Рецензія

На твір Юлії Манюти Купуючи правду продаю брехню в рамках Марафону взаємного читання Тетяни Гищак.

Правду кажучи, я під глибоким враженням і дуже рада, що натрапила на цей твір ( дякуючи пані Тетяні).

Сюжет Це історія кохання, викладена в листах. Рок співак і жінка, що прагнула знайти своє місце. І обоє намагались зрозуміти не лише одне одного, але й самих себе. Це сучасні листи, в яких жорстока відвертість двох людей, які стали сенсом одне для одного і водночас найбільшим болем. Анна і Джаред пишуть одне одному, знаючи, що ніколи не покажуть цих листів. Це психотерапія. Їх доля - бути спаленими одразу після написання. А ще це можливість наважитися сказати правду хоча б самим собі.

Твір не є легкою розважальною історією. Після нього відчуваєш, що отримав щось - нове знання, нове розуміння. Глибокий емоцій слід.

Автор кілька разів повторює в тексті думку про те, що необхідно розмовляти. Натякаючи, що це причина всіх непорозумінь між головними героями. Але герої досить багато розмовляють одне з одним на будь-які теми.  І іноді вони навіть відверті. Вони є найближчими друзями, які хочуть і не наважуються стати коханцями.

На мою думку, заважає їм насамперед страх. Страх болю. Страх виявитися нецікавим для іншого, негідним. І вони намагаються "задавити" одне одного, підкорити, змусити визнати - я найкращий. Анна симулює зацікавленість різними темами - від фемінізму до захисту природи, але єдина причина цього - здатися непересічною особистістю. Вона настільки невпевнена у собі, що навіть смерть власного батька намагається зробити зброєю. І не можна сказати, що її невпевненість виникла на пустому місці - адже, коли вона намагається переступити цю прірву між ними, навіть абсолютно недвозначно - Джаред спускає це на гальмах.

Сам Джаред легко ведеться на всі хитрощі Анни. Будучи очевидно освідченішим і розумнішим - він дивиться на неї знизу вгору, бо зустрів її в час найбільшого розчарування і невпевненості в собі і дозволив стати своєю опорою, недосяжним ідеалом.  А досі Джареду все йшло в руки легко, бо він нічим не дорожив. І все врешті розчаровувало. І коли Анна перед ним - простягни руку і візьми - він не наважується це зробити. Пояснюючи собі, що не гідний, а насправді просто здоланий страхом.

Вони обоє розчаровуються одне в одному. Тому що б'ють по найболючішому, падають так низько, як тільки можливо.Намагаються врятуватися творчістю чи іншими людьми.І все одно кохають. Вони приречені одне на одного. Незважаючи на обставини, на помилки і травми, їм вдається зробити головне - стати нарешті чесними одне з одним і спробувати почати все заново.

Стиль Читається легко.

Сильні сторони Ну я ніби вже їх і описала. Твір мені сподобався, він вартісний.

Слабкі сторони Не самого твору. А є трошки по граматиці. Думаю, з цим справиться і ворд, таких помилок небагато, читати не заважає.

 

 

 

13 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Єва Ромік
05.06.2026, 09:16:03

Дякую. Чудова рецензія. Ваш аналіз, як завжди, глибокий. Сама звернула увагу на цей твір, зачепила нетривіальна назва.

Показати 2 відповіді
Єва Ромік
05.06.2026, 12:39:59

Дієз Алго, Авжеж, взяла собі на замітку.

Рецензія зачепила.

Дієз Алго
05.06.2026, 09:13:01

Катерина Винокурова, ♥️

avatar
Анастасія Газе
05.06.2026, 08:00:53

Гарна рецензія ⭐

Дієз Алго
05.06.2026, 09:12:52

Анастасія Газе, ♥️

avatar
Кіт Анатолій
05.06.2026, 08:00:26

Гарно написано ❤️

Дієз Алго
05.06.2026, 09:12:44

Кіт Анатолій, Дякую

avatar
Ваня Павелко
05.06.2026, 07:41:15

⭐✨

Дієз Алго
05.06.2026, 09:12:33

Ваня Павелко, ♥️

avatar
Агнія Бурне
05.06.2026, 07:28:32

Цікаво, також хочу почитати

Дієз Алго
05.06.2026, 09:12:23

Агнія Бурне, Так, твір вартий

avatar
Дана Новак
05.06.2026, 06:55:55

Гарна рецензія і влучна. Сама якраз дочитую.

Дієз Алго
05.06.2026, 09:11:41

Дана Новак, ♥️

avatar
Христина Вілем
05.06.2026, 06:38:03

Чудова рецензія. Додала в бібліотеку ❤️

Дієз Алго
05.06.2026, 09:11:22

Христина Вілем, ♥️

avatar
Юлія Манюта
05.06.2026, 00:38:13

Ой цю рецензію читати так приємно, ніби куштувати мед ложкою. Мені так подобається, що Ви глибоко розібрали моїх героїв, уловили закладенні мною сенси. Я неймовірно вдячна, що мій твір взяли саме Ви, що написали такі гарні слова. Щиро дякую!

Дієз Алго
05.06.2026, 00:40:41

Юлія Манюта, ♥️♥️♥️

avatar
Ана Харві
05.06.2026, 00:34:27

Дуже гарна рецензія!!✨ Теж почала читати цю книгу, і насправді відчуваю дуже схожі емоції)))

Юлія Манюта
05.06.2026, 00:38:48

Ана Харві, ♥️

avatar
Тиха Ніч
05.06.2026, 00:29:34

♥️♥️♥️

avatar
Ромул Шерідан
05.06.2026, 00:25:17

❣️❣️❣️✨

avatar
Еллі Мун
05.06.2026, 00:20:34

♥️♥️♥️

Інші блоги
Увага, Старт 28.06: «аудит для боса-ескортника»
Любі мої читачі!❤️❤️❤️ Нарешті цей день настав. Занотуйте собі дату: 28 червня ми з вами вирушаємо у нову, шалену, пристрасну та комічну пригоду! Ви так довго просили, і я просто не могла вам відмовити. Пам’ятаєте нашого
Щось змінюється...
— Ти що, й справді гадаєш, що подобаєшся всім? — Угу, — Влад нахилився до її вуха і прошепотів: — Видають дрібниці. — Ну і які ж? — Ліза криво всміхнулася і склала руки на грудях. — Наприклад, ти не просиш
✿ Сором'язлива квіточка і Чеширський кіт (візуал)
♥️ Сьогодні додалося ще три розділи до оповідання «Я (не) спік інгліш». Загалом шість, а це вже половина. ♥️ Вирішила показати вам героїв та їхню першу зустріч. ✿✿✿ Ніжна і сором’язлива квіточка
Нарешті моя перша передплата! Усе завдяки вам ❤️
Мої любі, тримайте допис, який я писала, не вірячи в реальність цього моменту ❤️ Книга Наречена мого сина Уявіть: за два тижні — весілля. Сукня куплена, дата призначена, життя розписане на двадцять років уперед.
Стоп... а де мій "Секс"?
Маленьке технічне оголошення!!! Якщо раптом відкриєте бібліотеку й подумаєте: «Стоп... а де мій "Секс"?» Не панікуйте. Це все ще він. Просто трохи... оновився) Я змінила обкладинки обох частин, тому
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше