, «Її ангельські очі», антаггніст жінка типове стерво, що хотіла вбити головну героїню саме з ревнощів. Наділивши антагоністку хитрістю і жорстокістю, я зрозуміла, що писати ще раз в подібному ключі буде нудно. Тому вже в «Скандальному примиренні», мотивом до усунення суперниці стає не кохання, а бажання вирватись з материнської гіперопіки. Тут же з'являється й інший лиходій, поміщик Страшинський, який вчиняє зло не пов'язане з особистою неприязню до моїх героїв, його вчинки з кріпосними продиктовані виключно звичаями того часу.
Ще одна спроба відійти від кліше, антагоніст в «Одруженні ненароком», де персонаж просто заплутався у власній брехні, і намагаючись приховати один проступок чинить все більш огидні речі, переконуючи себе, що раз зобив погане один раз, то назад дороги все одно нема.
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДуже цікаво було прочитати! Я в перших своїх творах ще виводила якихось "лиходіїв", а тепер бачу, що їх у мене в принципі і немає. Тобто протистояння між різними героями існує, але не можна сказати - що от персонаж чисто негативний бо такий вже вдався, всі мають певну мотивацію, яка пояснює їхні вчинки...
Тетяна Гудима, Не можу не погодитись))
Чим сильніше зло і чим глибший у нього мотив, ти веселіше його буде «мочити» в процесі)))
Цікавий блог. Дякую за працю і, що поділилися власними спостереженнями)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати