Магія чи здібності

Магія у фентезі та здібності у науковій фантастиці.

Чим більше пишу «Пробудження Спадкоємця», тим частіше думаю про одну цікаву річ.

Що таке взагалі магія?

Не у сенсі фентезі, а як явище.

Бо якщо у світі є енергія… Якщо її можна відчути, дослідити, навчитися нею користуватися… Якщо здібності мають структуру, розвиток і власні закони… То чи це ще магія?

Мені завжди була ближчою саме наукова фантастика. Навіть тоді, коли зовні історія виглядає як фентезі.

Дракони, маги, старі роди, середньовічні замки — це атмосфера. Обгортка світу.

Але всередині мені значно цікавіше, коли сила працює не тому що «це диво», а тому що у неї є причина.

Є механіка.

Є розвиток.

Є помилки, які можна виправити.

Є межі, які можна подолати.

Саме тому у «Спадкоємці Світів» здібності — це не просто чаклунство. Для головного героя це окрема наука, яку він намагається зрозуміти й розкласти по поличках.

І, мабуть, саме через це мені завжди подобалися історії, де герої не просто отримують силу… а намагаються зрозуміти, як вона працює.

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Вадим Сухобрус
15.05.2026, 10:08:50

Мені більш цікава сама історія. Бо іноді глибоке занурення в теорію магії здається не приємним читанням цікавої книжки, а вивченням підручника зовсім неважливої в житті дисципліни. Але, коли автор має ідею, в нього є певна структура світу, про який пише - то вже й сам світ робить більш достовірним.
Що таке магія? А нема відповіді. Бо це і ритуал, і воля, і енергія... багато ще. Більш цікаве в створенні магічного світу, як на мене, то це осмислення того, як ця магія змінила би той світ.

Показати 3 відповіді
Андрій Казкар
15.05.2026, 19:24:32

Вадим Сухобрус, Дякую, я не проти. Головне щоб вийшло цікаво.

avatar
Оксана Павелко
15.05.2026, 09:46:15

От сама колись думала, як описувати оту магію, думала фентезі писати, як два пальця об асфальт, а ніт, це, виявилося, доволі складно і я просто відсунула від себе начеркану чернетку на (хз коли)потім)))

Показати 3 відповіді
Андрій Казкар
15.05.2026, 15:54:46

Оксана Павелко, Звичайно. І замість наукових теорій, тут псевдонаукові. Хоча і є випадки коли їх згодом опрацьовували вже науковці, і певні ідеї ставали дійсно наукою. На то вона і фантастика :)

avatar
Андрій Казкар
15.05.2026, 08:28:48

А який підхід ближчий саме вам?
Коли магія у книгах — це щось загадкове й містичне, що не потребує пояснень?
Чи коли здібності мають власні закони, розвиток і виглядають як окрема наука?
Ну і головне — які книги або цикли для вас стали найкращими прикладами такого підходу?

Інші блоги
Привіт! Починаємо нову історію по Stray Kids
Привіт усім жителям Букнету та усім Stay! Мене звати Ната Бан, і я рада вітати вас у своєму творчому куточку. Я обожнюю динаміку Мінсонів, їхній вайб та хімію, тому вирішила втілити свої думки у повноцінну історію. Спеціально
Виклала продовження розділу від головного героя!
— Мені потрібно брати його з собою чи ти перестанеш сперечатись і будеш слухняною дівчинкою? Я відкинувся назад на сидіння й уважно подивився на неї. Грейсон повільно повернула голову в мій бік. — Так. Я робитиму
Один ритм на двох. Подяка та відео-спойлер
Сьогодні я до вас із коротеньким, але дуже щирим блогом. Найперше хочу сказати вам просто величезне дякую за вашу підтримку моєї нової історії «Один ритм на двох»! Ваша віддача щоразу мене надихає і доводить, що в нас
♥️ Я (не) спік інгліш вже на сайті (запрошую) ♥️
Перше оповідання із серії «Скло спогадів» вже налічує три розділи до ознайомлення. Завтра буде ще три, післязавтра ще три… Там загалом 12 розділів, товстеньке оповідання. ☺️ Хочу поділитися одним
Не ангел. Не демон. Каїр
Уявіть, що після катастрофи у вашій голові з’явився голос. Він не обіцяє порятунку. Не каже: “Ти впораєшся”. Не шкодує, коли боляче. Він просто рахує. Куди бігти. Кого бити першим. Яка рана смертельна. Коли
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше