Облога. Світ та ШІ
Повість «Одержимі облогою» повністю викладена на сайті і доступна для читання.
Сподіваюся, вам сподобається. Буду радий будь-якому фідбеку!
Радий, що нарешті зміг щось завершити і викласти в публічний доступ. Зазвичай я кидаю проєкти на півдорозі — купа ігрових експериментів на Unity так і залишилися незавершеними. Тому навіть така невелика, але все ж перемога для мене дуже важлива.
В цілому я пишу насамперед для себе. Але, звісно, дуже тішить, коли комусь моя історія заходить.
Спочатку я планував писати тільки в своєму фентезійному світі, який створював багато років. Однак «Одержимі Облогою» свідомо вирішив зробити окремою, повністю самостійною історією. Можливо, колись зроблю на неї легкі відсилки в інших творах, але не більше.
Зараз я повністю повертаюся до «Загону Ворона» і хочу сконцентруватися саме на ньому. Хоча і є ідеї для кількох невеликих повістей, але до них повернуся пізніше.
Щодо ШІ
Хотів вставити свої п’ять копійок у дискусію про ШІ.
Так, я використовую ШІ. І щоб ви не розчарувалися в мені, одразу поясню як саме. Він у мене працює як асистент-помічник: допомагає знайти інформацію, перефразувати, дає багато варіантів формулювань і особливо активно виправляє орфографічні помилки. На жаль, з українською граматикою в мене не все добре, а викладати неграмотний текст я не хочу.
При цьому ШІ не пише за мене текст і не придумую сюжет. Хоча я іноді використовую його для перевірки логіки історії. Наприклад, у «Загоні Ворона» після першої глави я повністю забув, що видав коня головному герою. Завдяки ШІ згадав і зміг вписати йому невелику роль у подальшій історії. Але в будь якому разі будь-які зміни перевіряю по 300 разів.
В цілому я вважаю, що ШІ — це в першу чергу інструмент, і дуже зручний. Але щоб ним користуватися, потрібно вміти добре формулювати думку і чітко пояснювати, чого ти хочеш.
По суті це просто розумний текстовий помічник. Він математично підраховує, яке слово або фраза краще підійде в контексті запросу та відповіді. Тому розраховувати, що він напише щось справді унікальне і неймовірне, особливо не варто.
Вибачте за грубувату, але дуже влучну аналогію. Як сказав Garry Newman (творець Garry’s Mod і Rust та відоми програміст в своїх кругах): «Ті, хто надто сильно покладається на ШІ, — це як ті, хто постійно дивиться порно. З часом втрачаєш здатність кінчати за допомогою власної уяви».
Про обкладинки, згенеровані ШІ: я не бачу в цьому нічого поганого. Особливо якщо добре описати стиль і атмосферу, а не просто просити аніме-дівчину. Для мене обкладинка — це така ж частина історії. Я з радістю замінив би її на роботу справжнього художника, але поки що не можу собі цього дозволити. Та й те що я пишу у мене повністю некомерційне. Однак якщо історія колись піде в друк і буде продаватися — тоді вже, на мою думку, правильно буде використовувати професійну обкладинку.
1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиПідтримую. Ші - зручний інструмент з пошуку і перевірки граматики. Завдяки Ші я дізналась де саме шукати інформацію, як і де розміщати тексти, він видає цікаві посилання на сайти, які гугл, наприклад, не завжди видає. Але зараз іноді страшно заходити у деякі обговорення - там прям хрестовий похід
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати