Синдром нескінченного редагування
Скільки разів ви редагуєте історію, раз? Два? Три?
Майбутню новинку про Валерію Морі та Луку Серру (мій неаполітанський саспенс) я редагую вже вп’яте.
Заходжу в текст, дивлюся на речення, які перед цим здавалися мені геніальними, і думаю: «Боже, хто це писав?».
Дійшло до того, що я зазирнула в уже готову «Приручити порожнечу», яка зараз публікується, і в мене зачесалися руки переписати і її.
Тому я вирішила притримуватися трьох правил редагування:
-
Коло перше (Сюжетне): знаходжу логічні дірки, прибираю зайву воду, дописую важливі деталі.
-
Коло друге (Стилістичне): Шліфую мову, роблю діалоги живими.
-
Коло третє (Коректорське): Прибираю оддруки, коми, русизми. І все. Закриваю ноутбук.
Після цього історія виходить і мене не хвилює))) Бо оце наздоганяння ідеалу, вбиває в мені бажання писати.
Ви як?
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЩе й як.
Написала — полежало в столі місяць — відкрила, помітила помилки — виправила — знову в стіл. Через місяць відкрила, прогнала через голосовий редактор, виправила помилки, закрила — і так можна безкінечно. Тож намагаюся не робити більше трьох перевірок.
Редагування це одвічний треш
По 10 разів на день. Це реально ніколи не закінчиться...
Агнія Бурне, Розумію) Але іноді перечитуєш і думаєш, а чому б тут не виправити, а чому б не додати ось тут... І так по колу
3 рази достатьно. В мене є книга над якою я не знаю скільки сиділа, герої над історіями я плакала бо їх життя було болюче, складне, як істопія персонажів. Я вкладаю в кожну історію частину душі. А тут правки боялася що знищать. Можливо треба було ще дивитися редактувати бо книга або вийшла надто важка або..не знаю. Не зайшла взагалі. Тому думаю чи слід правити знову)))
Еллі Мун, ну це ви радикально) стосовно того, що тут люблять, то не тільки тут люблят легку прозу - все таки люди читають художку більше щоб відпочивати, тому легка проза популярніша.
Редагую багато. Навіть те, що вже давно опубліковано. Завжди знайдеться якась дрібниця. Цей процес неможливо завершити, тільки припинити))
Ромул Шерідан, це віднімає більше часу ніж саме створення історії, це виснажує якщо чесно
Дуже гарний підхід❤️ повністю вас в тому розумію))) я собі в голові взагалі пунктик поставила, що я не редагую твори, які вже вийшли в публікацію))))✨
Ана Харві, так, в мене ще частина не вийшла, то там ще є де внести зміни))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати