Що є творчість?

Власне, як так розібратися - це спілкування. Прагнення передати іншому не просто інформацію, а своє уявлення про щось, свої почуття, результати довгих роздумів і сильних емоцій. Живопис, поезія, музика - це все різні способи переселити картинку в своїй голові, свою уяву в чужий мозок. 

І насправді неймовірно, що це вдається зробити за допомогою чорних закарючок на білому фоні, які і позначають-то всього-навсього звуки. Це диво, яке поруч з нами...

А що, якщо для спілкування буде винайдено щось більш довершене? Наприклад, поєднання цих способів? Легко - кінематограф. Звуки, зображення, музика, танець.

Ще ближче? ШІ. За допомогою ШІ звичайна людина зможе підібрати найбільш відповідні слова, висловити свої емоції через пісню чи зображення. ШІ - провідник між людьми.

Ще ближче? Телепатія. Словами - просто в мозок. Хоча, зачекайте. Навіщо слова? Слова - це засіб. А він тепер не потрібний - адже твої емоції, враження, те що ти бачиш, чуєш і уявляєш - можна безпосередньо передати в інший мозок. 

Між телепатією і ШІ - велика відстань? А чи справді? Ілон Маск ще пару років тому вживляв чіп у мозок і анонсував проект "телепатія". Звісно, не все так швидко, але шлях вже прокладається.

Як вам новий світ?

 

7 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Кіт Анатолій
21.05.2026, 06:58:59

Цікаві питання попадаються мені зранку. Що таке творчість? Я гадаю, що творчість - це іскра, яка дозволяє запалювати серця людей... це глибоке синє море уяви, що затягує тебе у свій вир... це бажання створити щось власне (вибачаюсь за тафтологію)... Що з цього може ші? Не знаю.. не впевнений... Гадаю, якщо в людлині немає іскри творчості, то ніякий ші їй не допоможе, а вийде як завжди: По суті. Без пафосу.

Дієз Алго
21.05.2026, 08:40:36

Кіт Анатолій, Мені завжди здавалось, що творчість - це якраз те, що в людини від бога)) Можливість самому в перспективі стати богом... Чи це відноситься до ШІ - зараз, думаю, ні. Взагалі незрозуміло, що дає цей якісний стрибок - від неживої матерії до живої, від функції - до самоусвідомлення... Я писала про це в "Сліді...". Але це все версії...

avatar
Яна Тарасевич
21.05.2026, 01:58:34

Цікаві роздуми✨️
Вважаю, ще зарано думати про надможливості ШІ у такому русі. Ми ще й самі впораємося) Творчий світ без живих існуючих авторів зникне. Тому не втрачаємо сили й продовжуємо писати, щоб радувати майбутніх читачів❣️

Дієз Алго
21.05.2026, 08:37:11

Яна Тарасевич, Про такі речі завжди думається зарано. Бо коли вони вже є, то...

avatar
Ася Рей
21.05.2026, 07:17:11

Питання «Як вам новий світ?» прямо влучило в ціль. З одного боку, передача думок без слів звучить як фантастика, але з іншого — у цих «чорних закарючках» на папері є душа, яку неможливо зацифрувати. Нас зараз так наполегливо тягнуть у повну цифровізацію, де все життя — це суцільні електронні картки, коди й системи. Але чи стаємо ми від цього ближчими?
Коли все стає занадто механічним, життя починає гальмувати там, де раніше все було просто. Вчора ловила себе на цій думці, коли купувала каву. Заплатила карткою і стояла дуже довго, чекаючи, поки пройде транзакція і мені нарешті дозволять її випити. Сучасний світ ніби стає досконалішим, але водночас забирає у нас живий момент, змушуючи залежати від техніки. Не хочеться, щоб творчість стала такою ж — сухою, електронною і залежною від чіпів. Оцифрувати можна все, крім щирої людської іскри!

Не хвилюйтеся. На це все Ші не здатен зараз. І не буде здатен в майбутньому.)) Місце Бога зайнято)) І назавжди ))

Показати 10 відповідей
Дієз Алго
21.05.2026, 00:55:41

Герман Харрінгтон, Можливо. В Адама теж була онтологічна обмеженість - його функцією було класифікувати всіх тварин на Землі ( до речі, ми цього ще не зробили) , але він вийшов далеко за межі цієї функції...

avatar
Лада Астра
21.05.2026, 00:03:33

Напишіть про це)) Щось типу як ШІ мав захопити творчий світ, але коли заліз у мозок людини по-справжньому... зламався))
Бо люди не йдуть у книги за досконалими текстами. Все вже давно написано класиками. Люди й досі читають книги, бо прагнуть пережити емоції, побачити світ крізь призму авторського погляду, а він, цей погляд часто зовсім недосконалий, непередбачуваний, абсудно смішний може навіть бути. Але в тому й фішка. Той авторський погляд живий та заснований на досвіді справжнього життя))
А щодо телепатії питання спірне, бо мені чомусь не хочеться бачити в своїй голові чиїсь картинки)))) Читання книг це особлива культура, яка вже переживала безліч криз та "нових світів", але чомусь знову й знову повертається в моду)

Показати 2 відповіді
Дієз Алго
21.05.2026, 00:10:15

Лада Астра, Ви в дечому праві - певна ідея виникла. Але не ця))
Але загалом, досконалий текст і досконалий погляд - це абсолютно різні речі. До досконалого тексту я прагну. Інше питання, як виходить)) А от свій погляд кожен, мабуть, вважає досконалим. Як максимум з того, що він виніс з власного досвіду і роздумів.

avatar
Ромул Шерідан
21.05.2026, 00:09:38

Коротше, поживемо — побачимо. Ключове тут — поживемо)))

avatar
Очерет
20.05.2026, 23:55:14

Якщо через той чіп можна буде керувати НРК або дроном і не заморочуватись з пультами - то мені такий світ норм))

А взагалі - постійно щось нове з'являється, і так само постійно люди це переоцінюють. Кінематограф так і не замінив книги (хоч існує давно і постійно розвивається).

Дієз Алго
20.05.2026, 23:59:26

Очерет, Так. Бо кіно - це робота команди людей, щоб передати бачення одного. А книга - це платівка, яку кожен мозок слухає по-своєму)) І це цікаво - що завжди залишається процент, який йде у книгарню чи на виставу замість фільма

Інші блоги
Обираємо обкладинку. ГолосуЄмо!
Друзі, мені дуже потрібна ваша допомога! ❤️ Зізнаюся чесно... ця новинка стане для мене справжнім викликом. Зазвичай я пишу романтичне фентезі, але цього разу вирішила ризикнути й поєднати одразу кілька жанрів: детектив,
Про кризу фентезі та лінивих авторів!)
Дякую вам, читачі Фейрії! На мій погляд, міфологічне фентезі зараз — жанр, який не надто користується популярністю. Так буває після великих сплесків і сильних, об'ємних історій, що мають неабиякий успіх. І справді, що
Я змушу тебе сказати правду!
Любі автори та читачі (⁠.⁠ ⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠) Вийшов новий розділ роману "Лисяче серце" Уривок ✨ Джаан повільно встала, підійшла до великого вікна, подивилася вниз. Десятий поверх, досить високо. —
♥️безкоштовна в процесі написання♥️
Вітаю всіх, хто любить переходити одразу до солодкого! Нова книга під назвою «Заборонена близькість» вже почала публікуватися! Книга буде безкоштовною в процесі написання ♥️ Легка і гаряча історія для
нове оповідання для флешмобу
Сьогодні представляю для флешмобу оповідання Листи Еврідіки Випадково, шукаючи інформацію про королівські династії Європи до великої книги, яка поки що в роботі, я натрапила на сапфічну історію кохання, яка відбулася
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше