Чи потрібен шокуючий початок?
Вітаннячка, читацька спільното!
На днях у Тредсі побачила скрін друкованої книги з першим реченням про "п*ніс старого" і спочатку ледь зі стільця не впала. Типу, це про що??? Але потім там у наступному реченні вже все прояснювалося. Та ця книга, зізнаюся, одразу ж заінтригувала. Це такий маркетинговий хід: додати гачок на початку, щоб хотілося прочитати й далі? Чи просто автор вміє дивувати себе та читачів?
Я, яка починає все з дуже довгої зав'язки, а перчинку залишає напотім, почала задумуватися над написанням більш інтригуючих прологів.
А тепер питання до колег-авторів: Чи є у Вас твори з шокуючим або інтригуючим початком? Якщо так, скидайте у коментарі перші речення. Бо я тут зараз думаю поповнити свою бібліотеку)) Буде цікаво знайти щось таке незвичне!!
До читачів у мене інше питання: чи важливий для вас неординарний початок твору? Чи краще вже розсмаковувати книгу поступово?
Чекатиму в коментарях!
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯ теж якраз думала на цю тему буквально вчора) з одного боку гачок затягує, а з іншого наприклад у книзі "Веріті" шокуючий початок був просто шокуючим початком і зовсім не перегукувався з сюжетом. Тому як хід - мабуть добре, але тільки в тому випадку. якщо це несе якийсь сенс. Як читач - звертаю увагу на повільне введення у курс справи, тому гачок вважаю зовсім не обов'язковим, але в своєму наступному творі, як не парадоксально, планую використати))
Ньюбі Райтер, Дякую, навзаєм)
Сонце все ще ховалося за хмарами, хоча давно зійшло. На кладовищі, на тлі понівечених війною хат, молода жінка протерла чоло, розмазуючи бруд по обличчю. Вона щойно поховала останнє тіло.
«Привіт! Мене звати Кет, мені п’ятнадцять. Домашні кличуть Катруся. Я змирилася.
Моя родина виглядає звичайною. Маман — останнім часом я зву її так... Це прізвисько я підчепила від її «тюбика», мого Бро! Отже, про що я? Десь на фоні ТЦ ми виглядаємо як сім’я: мама, тато і донька. Коли мені кажуть, що я схожа на маман, це дивно і смішно — вона, бляха, вампірка! А я — людина! Так, вам не почулося! Вона харчується виключно свіжою кров’ю, переважно щурячою... Не питайте.
В мене обидві книги на таких штуках побудовані.
А щодо початку книг з опису, якщо опис вдалий то читати буду, ну а якщо геть кепсько - навряд!
Мені насправді обидва варіанти цікаві) Зазирнула до себе: "Струнка висока білявка у довгому плащі йшла вулицею так стрімко, неначе ще трохи – буде втікати від переслідувача."
"– То що, Джонні, любчику, погуляємо сьогодні на десятилітті закладу?"
"– Чудово, Кравченко. Просто відмінно! Ти заблукав у трьох соснах, і телефон сів так вчасно!"
Ну а ще один починається одразу з жорстокого побиття. Якось так...
Ньюбі Райтер, ))
Рання весна в місті була як свіжовипечений хліб: ніжна, тепла і змушувала всіх посміхатися. Сніг розтанув, залишивши по собі лише калюжі, що відбивали перші сонячні промені.
Максим, юнак із м'якою посмішкою і очима, що видавали легку закоханість, стояв поруч із Дарійкою — дівчиною, молодшою за нього на два роки і на один клас, бо вона, як справжня вундеркінд, пішла до школи в п'ять.
Ньюбі Райтер, напевно
Літній вечір y Києві був теплим, із легким вітерцем, що доносив аромат квітучих лип до невеликого офісу юридичної фірми «Справедливість». У конференц-залі, прикрашеному скромними гірляндами й кульками, гуділа невеличка вечірка. Сьогодні ми святкували успіх мого друга Костя — він нарешті пройшов атестацію й офіційно став адвокатом. Я сидів за столом, спостерігаючи за гамірною компанією, і відчував гордість за нього. Два роки тому я сам пройшов цей шлях, і тепер, дивлячись на Костя, згадував, як ми разом зубрили закони й пили ☕ каву в бібліотеці до півночі. Я попросив Костя привести жінку і сина, згадуючи, як у них із ? Лисичкою все починалось.
Ньюбі Райтер, !!!
Ну... навіть не знаю. Все, що знайшов у себе - це "Вася бухав третій тиждень" і "Апокаліпсис стався в суботу". Наскільки це інтригуюче - питання відкрите)))
Очерет, о, шикарненько! пам'ятаю ці шедеври! дійсно прикольні твори!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати