Чи потрібен шокуючий початок?

Вітаннячка, читацька спільното!

На днях у Тредсі побачила скрін друкованої книги з першим реченням про "п*ніс старого" і спочатку ледь зі стільця не впала. Типу, це про що??? Але потім там у наступному реченні вже все прояснювалося. Та ця книга, зізнаюся, одразу ж заінтригувала. Це такий маркетинговий хід: додати гачок на початку, щоб хотілося прочитати й далі? Чи просто автор вміє дивувати себе та читачів?

Я, яка починає все з дуже довгої зав'язки, а перчинку залишає напотім, почала задумуватися над написанням більш інтригуючих прологів. 

А тепер питання до колег-авторів: Чи є у Вас твори з шокуючим або інтригуючим початком? Якщо так, скидайте у коментарі перші речення. Бо я тут зараз думаю поповнити свою бібліотеку)) Буде цікаво знайти щось таке незвичне!!

До читачів у мене інше питання: чи важливий для вас неординарний початок твору? Чи краще вже розсмаковувати книгу поступово?

Чекатиму в коментарях!

6 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Іванка Сокіл
23.06.2026, 14:25:29

Я теж якраз думала на цю тему буквально вчора) з одного боку гачок затягує, а з іншого наприклад у книзі "Веріті" шокуючий початок був просто шокуючим початком і зовсім не перегукувався з сюжетом. Тому як хід - мабуть добре, але тільки в тому випадку. якщо це несе якийсь сенс. Як читач - звертаю увагу на повільне введення у курс справи, тому гачок вважаю зовсім не обов'язковим, але в своєму наступному творі, як не парадоксально, планую використати))

Показати 2 відповіді
Іванка Сокіл
23.06.2026, 15:02:27

Ньюбі Райтер, Дякую, навзаєм)

avatar
Анастасія Газе
23.06.2026, 14:59:52

Сонце все ще ховалося за хмарами, хоча давно зійшло. На кладовищі, на тлі понівечених війною хат, молода жінка протерла чоло, розмазуючи бруд по обличчю. Вона щойно поховала останнє тіло.

«Привіт! Мене звати Кет, мені п’ятнадцять. Домашні кличуть Катруся. Я змирилася. 

Моя родина виглядає звичайною. Маман — останнім часом я зву її так... Це прізвисько я підчепила від її «тюбика», мого Бро! Отже, про що я? Десь на фоні ТЦ ми виглядаємо як сім’я: мама, тато і донька. Коли мені кажуть, що я схожа на маман, це дивно і смішно — вона, бляха, вампірка! А я — людина! Так, вам не почулося! Вона харчується виключно свіжою кров’ю, переважно щурячою... Не питайте. 
В мене обидві книги на таких штуках побудовані.
А щодо початку книг з опису, якщо опис вдалий то читати буду, ну а якщо геть кепсько - навряд!

avatar
Дана Новак
23.06.2026, 14:44:12

Мені насправді обидва варіанти цікаві) Зазирнула до себе: "Струнка висока білявка у довгому плащі йшла вулицею так стрімко, неначе ще трохи – буде втікати від переслідувача."
"– То що, Джонні, любчику, погуляємо сьогодні на десятилітті закладу?"
"– Чудово, Кравченко. Просто відмінно! Ти заблукав у трьох соснах, і телефон сів так вчасно!"
Ну а ще один починається одразу з жорстокого побиття. Якось так...

Показати 2 відповіді
Дана Новак
23.06.2026, 14:57:35

Ньюбі Райтер, ))

avatar
Пацюк Червоній
23.06.2026, 14:37:16

Рання весна в місті була як свіжовипечений хліб: ніжна, тепла і змушувала всіх посміхатися. Сніг розтанув, залишивши по собі лише калюжі, що відбивали перші сонячні промені. 

Максим, юнак із м'якою посмішкою і очима, що видавали легку закоханість, стояв поруч із Дарійкою — дівчиною, молодшою за нього на два роки і на один клас, бо вона, як справжня вундеркінд, пішла до школи в п'ять.

Показати 2 відповіді
Пацюк Червоній
23.06.2026, 14:57:35

Ньюбі Райтер, напевно

avatar
Пацюк Червоній
23.06.2026, 14:38:06

Літній вечір y Києві був теплим, із легким  вітерцем, що доносив аромат квітучих лип до невеликого офісу юридичної фірми «Справедливість». У конференц-залі, прикрашеному скромними гірляндами й кульками, гуділа невеличка вечірка. Сьогодні ми святкували успіх мого друга Костя — він нарешті пройшов атестацію й офіційно став адвокатом. Я  сидів за столом, спостерігаючи за гамірною компанією, і відчував гордість за нього. Два роки тому я сам пройшов цей шлях, і тепер, дивлячись на Костя, згадував, як ми разом зубрили закони й пили ☕ каву в бібліотеці до півночі. Я попросив Костя привести жінку і сина, згадуючи, як у них із ? Лисичкою все починалось.

Показати 4 відповіді
Пацюк Червоній
23.06.2026, 14:53:40

Ньюбі Райтер, !!!

avatar
Очерет
23.06.2026, 14:23:41

Ну... навіть не знаю. Все, що знайшов у себе - це "Вася бухав третій тиждень" і "Апокаліпсис стався в суботу". Наскільки це інтригуюче - питання відкрите)))

Показати 3 відповіді
Ньюбі Райтер
23.06.2026, 14:46:40

Очерет, о, шикарненько! пам'ятаю ці шедеври! дійсно прикольні твори!

Інші блоги
❤️секс без емоцій та прив'язок.❤️
Є тема, про яку думають майже усі, але говорять пошепки. Секс без емоцій та прив'язок. Давайте без моралі. Просто чесно. Такий формат працює. Щоправда, не для кожного і не завжди. Хтось легко розділяє фізіологію
Усім привіт ❤️
Перш за все хочу висловити своє захоплення авторами, з якими мені пощастило познайомитися на цій платформі. Я просто вражена талантами та творчою продуктивністю
Візуал для тих, хто не розуміється на собаках
— А у вас є собака? — несподівано для себе запитую я, вивчаючи чоловіка, поки він мене не бачить. — Є! — відповідає він, і його обличчя миттєво змінюється. Погляд стає м’яким, і навіть зморшки біля очей розгладжуються.
І знову Знижки та подяка за бест для Приборкувачки
Спочатку хочу подякувати всім за бестселер для ПРИБОРКУВАЧКИ ПРОКЛЯТЬ! Моя величезна подяка всім, хто підтримував книгу від самого старту! Всім, хто приєднався і хто купував! Дякую!!! І запрошую до книги, хто ще не приєднався:
Глобальна прем'єра!
Глобальна прем’єра — 1 липня 2026 року! Майбутнє наукової фантастики зміниться назавжди! Представляємо "Контури Стрільця" — перший двомовний українсько‑англійський квартальний альманах наукової фантастики,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше