Синдром нескінченного редагування

Скільки разів ви редагуєте історію, раз? Два? Три?

Майбутню новинку про Валерію Морі та Луку Серру (мій неаполітанський саспенс) я редагую вже вп’яте.

Заходжу в текст, дивлюся на речення, які перед цим здавалися мені геніальними, і думаю: «Боже, хто це писав?».

Дійшло до того, що я зазирнула в уже готову «Приручити порожнечу», яка зараз публікується, і в мене зачесалися руки переписати і її.

Тому я вирішила притримуватися трьох правил редагування:

  • Коло перше (Сюжетне): знаходжу логічні дірки, прибираю зайву воду, дописую важливі деталі.

  • Коло друге (Стилістичне): Шліфую мову, роблю діалоги живими.

  • Коло третє (Коректорське): Прибираю оддруки, коми, русизми. І все. Закриваю ноутбук.

Після цього історія виходить і мене не хвилює))) Бо оце наздоганяння ідеалу, вбиває в мені бажання писати.

Ви як?

7 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Ще й як.
Написала — полежало в столі місяць — відкрила, помітила помилки — виправила — знову в стіл. Через місяць відкрила, прогнала через голосовий редактор, виправила помилки, закрила — і так можна безкінечно. Тож намагаюся не робити більше трьох перевірок.

avatar
Ulyana Summers
26.05.2026, 10:04:23

Редагування це одвічний треш

По 10 разів на день. Це реально ніколи не закінчиться...

Показати 2 відповіді

Агнія Бурне, Розумію) Але іноді перечитуєш і думаєш, а чому б тут не виправити, а чому б не додати ось тут... І так по колу

avatar
Еллі Мун
26.05.2026, 08:48:08

3 рази достатьно. В мене є книга над якою я не знаю скільки сиділа, герої над історіями я плакала бо їх життя було болюче, складне, як істопія персонажів. Я вкладаю в кожну історію частину душі. А тут правки боялася що знищать. Можливо треба було ще дивитися редактувати бо книга або вийшла надто важка або..не знаю. Не зайшла взагалі. Тому думаю чи слід правити знову)))

Показати 3 відповіді
Агнія Бурне
26.05.2026, 09:36:48

Еллі Мун, ну це ви радикально) стосовно того, що тут люблять, то не тільки тут люблят легку прозу - все таки люди читають художку більше щоб відпочивати, тому легка проза популярніша.

avatar
Ромул Шерідан
26.05.2026, 08:36:32

Редагую багато. Навіть те, що вже давно опубліковано. Завжди знайдеться якась дрібниця. Цей процес неможливо завершити, тільки припинити))

Агнія Бурне
26.05.2026, 08:43:36

Ромул Шерідан, це віднімає більше часу ніж саме створення історії, це виснажує якщо чесно

avatar
Ана Харві
26.05.2026, 08:37:14

Дуже гарний підхід❤️ повністю вас в тому розумію))) я собі в голові взагалі пунктик поставила, що я не редагую твори, які вже вийшли в публікацію))))✨

Агнія Бурне
26.05.2026, 08:43:01

Ана Харві, так, в мене ще частина не вийшла, то там ще є де внести зміни))

Інші блоги
Флешмоб ❤️мелодія Кохання❤️ Моя нота
Вітаю, друзі! Я щаслива долучитися до найчуттєвішого флешмобу «Мелодія кохання» і щиро вдячна за його організацію двом прекрасним авторкам Крісті Ко ❤️ та Тетяна Степанкевич ❤️ Для кожного воно звучить
Єва - жертва чи монстр?
Вітаю! Новий розділ вже на сайті) Посилання на книгу: Зібрані з уламків Новий розділ: Розділ 9. Генеза монстра
Знайомство
Вітаю! Я давно спостерігаю за творчістю поетів та письменників на букнеті, але виставити свою збірку наважилася тільки зараз. Я трохи хвилююся, але надзвичайно рада бути тут, серед своїх. Я пишу вірші про те, що болить, вражає
♥️дякую за Бест! + 1 розділ поза графіком♥️
Вітаю всіх, хто любить переходити одразу до солодкого! Любі читачі, сьогодні моя книга «Помилково викрадена» потрапила в бестселери на головну сторінку! Дякую вам за підтримку! Я неймовірно розчулена тим, що
Доброго дня.
Доброго дня! Мене звати Anni Cher, і я рада вітати вас у своїй першій роботі. Сподіваюся, вам сподобалися перші частини, і ви залишитеся зі мною. Буду щиро вдячна за підтримку — додавайте книгу до своєї бібліотеки та підписуйтеся
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше