Коли реальність стає складнішою за сюжет (особисте

Хотіла поділитися своєю історією. Наголошую, я нікого не хочу звинуватити. Не знаю, чи буде комусь цікаво, але все ж таки...

Я працюю в школі уже 4 роки, і я люблю свою роботу. Я ніколи не розуміла чому молоді спеціалісти не хочуть іти працювати. Але стикнулася з різними обставинами: зарплати, документи, навантаження, неповага і так звана дідівщина. Але є один великий плюс - це діти. І він перекривав все. До цього моменту.

Рік тому я прийшла працювати в нову школу за контрактом. Ми домовилися про те що я буду працювати рік, а так як навчальний рік у нас закінчується 31.08. особливо питань у мене не було. Тип більше я вважала що це зручно, я подивлюсь на школу, адміністрація на мене і ми з обох боків зрозуміємо чи підходимо один одному. І справді, працювати було приємно, не безпроблемно, але приємно. Більшість вчителів, учнів і батьків тепло мене прийняли, і я прикіпіла до дітей. У мене п'яті класи. Дивовижні діти. Весь час мені хотілося зробити для них більше, краще...Веселіше. Я готувала уроки-ігри, дослідження, проєкти. Я хотіла показати що математика це весело, і діти також прив'язалися до мене. Щось уже багато виходить ?

Недавно мого знайомого звільнили, обумовлюючи це тим що його контракт закінчується 29.05. Звісно ж я пішла в школу і запитала: чи така сама в мене ситуація? І чи правильно я зрозуміла свій контракт? Але мене заспокоїли: я взята на постійне місце роботи. Я видихнула. Але зарано. Буквально тиждень тому мені зателефонували і сказали що з документами проблема і мені треба терміново приїхати. Я не буду вдаватися в юридичні і адміністративні моменти. Але як висновок: мене також звільнять 29.05. по закінченні терміну контракту.

І ось тут можна довго говорити про несправедливість, образу чи ще щось, але. Перше і головне що мене вразило в саме серце, це те що ті кошти які я заробила, справді заслужила за цей рік: оздоровчі, відпустка, заробітна плата за літо - я нічого не отримаю. Я втратила роботу на найближчі три місяці.Я не маю змоги влаштуватися на нову роботу до кінця серпня, бо, наголошую, я хочу і люблю працювати в школі.

Тож, я знаю в чому були мої помилки, і, хоча це був мій перший досвід роботи за контрактом, я розумію що це не виправдовує моє незнання. Але я не можу зрозуміти, чому так? За що, можливо? Дуже складно в такій ситуації. І мабуть ще що мене так торкнуло - це сталося за тиждень до дня народження мого, такий собі подарунок від життя. Розкажіть свої історії, або, можливо, що треба враховувати наступного разу. Може мені просто треба підтримка. Дякую що дочитали до кінця. І ще раз наголошую, я не звинувачую. Не хочу конфлікту. Не маю претензій. Але мені образливо. Мені боляче і я вважаю це несправедливо. Тому просто прошу підтримки. ❤️

9 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Теж працюю педагогом. Уже понад 20 років. Не в школі. Але всі ці роки була виключно контрактна форма роботи з різним терміном. Подібної ситуації не було. А от на шо потрібно звернути увагу наступного разу - терміни дії контракту, а також умови дострокового розривання. Коли вказані терміни, ви працюєте лише по останній день контракту, якщо вийдете на наступний день на роботу - це вже ваша волонтерська діяльність(вам нічого не винні). Наступного разу перед підписанням дивіться дату закінчення, якщо вона менше року - не погоджуйтесь. Чому? Бо ви не відпрацювли року з моментц прийому на роботу, а тому не маєте права на відпустку та оздоровчі. На вас просто зекономили. Але до вересня можете знайти собі іншу зайнятість. Ніколи не знаєш, чи те, що стається насправді на зле, чи на добро? Тож ви вільні обирати своє набйлижче майбутнє, без претензій від роботодавця.

Показати 7 відповідей
Елана Чунту
10.05.2026, 21:03:34

Василь Шпіклірний, Дякую за поради)

avatar
Ліка Чар
10.05.2026, 19:56:01

♥️♥️♥️

Елана Чунту
10.05.2026, 21:03:01

Ліка Чар, ♥️

avatar
Olena I
10.05.2026, 18:57:34

Дуже шкода що вчителів не цінують так, як вони заслуговують...

Елана Чунту
10.05.2026, 19:08:55

Olena I, ❤️

avatar
Вадим Сухобрус
10.05.2026, 17:57:52

Бо чиновники це люди, які в більшості своєї, не мають нічого, крім кишень та поганого настрою. І мені не дуже зрозуміло, як це ви не отримуєте те, що повинні за умови контракту. Саме тому, що ніхто не хоче конфліктів, такі люди це і роблять. Ви впевнені, що вони потім не зроблять з вами теж саме?

Показати 7 відповідей
Елана Чунту
10.05.2026, 18:29:19

Вадим Сухобрус, Дякую

avatar
Кіт Анатолій
10.05.2026, 18:25:20

Сумно Ó⁠╭⁠╮⁠Ò Співчуваю вам (⁠っ⁠˘̩⁠╭⁠╮⁠˘̩⁠)⁠っ♥️

Елана Чунту
10.05.2026, 18:29:06

Кіт Анатолій, Дякую

avatar
Дана Новак
10.05.2026, 17:40:16

Співчуваю вашій ситуації. Бажаю не розчаруватися і не втрачати наснаги займатися тим, що до вподоби! Хай усе владнається! ❤️

Показати 2 відповіді
Дана Новак
10.05.2026, 17:55:31

Елана Чунту, ❤️

avatar
Вень Чжулун
10.05.2026, 17:41:01

Дуже співчуваю! на жаль, у приватних школах багато шахраїв((

Елана Чунту
10.05.2026, 17:44:07

Вень Чжулун, Це державна установа(((

Може варто звернутися до юриста?

Елана Чунту
10.05.2026, 17:40:01

Валентина Бродська, Я консультувалася, але це особливо нічого не змінить, тільки спровокує конфлікт, що може сказатися на моїй подальшій роботі.

avatar
Крісті Ко
10.05.2026, 17:37:43

❤️❤️❤️

Інші блоги
Знижка!✨️
✨️Доброї ночі, дорогі читачі! Перед сном маю для вас приємну новину. ❤️ На книгу «Вечір, який змінив усе» зараз діє знижка. Якщо ви давно хотіли познайомитися з цією історією, зараз чудова нагода. Бажаю
Тихі читуни...
Але ж читають... хоч і тихо. Не багато, але є ті хто читають і навіть ствлять оцінки! Соцмережі таки працюють! Ну і Візуал! (Як же без нього?) — Зранку я зробила фотку, — дівчинка розблокувала екран і простягнула його
Єдина знижка в передплаті
Після знижки ціна на книгу зросте ​✅Чого очікувати від історії: ✔​Заборонене кохання, яке межує з божевіллям. ✔​Гострі емоції, від яких перехоплює подих. ✔​Вир пристрасті та спокуси, де кожен крок — це гра на
ШІ. Завершальний акцент.
Поки ідуть дискусії про етичність, практичність або навіть доцільність використання всюди ШІ спішу вас запевнити, що в світі нічого не змінилося. Нічогісінько. Взагалі. Коцептуально. Можна спробувати залаякати всіх фактом
Трохи про оновлення.)))✨✨✨
Вітаю всіх і бажаю мирного неба! Ото час від часу заглядаю у статистику й бачу, що потроху, але мої твори «Посмертя» та «Темні історії Малефича» все ж читають. (Ю-ху-ху!!!) І раптом подумав: як же це несправедливо,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше