Додано
07.05.26 23:21:21
Страх перед невідомим
Є одна річ, яку я зрозумів, поки писав цю главу: людей лякають не монстри. Не кров. Не темрява. Людей лякає момент, коли звична картина світу починає тріщати, а вони ще вперто роблять вигляд, ніби нічого не відбувається. Людський мозок взагалі кумедна штука. Він готовий пояснити що завгодно: втому, галюцинації, стрес, колективний психоз, наркотики, травму дитинства, погану екологію, війну, грибок у підвалі, ретроградний Меркурій. Будь-що. Будь-що, аби не допустити думки, що за деревами може стояти щось, чого ми не розуміємо.
Саме тому мене завжди так чіпляли лавкрафтські мотиви. Не щупальця й не древні боги, як це часто зводять у меми люди з аватарками аніме-хом’яків. А сам принцип. Байдужий, величезний світ, у якому людина раптом усвідомлює: вона не головний герой. І навіть не важливий свідок. Просто маленька істота, яка випадково зазирнула туди, куди дивитися не варто.
У цій главі мені хотілося передати не стільки жах, скільки відчуття повільного зараження страхом. Коли герої ще жартують. Ще курять, сваряться, підколюють одне одного. Але вже розуміють: вони повернулися до чогось, що краще було б залишити похованим під пилом.
Мені завжди подобався контраст між побутом і невідомим. Старий підвал. Карта на стіні. Фотографії. Цигарковий дим. Кава у засмальцьованих кружках. І десь між цим усім просочується щось неправильне. Щось, що не вписується в реальність, але вже пустило в ній коріння.
Найстрашніше ж, як на мене, це не зустріти чудовисько. Найстрашніше це почати вірити, що чудовисько могло бути справжнім увесь цей час. Людство тисячі років будувало цивілізацію лише для того, щоб ховатись від темряви за лампочками й законами фізики. Досить трагічно, якщо подумати.
І дуже смішно для того, що живе в лісі.
Читати нову главу "Усіх граней самобичування" можна тут.
Ростислав Щуренко
47
відслідковують
Інші блоги
Вітаю любі друзі! Візуалізація глави 12 до книги " Новорічна куля з вухами" "Мухтар висунув морду в пройм дверей. Білка, сплигнув з дивана, з заливистим гавкотом підбігла до батька, намагаючись його вкусити, бігала
В рамках безстрокового марафону Тетяна Гищак «Бісеня на лівому плечі» автор Очерет. Ця історія, яка вкотре нагадала мені, у який час ми живемо та кому завдячуємо можливістю прокидатися щоранку.
Головний герой,
Частина від головного героя вже додана, запрошую до читання!
— Чому ви виглядаєте так, ніби прийшли на роботу після п'яного загулу, міс Грейсон? — І пахнете відповідно, — підтакує Лео й театрально махає рукою
Ось так непомітно моя літня новинка "Як дві краплі" зібрала першу тисячу переглядів! З цього приводу принесла вам цікавий візуал з морським вайбом. Але про всяк випадок хлопців довелося додатково вдягнути)) Але
Доброго часу доби, шановне панство. Давно я тут не писала, аж скучила за вами)) Отож, викроїла час та наснагу, щоби поділитися трошки планами, небилицями і важливими новинами. Почну з важливих новин. «Ілюзія ненависті»

1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиОпис зачіпає. Мимоволі замислюєшся про неоднобокість світу, що поряд з нормальним, спокійним життям середньостатистичної людини, завжди існує щось страхітливе.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати