Анотація до книги "Відголоски минулого"
Київ - місто старовинне і з давньою історією. Але є історія відома - та що написана вкнигах, а є ще історія, яка не залишилась навіть і влюдській пам'яті. Вулиці Киева приховують безліч таємниць і навіть в 21-му столітті, в епоху інтернету та глобалізації ніхто не застрахований від того, щоб не стикнутися з відголосками минулого - з істотами в білому, які не розповідають чому вони слідують за вами, які з'являються де завгодно і зникають в нікуди.
Одне можна сказати з впевненістю - від того, чи зможете ви розгадати їх загадку залежить ваше життя.
Одне можна сказати з впевненістю - від того, чи зможете ви розгадати їх загадку залежить ваше життя.
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЗгодна, деталізації забагато, а сюжет цікавий.
У коментарі є спойлери.
Здалося, що фінал геть зіжмаканий - і ніякої відповіді немає: чому ці істоти причепилися саме до героя? Це що, дівчина роздвоїлася - на погану зомбі-сутність і хорошу сороку? Чого їх гнів так легко втихомирився отченашем? Ну, словом, забагато накручено було, щоб так просто все у фіналі обрубати.
Щодо стилю, то так, певний шарм є в скепсисі героя, у тому, як він іронізує з усього, що з ним трапляється. Завдяки цьому читається легко. Але зворотний бік цієї медалі в тому, що від супердетального опису кожної дії і того, що ледь не все підряд оповідач "підстьобує", у певний момент таки втомлюєшся. І така манера дуже сильно контрастує з трохи "тигдичним" фіналом, до якого повільно підводили, підводили... і РАПТОМ усе вже відбулося.
В образ доброго й увічливого слідчого я також якось не дуже повірила. До того ж екзорцизм він теж до діла не підшиє.
Чимало пунктуаційних помилок, є й граматичні.
Зате в цьому творі наявний образ конкретного міста і легенди, пов'язаної з ним. Це чудово.
Ярослав, У житті всяке трапляється, але від художнього твору про загадку найчастіше чекають пояснення загадки. Як на мене, розкрити героя можна і у форматі до 1000 слів (приблизно 6000-7000 тис. знаків з пробілами), просто в різних жанрів різні засоби виразності, зокрема і через обсяг. Дякую за відповідь.
Мен було цікаво читати. Відчувається, що вам не вистачило простіру, щоб добре розгорнутися. Формат конкурсу.... Але лайк за сюжет.
ПерсеФона, Дякую.
Приємно, що саме вам сподобалось
Читається на одному подиху. Добре витримана інтрига. Ще плюс за історичну складову.
Мінус. Слідчі так не говорять. Вони говорять, або протокольними фразами, якщо спілкуються з пресою. Або на жаргоні. Ну може бути молодий слідчий. Але тоді він теж буде говорити протокольними фразами. Ну і не відчувається його нервування через те, що не зрозуміло яка закрити таку справу. Тобто у вас слідчий занадто чуттєвий, занадто багато в ньому емпатії.
І ще більший мінус, що слідчий дуже богобоязний. От якби він повів "свідка, потенційного підозрюваного" до попа в розрахунку на те, що той змусить його розкаятись, то може виглядало не так натягнуто.
Якщо порівняти ваш твір з "Вієм", то вам перші ночі Фоми Брута вдалися. А у вирішальну ніч до Фоми Брута у вас прийшла не панночка з вієм, а парад півнів. Це я не проте, що героя обов'язково вбивати, а про те, що спала напруга.
Але в цілому ваш твір гідний цього конкурсу.
Олександр Вітолін, Щодо "простоти" кінцівки - згоден на 100%.
Але дійшовши до логічної половини оповідання набрав вже 58 тис. Часу переробляти зроблене було небагато, та й не дало б це нічого.
Відпочатку кінцівка задумувалась інша, і розвиток подій мав бути трохи іншим, але довелось змінювати "по-ходу", тільки щоб вийшло щось завершене. Звідти і недоліки в описанні персонажів, і "натяжки" по ходу розповіді.
Якщо чесно, маю ідею все ж таки переписати твір так, як хотів спочатку, але то вже буде зовсім інший обсяг.
Дякую вам за коментар.
Неоднозначно. З одного боку, деякі сильні сцени описані похапцем (як зустріч з антагоністами у фіналі), а деякі другорядні - розтягнуто надміру (як опис роботи, наприклад, або день прогулянок містом). Хоча, читалось добре загалом.
Олесь Друкач, З приводу того, що кінцівка написана похапцем - то воно трохи не так, але й правда в цьому є.
Як виявилось, 60000 знаків виявилось замало. Якщо чесно, то 58000 набрав ще до початку фіналу, а часу переробляти написане вже не було. Після фінальної крапки вийшов солідний перебор по кількості знаків, хоч кінцівку і намагався писати скорочено.
Потім в першій половині вирізав не словами, а реченнями, щоб втиснутись в ліміт :)
Але ви написали те, що я й сам відчуваю - кінцівку не погано було б зробити більш детальною.
Але зважаючи на те, що кілька задуманих сцен я не написав взагалі і кілька питань не висвітлив, то думаю це не так вже й страшно.
Дякую за відгук
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати