Чи важко вам даються сцени 18+?

Всім вітання. Цей блог для тих, хто пише чи читає твори, де є щось для дорослих. 

Я - серед авторів, у творах якого трапляються відверті сцени. У мене є лише один роман, зараз працюю над іншим, і є ще кілька ідей.

З чим я зіткнувся? Як не дивно, але писати відверті сцени доволі непросто. Хоча в голові зазвичай складається чітка картинка, на "папір" вилити її складно. Доводиться відразу враховувати кілька факторів: як написати так, щоби не порушити правила Букнету, як органічно інтегрувати цю сцену в сюжет і, головне, як креативно і цікаво описати саме "дійство". Бо воно задумувалось природою як щось максимально просте. Для еволюції це лайк, але для читача таке буде нудно читати.

 

А у вас як з відвертими сценами? Вони вам також важко даються? Чи навпаки - для вас це найлегша частина роботи? Як, на вашу думку, найкраще описати інтимну сцену в художньому творі?

6 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Є в мене така книга з дуже цікавим вмістом, завтра їй виповниться 1 рік, доволі було не просто, але я впорався із цією задачею)

avatar
Ксенія Санті
27.06.2026, 13:13:07

Мені легко таке писати. Хоча свою першу інтимну сцену я писала з заплющеними очима (жартую, хоча близько до правди)))
І порушити правилп Букнету відвертою сценою (звісно, якщо там є 18+) Вам навряд чи вдасться, бо це треба вже таке щось написати, що на голову не налазить.

Показати 4 відповіді
Ксенія Санті
27.06.2026, 13:20:22

Анні Флейм, Так, звісно) але я мала на увазі сам процес інтиму

avatar
Вень Чжулун
27.06.2026, 13:15:45

раніше, на тих платформах де я була до війни, писала майже виключно 18+. Але після тривалого райтблоку наче все починаю заново, це як коли пару років не їздив на велосипеді, а потім пригадуєш як це взагалі робиться)

avatar
Анні Флейм
27.06.2026, 13:12:30

Найперша сцена в найпершій книзі йшла складно. Давалося взнаки виховання ("пристойні дівчата таке не читають і, тим паче, не пишуть") і той самий пошук межі між чуттєвим інтимом та відвертою вульгарністю.
Далі вже стало легше. А все тому, що для мене еротичні сцени стали повноправним інструментом для демонстрації характерів персонажів або мотивації їхніх дій. При чому - цінним інструментом, адже саме під час інтиму герої можуть показати себе так, як за інших сюжетних обставин не розкриються ніколи. Темперамент, емоції, думки, реакції на ті чи інші дії, які персонаж може приховувати у менш відкритому стані...

Щоправда, у цього методу авторської подачі "полунички" є недолік - якщо раптом знадобиться прибрати інтимні сцени з книги, то вона буквально втратить частину сюжету або ступеня розкриття персонажів. Плюс це заважає вставити еротику, щоб просто розважити читача, адже в такому випадку інтим - це частина сюжету, тому відбувається саме тоді, коли це зумовлено його розвитком, і не раніше. В тому числі - аж наприкінці книги, до якого стомлені читачі можуть і не дістатися, бо очікували його на кілька сотень сторінок раніше... ¯\_(ツ)_/¯
Тож, метод на поціновувача, так би мовити))

avatar
Мрія Чарівна
27.06.2026, 13:08:48

Абсолютно така сама проблема)))

avatar
Олена Мисак
27.06.2026, 13:04:13

Зараз я пишу романтичну еротику. Так, дається важко, але після роздумів вирішила, що спершу напишу кілька таких сцен, а потім буду підганяти їх під сюжет. Так мені легше.

Інші блоги
Чи важко вам даються сцени 18+?
Всім вітання. Цей блог для тих, хто пише чи читає твори, де є щось для дорослих. Я - серед авторів, у творах якого трапляються відверті сцени. У мене є лише один роман, зараз працюю над іншим, і є ще кілька ідей. З чим я зіткнувся?
Карантин. Розділ 9: Про квитки в один кінець
У космосі немає звуку. Це перша брехня, яку розповідають дітям. Насправді космос звучить як тихе потріскування апаратури, що бореться за життя, і глухий стукіт власного серця, коли розумієш: до крижаного вакууму —
Невелике пояснення до книги. ⭐️
Всім привіт! ⁠♡⁠‿⁠♡⁠ Мої любі! ♥️ У декого з вас виникло питання: чому Юля темненька? Насправді все просто. Саме такою її вперше побачила Ксенія у книзі «Його залежність». І ще тоді я описала
Бдсм має правила (анонс)
Чесно кажучи, трохи нервую щодо оновлення, яке вас чекає вночі. У нас чергова Хроніка. Суть стосунків Маріци і Даміана, підозрюю, ви вже зрозуміли ❤ Ні, словами через рот вони ні про що не домовлялися, але між цими двома
Про кризу фентезі та лінивих авторів!)
Дякую вам, читачі Фейрії! На мій погляд, міфологічне фентезі зараз — жанр, який не надто користується популярністю. Так буває після великих сплесків і сильних, об'ємних історій, що мають неабиякий успіх. І справді, що
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше