Додано
18.05.18 23:16:42
Мова "Попелюшки"
Вiтаю шановне панство!
Звiсно, Попелюшка - не дiвчина, а конкурс. Ось уявив я оцю Попелюшку, що полонила серце принца... Але ж пересiчнi принци чомусь мешкають у мiстах, а в селах тiльки Попелюшок шукають :) . А побутова мова у тих мiстах, якi менi добре вiдомi - переважно росiйська. Тобто, принци переважно росiйськомовнi.
Отже, як краще передавати в україномовному текстi росiйську - перекладати, писати транскрiпцiю або так i залишити росiйською?
Та щоб двiчи "не вставати", ще питаннячко. Яке тут ставлення до росiйських письменникiв?
Алекс
40
відслідковують
Інші блоги
Друзі! На Букнет стартувала благодійна акція на підтримку Збройних сил України. На всі кошти від покупки зазначених нижче книг до 28 лютого включно будуть придбані дрони для 125 бригади ТРО ЗСУ. ДО ПЕРЕЛІКУ КНИГ Акція
Вітаю вас, мої любі читачі! Вітаємо переможця! Перемогла обкладинка під номерм 9. Незабаром обкладинка зміниться!
Люди часто кажуть, що ми занадто різні. Жінки і чоловіки. Насправді ж, не варто зациклюватись на тому, що нас розділяє. Чому б не думати про те, що нас об'єднує? В реальності ми можемо стикатися з однаковими або з
❤️ЛЮБІ МОЇ ЧИТАЧІ!❤️ Ось і завершилася моя книга В ПОЛОНІ У БРАНКИ Книга надійшла у продаж. Її було переформатовано і згруповано в крупніші розділи, тому раджу вам синхронізувати книгу в додатку. Щиро дякую
Полетіли?) Все це знижки сьогоднішні!) Зрада. Тобі немає пробачення. - Моїй сестрі час дізнатися, що я вагітна від тебе! - Каже моя єдина сестра.
- Потрібно ще трохи зачекати, - слова чоловіка розбивають мою надію на помилку,
13 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиІ знову про Попелюшку)
У минулому дописі більше йшлося про мову викладення. Читаючи дитині цю казку раптом з'ясувала, що існувала так звана "адаптована" казка, яку і читали нам у дитинстві. А ось насправді, казка досить кривава. Сестри різали собі палець та п'яту аби влізти у черевичок, кров витікала із черевичка під час танцю. Це вже дитячий хоррор виходить. Можливо, наштовхне когось на нові яскраві думки)))
Комашка, ну, я б не хотів, щоб мої опуси хтось адаптував, та виносив у хз якому вигляді до читачів.
Але мені таке поки що жодним чином не загрожує))
За гарного перекладу інколи навіть не одразу розумію, якою саме мовою звучать герої фільму. У книзі набагато більше роботи для мозку, тому ще менше звертаю на це увагу. Головне - повинно бути зрозуміло. Однак, правда наразі і Попелюшки і Принци спілкуються переважно матом, щоб заповнити порожнину між думками.
Що стосується сюжету, він повторюваний та передбачуваний, власне Гаррі Поттер - та сама Попелюшка, Повернення Короля (Толкіен) - у певній мірі також, Ріддік. В багатьох сюжетах можна побачити Попелюшку. Відповідно, і мова подачі різниться.
Я більш схиляюсь до однієї мови, просто щоб не давати приводу тролям, у чомусь звинувачувати та випихати мій твір із рамок починаючого літератора.
Комашка, зрозумiло.
"Vypil C2H5OH,
Sel na «Nivu» Rostsel'mash,
Na «DT», «Don500», «T-150»,
Pokormil pered jetim porosjat.
I poshjol zjab' pahat', molotit' jachmen',
Budet dolgim, dolgim, dolgim tvoj rabochij den',
No zato ty znaesh' kazhdyj vintik v traktore vnutri,
Poluchaesh' za rabotu v mesjac tysjachi tri.
Kombajnjory!**
...
Транскрипция текста песни Игоря Растеряева «Комбайнёры» ©
Такий прийом використали Лариса Турлакова з Дмитром Чесноковим в оповіданні "Бури семейные", де один із героїв-американців сидів у буцигарні разом із росіянином і від нього навчився цієї пісні.
Як на мене, то це буде просто бомба, передавати російську транскрипцією )
Олександр Калінін, translit - nashe vsyo!
