Навіщо і як користуватися статистикою
У арсеналі авторів Букнет знаходиться один з найпотужніших інструментів для отримання інформацій про ваш твір, який дає відповіді на питання:
-
як багато читачів починає читати мій твір;
-
скільки з них завершує його читати;
-
в які моменти книги читачі перестають її читати;
-
скільки читачів читає мій твір в процесі написання;
-
чи росте популярність мого твору, а може падає?
Впевнені, що багато авторів знають про статистику прочитань твору по частинах, яка доступна в комп’ютерній версії Букнет. Щоб відкрити її, натисніть на сторінці вашого твору на кількість прочитань (біля іконки ока) і натисніть на кнопку “Статистика по частинах” під графіком.
Або ж ви можете натиснути на кнопку “Статистика прочитань” на сторінці вашого профілю, вибрати потрібну книгу в лівій колонці і натиснути на кнопку “Статистика по частинах”.
Ви побачите таблицю зі статистикою прочитань по дням. Вертикально розміщені частини книги, а горизонтально – дати. За бажанням можна подивитися на статистику по за минулий місяць, за рік і за весь час, натискаючи на відповідні вкладки над таблицею.
Нижче наведено приклад статистики книги з деякими позначками.
Цифра 1 показує статистику прочитань першої глави (або прологу) відповідно до дати. Фактично, це означає, скільки нових читачів зайшло до вашої книги. На цей результат впливає ваша позиція в рейтингу, ваша обкладинка і анотація, а також реклама.
Цифра 2 показує, скільки всього прочитань по частинах було за один день. Тут можна аналізувати, який відсоток від тих, хто почав читати ваш твір, продовжує його читати. Також є ймовірність, що автор замовив собі рекламу в той день, чим може пояснюватись і зменшення співвідношення читачів, які продовжують читати книгу до кількості нових читачів. А ще ми бачимо, що в той день автор додав оновлення (15 січня), що також могло підняти книгу в віджетах і рейтингах.
Цифра 3 показує, скільки читачів слідкують за оновленням книги. Зазвичай, це приблизно кількість прочитань за 2-3 дні після оновлення. Це те ядро читачів, які найбільше коментують твори і слідкують за автором. Якщо б на книгу відкривалася передплата, то саме вони б створювали більшу частину продажів. Але це не всі потенційні регулярні читачі. Ще певна частина таких приєдналися до книги пізніше і “наздоганяє” оновлення.
Зверніть увагу, що у разі регулярних оновлень, може виникати така картина в статистиці, як під номером 4. Коли читач відкриває книгу після оновлення, то він автоматично переходить на останню прочитану частину. Тому статистика прочитань попередньої глави в день оновлення може мати такий вигляд, як під номером 4. Фактично, 17 главу в той день прочитало 763 нові людини (2007 прочитань у глави 17 мінус 1244 прочитань у глави 18).
Ось так статистика по частинах може давати авторам інфрмацію про власну книгу, якої не можливо було б знайти деінде. А що ви думаєте про це? Залишайте свої запитання в коментарях.
15 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДякую! Дуже цікаво)
Дякую за інформацію!
Дякую!
Корисна інформація, дякую
Дякую!
Дякую, за інформацію)
Цікава інформація. Дякую
Дякую за корисний блог.
Дякую, інформаційно і доречно!
Дякую
Дякую за пояснення. Та вони, ще більше викликають питань до дивини статистики моїх платних творів. Очікуватиму на вирішення моєї проблеми.
Дякую за цю статистику. Дуже помагає.Успіхів.
Статистика дуже узагальнена, хоча й дає деяку уяву про ПЕРЕГЛЯДИ. Не більше.
1)Порівняємо твір з 500 сторінок, викладений одним файлом, та твір на 100 сторінок, викладений 10 частинами. Перший твір може читати на протязі дня 1000 читачів й йому зарахується лише 1000 переглядів. Другий читає 100 читачів й йому рахується ті самі 1000 переглядів (100*10=1000, по 100 за кожну частину). Потім підсумок переглядів враховується в рейтінгу. Штовхаємо до 100500 глав на пів сторінки?)
2)Не враховується час читання, тому не зрозуміло які частини читають більше, а які лише пролистують. Чи все взагалі пролистують. З урахуванням п.1 різниці між читанням й перегортанням сторінок немає.
Формулу підрахунку рейтінгу не прошу ібо соблазн замучає))
КТГорошко, Я вам не про те, як стати водночас популярни на Букнет сказав, а про те, що "якщо вважаєте, що система недооцінює ваші твори, то купіть трохи реклами на Фейсбуці чи Гуглі, приведіть її читачів до своєї книги і слідкуйте за статистикою прочитань по главам". Якщо статистика прочитань (а як її аналізувати написано в цьому блозі) буде гарною, то можете хейтити Букнет і писати про несправедливість рейтингів. А якщо буде поганою, читачі не читатимуть вашу книгу, то вже рейтинги працюють відмінно і книга на своєму місці, покращуйте свої твори.
Я розумію, що вам хочеться думати, що причина в зловживанні нарахуванням прочитань за допомогою менших частин. І для Букнету це не є вагомим показником. Досвідчені автори знають, що, наприклад, кількість бібліотек – набагато більш значущий індикатор. Всього найкращого!
Я обожнюю цю статистику, бо реально лише завдяки їй автор бачить справжню картину прочитань своїх творів. Постійно порівнюю статистики своїх успішніших робіт з менш успішними і таким чином складаю приблизне уявлення, що ж потрібно моїм читачам))
зробіть загальну статистику, по вік\стать, яку надає той самий гугл аналітік, це допоможе зоорієнтуватись загалом по аудиторії ресурсу.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати