Я завжди вважав себе професіоналом незалежно від того, що відбувається в моєму житті. Чи то втома, чи проблеми, скандали та навіть поганий настрій. Глядач ніколи не повинен цього бачити. Саме тому за всі роки кар'єри мене поважали режисери. Я приходив на майданчик і працював. Завжди.
Але сьогодні щось іде не так, і уже втретє режисер кричить:
– Стоп! Ще раз!
На майданчику западає важка тиша. Хтось з операторів невдоволено зітхає. Хтось із технічної групи відвертається.
Аліса взагалі дивиться на мене так, ніби намагається зрозуміти, що зі мною відбувається. І, якщо чесно, я сам себе не впізнаю, тому що весь день поводжуся як ідіот.
І причина такого мого стану сидить зараз метрів за двадцять від мене під великою білою парасолею, яку встановили для команди, щоб люди не згоріли на цьому пекельному сонці.
Я вже разів сто перевірив, чи вона там. І всі сто разів переконався, що Софія жива, здорова і навіть виглядає значно краще, ніж зранку. Але це чомусь не допомагає. Взагалі.
Я продовжую шукати її поглядом. Продовжую контролювати, чи вона п'є воду. Чи їсть. Чи не виглядає занадто блідою. І сам себе за це ненавиджу, бо раніше я ніколи таким не був.
Ніколи.
– Готові? – питає режисер, а я лише коротко киваю.
Наступна сцена відбувається в ресторані. За сценарієм наші з Алісою герої закохуються одне в одного. Ми повинні дивитися в очі, усміхатися, фліртувати. Усе просто. Начебто.
Ми сідаємо за красиво накритий стіл, оператори займають позиції. Лунає команда, і всі затамовують подих.
– Мотор!
Аліса починає свій текст. Я навіть щось відповідаю, а потім мимоволі переводжу погляд убік й одразу помічаю знайому постать. Софія сидить під парасолею з планшетом на колінах, а поруч із нею вже влаштувався Давид Карий.
Той самий актор, який теж працює з нами, і чомусь до цього моменту я на це якось не зважав. Схоже, що дарма.
Він – блондин із блакитними очима, якого так люблять дівчата, а ще – улюбленець журналістів, тому що за ним не тягнеться шлейф із романів та інтриг.
І, що найбільше мене дратує – він дійсно доволі хороша людина. Ще й хороший друг Софії. Вона сама якось мені про це сказала. Цікаво, чому я тоді не звернув на це уваги. Цей тип явно хоче затягнути її в ліжко і мені ця думка зовсім не подобається.
Я бачу, що вони про щось розмовляють, потім Софія усміхається. Так, як жодного разу не усміхалася мені. Давид щось говорить, нахилившись надто близько, і вони обоє сміються.
Я дивлюся на цю картину довше, ніж слід було б. Значно довше. І лише через кілька секунд до мене доходить одна дуже важлива деталь – мене зараз знімають.
Прямо зараз переді мною сидить Аліса, я тримаю її за руку і камера фіксує кожен мій рух. Вся знімальна група не зводить з нас погляду, а я замість партнерки дивлюся кудись убік.
– Максиме...
Голос Аліси повертає мене до реальності. Я кліпаю очима. Вона сидить навпроти й дивиться на мене з неприхованим подивом.
– Що?
Аліса повільно піднімає брову.
– Мені здається... – вона усміхається куточком губ, – нам обом потрібна перерва.
Навколо вже починають тихо сміятися, наче це реально якийсь жарт. Тільки мені одному чомусь не смішно. Ну й режисеру теж, бо він лише важко зітхає.
Коли він кричить, що дає нам двадцять хвилин, я відкидаюся на спинку стільця і проводжу долонею по обличчю.
– З тобою все добре? – питає Аліса. Чомусь вона не поспішає залишати мене самого. Сидить навпроти й мало в рота не заглядає.
– Все чудово, – кажу сухо.
– А мені здалося, що ти сьогодні в хмарах літаєш, – Аліса накручує на палець пасмо свого білявого волосся, а я знову дивлюсь їй за спину, але Софії на звичному місці не знаходжу. – Принаймні тепер я з упевненістю можу сказати, що ти не робот і теж можеш втомлюватися.
Я пропускаю цю її заяву повз вуха, тому що у мене є справи більш серйозні, ніж слухати її маячню. Підводжусь і крокую до того місця де нещодавно була Софія.
Розглядаю територію довкола, але її ніде не видно. Розумію, що поводжусь зараз як ідіот, але нічого не можу з собою зробити. Мені треба її знайти та переконатися, що все гаразд.
На щастя, я бачу Давида Карого неподалік. Він якраз розмовляє з членом команди, але мені начхати на те, що перебиваю їхню розмову. Наближаюся і холодно питаю:
– Де Софія?
– Загубив свою помічницю? – Карий явно знущається. Ще й посміхається як ідіот.
– Я бачив, що ви розмовляли, – ціджу. – А тепер я не можу її знайти.
– Слухай, дай дівчині трохи спокою, – від усмішки на обличчі Давида не залишається і сліду. – Ти явно надто багато на неї покладаєш.
– Тебе забув спитати, що мені робити, – фиркаю і намагаюсь намацати в кишені телефон, але згадую, що на час зйомок він завжди у Софії.
Просто чудово.