Частина принців всіє фразу без лайки сказати, але це не означає, що все треба дослівно переносити в текст. Зрештою, це не документалістика ,а художній твір. Тим більше, якщо того принца трохи ближче роздивитись, то виявиться, що насправді всю дорогу він був україномовним, а російською спілкується лише "шоб не думали шо я з села".
Олександр Ластовецький, принц не с сiла. З Сiла, можливо, його батько король.
Попелюшка - як багато дивного у цьому слові, кожен бачить щось своє у цій казці. Якщо говорити про мову, на якій писати казку про Попелюшку - це може бути одна мова. Це моя думка. Бажаєте матірну російську або літературну мову, можливо українською мовою або англійською.
The wife of a rich man fell sick: and when she felt that her end drew nigh, she called her only daughter to her bedside, and said, ..
Вопрос в том на каком языке будут Вас читать читатели.
А як для мене, то частіше можливо зустріти когось, хто говорить гарною співочою української мовою з маленького містечка, ніж з великого міста. Є звичайно випадки і навпаки. Дуже гарна українська мова у місті Львів. А як Вам історія навпаки (щось читала тут чи щось чула) дівчина з міста приїжджає відпочивати в готель у невеликому місті Одеської області та закохується в господаря мережі готелів, розкиданих по морському березі. І заради кохання залишає місто та їде жити до нього, щоб бути поруч. Історій Попелюшок багато та вони багатогранні.
Крися , дякую панi.
А якби принц був іноземцем, працював в посольстві а Попелюшка там би була перекладачем, і вони більшість часу говорили б англійською? Треба було б приводити мову оригіналу, а потім переклад?
Щодо російськомовних міст взагалі не згодна - як ти говориш, так і до тебе. Зі мною говорять українською.
Алекс, Для мене немає різниці між англійською і російською. І та, і інша у великій кількості перетворить твір на кашу, змусить читача відволікатись від сюжету. І мене до речі теж, бо ухопивши якийсь русизм, я витрачаю купу часу щоб підібрати переклад, який впишеться в розповідь
Якщо чесно, то такі мікси зносять мізки. Є серіали, в яких герої одночасно говорять і українською і російскьою. При цьому один запитав російською, а інший відповів українською. Хай в житті так спілкуємося, але ж на екрані краще б якоюсь однією мовою. А в тексті краще таки однією мовою, щоб мозкову систему не перевантажувати.))0)
Алекс, що ж поробишь, так наша доля)))
Гадаю, якщо написати репліки персонажу російскою, то 90% читачів неодмінно зрозуміють, що там написано.
У школі багато читали російської літератури, хоча і була школа україномовна, а курс називався "світова література". Проте, з російської літератури подобається Лермонтов і Бунін)
Opium, Їх ми у школi не вивчали. А те, що вивчали, хоч радянське, хоч дорадянське - малому менi було майже суцiльним жахом.
Якщо події відбуваються зараз - можно писати двома мовами. А щоб не було плутанини російську, наприклад, робити курсивом. Це наблизить твір до життя, бо ж рідко хто зараз використовує лише одну мову в українському місті (я зазвичай за день використовую три).
А щодо стереотипу: вона бідна із села, він багатий з міста - може пошукати щось оригінальні? Вона бідна містяночка, він - багатий фермер? :) чи вони обидва - з міста, може й того ж самого, а зустрілися в іншому місті і т.д
Эльга Кроу , особисто для мене сiльське господарство - це жахливе страхiття ще з 90-х. Я не можу уявити, не кажучи вже покласти на папiр, щоб молодь з мiста радiла, потрапивши до коз та свиней))
Кажуть, колись російські письменники писали вперемішку російською і французькою (як і говорила еліта). А зараз би мало хто з росіян міг би вже й прочитати ті книжки.
Тож, якщо хочете писати розумне, добре, вічне - пишіть все українською, а то ні росіяни не зможуть прочитати, ні українці (колись, надіюсь).
Якщо для Вас, чи для сюжету важливо, що герой говорить саме російською, то можна на це прямо вказати.
Анатоль, "Війну і мир" пам'ятаю. Частково))
Якби у мене якийсь герой говорив російською, я б, мабуть, писала російські слова українською мовою ))) Типу "ох, какой красівий мальчік"
Якось так
Алекс, Можливо )))) Хоча - я б сприйняла нормально )))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати