Який жанр обрати?

Вчора ввечері я отримала повідомлення в соцмережах від однієї зі своїх читачок. Це було несподівано й дуже приємно. Але найбільше мене зацікавило її запитання, бо, якщо чесно, воно давно бентежить і мене саму.

Чому мої книги мають жанр «історичний любовний роман», якщо за атмосферою більше нагадують фентезі?

Перше, що спадає на думку,  у моїх історіях немає магії, драконів чи вигаданих рас. Хоча, можливо, я помиляюся і фентезі цілком може існувати й без цього.

Але й суто історичними мої романи назвати складно. Саме тому в тегах я використовую «псевдоісторичний роман». І ні, я не лінива авторка, яка вирішила не звертати уваги на історичні факти. Просто в моїй голові виникає справжній дисонанс, коли герой живе у XVIII столітті, але через жорсткі рамки епохи не може бути тим персонажем, яким я його бачу.

І тоді постає вибір: суворо дотримуватися історичної достовірності чи дозволити історії жити власним життям.

Я поки що обираю другий варіант.

А як вважаєте ви? Наскільки для вас важлива історична точність у романах? Чи готові ви пробачити автору деякі вільності заради цікавої історії?

Книга «Між двох тіней», яка входить до циклу «Гра без згоди».

Нагадую, що перша книга циклу вже завершена.

Більше спойлерів, візуалів і новин — на каналі автора ❤️

19 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Олена Ранцева
01.06.2026, 20:37:53

Дилема... Але це може бути заснування нового піджанру)

Стасія Мун
01.06.2026, 20:45:39

Олена Ранцева, Можливо))

Це прям нереальна дилема... Твір натхненний історією, але має свій власний подих? Такого жанру точно не вистачає.

Стасія Мун
01.06.2026, 19:08:42

Катерина Винокурова, Так не вистачає)))

avatar
Тея Калиновська
01.06.2026, 15:55:12

Історичний роман повинен відповідати реаліям епохи про яку розповідає, але існує крім ,,псевдоісторичного'' ще чудова тега – альтернативна реальність❤️❤️❤️ Саме так я сприймаю ваші історії)

Стасія Мун
01.06.2026, 16:12:47

Тея Калиновська, І я вам щиро за це дякую))

avatar
Delulu Fabii
01.06.2026, 14:29:00

Ви правильно робите, що обираєте дозволяти «...історії жити власним життям». Так розповідь виходить чесною, а читачі обожнюють, коли автори/оповідачі з ними щирі. До того ж тег «псевдоісторичний роман» одразу попереджує поціновувачів канонічних історичних романів, що так, як вони звикли, тут може й не бути...

Стасія Мун
01.06.2026, 14:39:09

Delulu Fabii, Дякую вам за підтримку)

Мабуть, має бути так, як зручно авторові, бо натхнення може зникнути...

Стасія Мун
01.06.2026, 13:04:39

Ларія Ковальська, Дякую за розуміння)

avatar
Дієз Алго
01.06.2026, 12:28:25

Для мене історична точність у романах дуже важлива. Тому я згідна, що потрібно використовувати слово "псевдоісторичний" або якимось іншим чином позначати специфіку твору, щоб не було невиправданих очікувань чи претензій.

Стасія Мун
01.06.2026, 12:40:40

Дієз Алго, Дякую)))

Це цілком би могла бути альтернативна історія, або Ваша адаптація
Хотілось би, аби був ширший жанровий список, аби мати змогу підібрати щось більш годяще до Вашого задуму
Натхнення та наснаги❤️✨

Стасія Мун
01.06.2026, 12:40:12

Кайла Броді-Тернер, Щиро дякую)))

avatar
Ольха Елдер
01.06.2026, 12:24:06

Як письменниця дуже залежить від історії, але я дійсно люблю адаптувати і часто мене цікавить більше естетика, ніж конкретика, але замахатись та пошукати конкретику люблю)) Як читачка, мене дійсно цікавить сюжет, а не достовірність, хоча, інколи це погано, бо я буквально вірю на слово)) Мені здається, примітка "псевдоісторичний" - це чесно по відношенню до читачів ❤️❤️❤️

Стасія Мун
01.06.2026, 12:39:47

Ольха Елдер, Дякую))

avatar
Юлія Куліш
01.06.2026, 12:14:35

Мені, як читачу, цікаво спостерігати за сюжетом, пристрастю та переживаннями головних героїв. І якщо, в цій історії виникають якісь історичні неточності, я не дуже звертаю на це увагу.

Стасія Мун
01.06.2026, 12:39:08

Юлія Куліш, Дякую за відповідь)

avatar
Лана Жулінська
01.06.2026, 12:11:49

Я за те, щоб історію залишити історії) Там треба точні дати, факти. А в творах політ фантазії, уява автора ☺️

Стасія Мун
01.06.2026, 12:12:56

Лана Жулінська, Дякую)

Вибір з наявних жанрів в особистому кабінеті, на жаль, дійсно є вельми обмеженим, але доводиться таки щось обирати, аби розпочати публікацію. Маємо те, що маємо, як то кажуть. Натомість можна використати анотацію задля більш-менш докладних пояснень, та й особисті теги. Якщо потенційному читачу або читачці буде цікаво, то вони обов'язково враховуватимуть. Принаймні я, суто як читач, завжди придивляюся не стільки до "офіційного" жанру, скільки до обкладинки, анотації та тегів, адже саме вони надають достатньо інформації від автора/авторки, щоб зрозуміти, що воно за книжка. Щось таке )))

Стасія Мун
01.06.2026, 11:58:24

Сергій Ляховський, Дякую,за вашу думку і пораду))

avatar
Лана Нова
01.06.2026, 11:47:06

Якщо всесвіт повністю вигаданий, то це вже фентезі, а не історичний роман. Назвіть історичне фентезі))

Показати 3 відповіді
Стасія Мун
01.06.2026, 11:56:38

Лана Нова, ))

avatar
Ulyana Summers
01.06.2026, 11:53:29

Історію дуже важко описувати. Це ваша книга і ви маєте право обирати як вам комфортно писати. А читачі самі вирішать читати таке чи ні. Шкода що на платформі можна мало вибрати по жанрам. Я теж стикалась з таким

Стасія Мун
01.06.2026, 11:55:59

Ulyana Summers, Нажаль, для нашої уяви,вибір жанрів обмежений)))

avatar
Агнія Бурне
01.06.2026, 11:37:33

ну я, як читач який деколи зависає над історичними романами, скажу так. Якщо у вас основна лінія в книзі - це романтика чи еротика, до прикладу, то мені плювати на історичні неточності, якщо сюжет крутиться сугубо навколо почуттів героїв і історичний сетинг проходе десь сковз. але якщо ви вплітаєте в історичний роман якісь більш глобальні інтриги, то для мене як для читача, важливо щоб вони співпадали. Інколи навіть йду гуглити достовірність деяких глобальних історичних подій або видатних постатей, якщо сюжет торкає.

Показати 3 відповіді
Стасія Мун
01.06.2026, 11:52:44

Агнія Бурне, Як другий жанр можливий,але я зробила основним історично любовний роман, саме для читачів, які шукають вайб минулих епох.)

avatar
Morwenna Moon
01.06.2026, 11:42:13

Я б назвала цей жанр альтернативна історія ❤️

Показати 3 відповіді
Стасія Мун
01.06.2026, 11:50:25

Morwenna Moon, Я в цьому впевнена)

avatar
Джулі Мун
01.06.2026, 11:45:04

Якщо чесно історію я не дуже люблю, рідко таке буває, що мене прям зацікавила якась особистість, чи подія в книзі і я йду гуглити і шукати що то було, чи хто це був) Мені більш цікава романтична лінія))) Ну і як на мене, тег «псевдоісторичний роман» вже може підказати читачам, що тут може бути переплітання вигаданого світу і реального)
Тому я б і не думала відносно достовірності якихось подій!) Як на мене ви взяли саме атмосферу певного століття для своєї книги, і працює ця атмосфера чудово!)

Стасія Мун
01.06.2026, 11:49:13

Джулі Мун, Ви апсолютно праві.)) Щиро дякую)))

avatar
Христина Вілем
01.06.2026, 11:47:58

Якщо це чітко історичний роман про конкретних історичних постатей, то важливо. У всіх інших випадках ні.

avatar
Крісті Ко
01.06.2026, 11:37:24

Для мене важливий сюжет та стиль написання автора.

Стасія Мун
01.06.2026, 11:38:08

Крісті Ко, Дякую за відповідь)

avatar
Анна Лір
01.06.2026, 11:33:59

Мені не дуже важлива прям точність, головне цікавий сюжет, інтриги, гарно прописана романтична лінія - і все це увас є❤️❤️❤️❤️

Стасія Мун
01.06.2026, 11:36:46

Анна Лір, Дякую))) Я дуже рада,що ця історія прийшлася вам до душі)))

Інші блоги
А от тепер почнеться спека ☢️☢️☢️
— Привіт, дорогенький. Астраель скосив очі й майже не здивувався. В дверях, що відчинилися за його спиною, стояла Карлайла. Освітлення було тьмяним, тому він не бачив її обличчя, та переплутати цей силует не міг ні з ким
❤️ Коли кохання звучить крізь час ❤️
Долучаюся до літературного флешмобу «Мелодія кохання» та щиро дякую організаторкам Крісті Ко ❤️ та Тетяна Степанкевич ❤️ за натхненну можливість розповісти про історії, у яких любов стає голосом душі. Для
Закінчення
Привітики! До завершення цього фанфіку залишилося всього два розділи! Щодо другої частини — я вже почала над нею працювати. Але думаю, що опублікую її вже після виходу другого фільму «Нескінченний замок», адже
Скоро фінал "Демона"? Так!❤️
Любі читачі! Сьогодні я запланувала вже всі розділи книги "ДЕМОН НА МОЮ ГОЛОВУ" і виходить, що фінал вже на наступному тижні! Тож не пропустіть завершення історії Селтера та Лії❤️❤️❤️ А хто ще не читає
Візуалізація героїв
Вітаю друзі! Сьогодні ділюся візуалізацією героїв роману "Кохання кольору ненависті": Блейр, Коул та Емілі. Зліва направо. Блейр трохи сумна. Але якщо читатимете історію то зрозумієте чому. Як вам?
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше