Додано
28.02.18 21:14:18
Літературна майстерність
Дуже часто почала бачити різного роду курси (якщо можна їх так назвати) з літературної майстерності, де тебе навчать правильно писати, розкривати персонажа, передавати ємоції і таке інше.
Тож власне питання: чи хтось відвідував такі заходи? Чи може вважаете їх не дієвими?
Ліра Девіс
45
відслідковують
Інші блоги
Всім привіт! Дорогі читачі, хочу познайомити вас з романтичною зимовою історією від Юлії Рудишиної. Це історія про кохання та зраду, про гру почуттями, про чоловіка та жінку, які йдуть назустріч одне одному попри все. Зима
Вітаю! Сьогодні діє знижка у 20% на роман "КОХАЙ МЕНЕ СПРАВЖНЮ". Запрошую усіх до історії, де зараз відбуваються цікаві події. Незабаром на нас чекає довгоочікувана зустріч головних героїв у Парижі... Це друга книга
Добрий вечур цімбори, єк дужі? Запитали би у вас гуцули. Зрозуміли? Тоді що б відповіли ви почувши таке запитання? Мені цікаво, яка відповідь пролунала б в тій чи іншій етнографічній групі, нашої великої і такої багатої культурою
Друзі, щось я забула, що не всі сидять в інстаграмі))) А там вже вийшло аж 3 анонса до нової книги! Отже, почнемо з назви і дати виходу. "ЙОГО ПОМСТА" побачить світ (а ви - її) вже 1 січня! 1-й анонс відкриває
як мені вас звабити прочитати мій "пекельний роман"? через нестачу відгуків що до нього, в мене творча криза і я не можу продовжувати писати
11 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯ також бачила такі курси. І навіть був час коли шукала такі курси, але зрозуміла, що даремно. Якось дивилась маленьки видеоролики типу " як написати кингу", але там стільки не потрібної інформації, що виключила. Тому відкинула таку ідею
https://www.facebook.com/groups/30daysmarathon/ вела і все ще веду тут писемницький марафон =)) починаючи з квітня і дотепер там дуже багато корисної інформації з теорії і практики літератури, такої як розкриття перстонажа, тема, ідея твору, побудова сюжету, роди літератури і дуже багато іншого. Крім того, там я виставляю і писемницькі вправи)
Я більше люблю не курси, якщо особисте спілкування, а лекції, зустріч з успішним автором, де можна задавати питання. Або просто відеоінтерв*ю велике. Там одразу видно, чи приваблює цей досвід мене особисто, чи може бути корисним. Найкориснішу для себе книгу з письменницької майстерності, мабуть, пише сам кожен автор))) Але це вже згодом, коли зрозумієш, чим не влаштовують інші "підручники", і усвідомиш. що ти робиш "по-своєму". Виходить, читати чужі підручники - корисно! Але не сліпо наслідувати.
не вірю, що творчим спеціальностям можна навчитися. Людина або вміє співати/писати/малювати або ні. Якісь маркетингові фішки там можливо й можна вивчити, але рецепту як створити твір мистецтва, просто не існує, інакше його б сіг написати кожен.
Олександр Ластовецький, А його й може написати кожен))) Питання в якості. Добротний, посередній "правильній", комеційно-потенційний бестселер і може написати кожен!)))) тільки вчитися треба на "правильних" курсах. Особливо при видавництвах. А талановитий твір, ні на кого не схожий, оце перепрошую, тут курсами не обійдеться. Але дурні помилки і непрофесійні звороти з тексту треба прибирати і талановитим теж, а отже порівнювати свій рівень з кимось варто. Щоб "рости" над собою.
Не можу сказати про українські курси та воркшопи, але маю думку стосовно закордонних. Напевно, розмах вони мають різний, та суть однакова. Там трохи можна навчитися, познайомитися з приємними, а інколи і не дуже, людьми, котрі поділяють твої погляди - це круто, якщо втомився бути ізольованим, можна також завести якесь дійсно дієве знайомство та зарядитися натхненням. Але в результаті ти все одно опиняєшся перед своїм ноутом і продовжуєш писати, можливо тепер маючи якісь крихти підказок, як полегшити чи поглибити цей процес. Мій висновок - то місця для тусовок і щоб знайти людей, які так само як і ти намагаються продертися до видавця.
Відвідувала та відвідую творчу майстерню Арєнєва. Ціную можливість спілкування наживо, обговорювати свої та чужі тексти - після цього зазвичай нові ідеї з'являються та натхнення. :)
я не завсідник таких заходів, але відвідувала кілька різного ступеню комерційності і можу сказати, що вони не для людей, що бачать у письменництві свою справу по життю і спосіб заробітку, а, скоріш, це клуби за цікавостями, де ти можеш не просто поспілкуватися на тему письменництва, а йще і "торкнутися великого", спробувавши щось сам. на мій погляд дійсного розвитку ці заходи не дають, тим паче що їх дуже рідко проводять люди, що домоглися знаного успіху, і більшість з них це щось типу: "як заробити мільйон? запроси мільйон людей послухати про це лекцію і збери з них по доллару". звісно, ці заходи і існують за той рахунок, що вони не для письменників. можливо, людина, що взагалі нічого про це діло не знає і лише щойно вирішила стати письменником, й засягне звідси щось, але інфа не сотка.
в інтернеті безкоштовно можна знайти більш дієві поради.
paniOtojbo, є правда в Ваших словах. Мабуть і дійсно це більше підходить для людей які просто хочуть з чогось почати. Це як хочу малювати, та не вмію. Ось і тут, написав би щось, та не вмію думку передавати на папері. А якщо це все в тебе виходить, то хіба що весело проведеш час там.
десь вичитав, що "твоє повз тебе не пройде"
якщо відчуваєте, що воно вам не потрібне, то не варто марнувати на це сили та час
прислухайтеся до інтуіції))
Рудий Кіт, було б добре аби завжди так не проходило повз) але як пройшло, то видно не моє)
особисто я не встигаю)
Хоча, думаю, спробувати варто.
В Карпатах були літні курси двічі. Андрухович, Прохасько та інші ділились досвідом з бажаючими.
София Чайка, так, чула про Карпати. Але на них в мене точно часу не вистачить, тут хоча б на один день вирватись послухати, що говорять досвідченні люди)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати