Десь за тиждень, одного досить похмурого дня, ближче до обіду, в агенцію навідалась моя племінниця. Напевне, я б так ні про що й не здогадалась, але співробітниця, яка попередила про прихід Руслани, побачила у вікно, що вона тримається за руки з якимось китайцем.
Така собі жіноча цікавість. Як, питається мені відповісти на питання «хто це?» - якщо я навіть і не знаю.
Синього китайця, - що він синій, це співробітниця сказала, наша хитрунка залишила на вулиці, а до мене вже прибігла, як зазвичай. Перерва між парами дозволяла їй навідатись до тітки за смачним перекусом, бо для тормозка у дівчачому рюкзаку місця бачите не вистачає.
На невеликій кухні, розігріваючи відбивну в мікрохвильовці, ненав’язливо поцікавилась – хто ж той нещасний, якого вона привела за руку, щоб не втік?
Руслана пирхнула, й відповіла, що у мене невірне бачення ситуації в цілому.
- У чому ж я помилилась?
- То не я тримала його за руку, то він мене!
- Оце так заява! Я чогось не знаю?
- Це Лян, - зітхнула племінниця, - позавчора він запросив мене на побачення.
- І?
- Я вийшла з аудиторії, його нема, - то я й пішла додому, чому я повинна його чекати?
- Дійсно, - я пожувала губу. Навіть не знаючи, що ще сказати.
- Те, що нас відпустили на п’ятнадцять хвилин до закінчення занять – то це не рахується, якби хотів зі мною зустрітись, то сидів би під кабінетом! – зменшуючи бутерброд, розмірковувала дівчина.
Я уявила того зашуганого Русланкою Ляна і хихикнула. Може я чогось не розумію в житті, і це зовсім інше покоління? Це ж треба зробити винуватим хлопця?
- Добре, то зараз він що?
Руслана допила каву, подивилась на мене, і похмуро повідомила, що сьогодні втекти не вдалось. Він замість того, щоб перечекати в орендованій біля інституту квартирі, всі півтори години чекав під дверима аудиторії.
- Так ти ж казала, що у тебе ще сьогодні додаткові консультації. І до речі, чому він так легко одягнутий, прямо синій! Для чого ти його залишила на вулиці?
- Так на охороні б його не пустили, та й він не дуже й хотів. А ще, напевне не розраховував на таку погоду.
- Ти хочеш сказати, що він приїхав в Україну без теплих речей?
- Та я у нього не питала, - похнюпилась племінниця.
- Веди його в якесь кафе, відігрівай чаєм, тайванці п’ють чай? І може поясни йому, що з такою конституцією, йому вже зараз потрібно купити термічку?
- Це якось недоречно, на першому побаченні говорити про спідню білизну! – скептично переломила брову дівчина.
- Ага, доречно заморозити його, та щоб сам відпав, якщо з застудою звалиться. До речі, що він у вашому інституті вивчає?
- Російську мову.
- Що? Ніколи про таке не чула. Він приїхав з Тайваню, щоб вивчати російську мову в Україні?
- Так.
- А чому не в Росії?
- Бо у нас дешевше.
- Навіть не знаю що на це сказати. А скажи мені, ти як з ним порозумілася? Ти ж корейську вивчаєш, а він на китайській мові спілкується.
- Ми розмовляємо англійською, тільки я його не дуже розумію.
- Ага, напевне, як і він тебе. Дивина, та й годі.
А ввечері племінниця відчиталась, що відігрівши Ляна в кав’ярні, привела його до фірмового магазину білизни біля Політеху. Я в ньому на замовлення сестри, мами Руслани, термобілизну купляла. Ось вона його привела, на пальцях пояснила, що це дуже потрібна річ, та з чистою совістю відпустила на усі чотири сторони.
- Він хоч тобі подобається?
- Він дивний, - відповіла дівчина.
А я думала, що дійсно, дуже дивний, як на мій погляд. Нам не зрозуміти з першого погляду, чому його лінія поведінки – саме така, мені навіть цікаво, чому Руслана не відібрала власну долоньку, коли він її привласнив. Ходила з ним, як з малою дитиною. Відстала, напевне я від життя.
І вже засинаючи подумала, що Ернест виявився вітряним хлопцем, не впала спілою грушкою, перемкнувся на інших майже одразу. Хоча ментально він і ближчий до нашого способу життя. А ось не склалось.