Зараз 2 ночі а в 7 на роботу

Я зараз не планую — я буквально живу всередині історії.

В голові все працює швидше, ніж я встигаю зафіксувати. Сцени зчіплюються одна з одною так щільно, ніби хтось уже зняв цей фільм і просто прокручує мені чернетку.

І в цей момент здається, що це і є істина. Що треба просто сісти і дописати. Що якщо зараз зупинюсь — я втрачю щось важливе.

Але це ілюзія.

Я вже знаю цей стан. Це не ясність. Це ніч. Це втома, яка маскується під натхнення. Це мозок, який підкидає найяскравіші варіанти саме тоді, коли я найменше здатна їх перевірити.

І найнебезпечніше — їм хочеться вірити.

Бо вони звучать правильно. Вони виглядають як “воно”.

Я зафіксувала ідею. Це важливо. Вона вже існує — не в голові, а на папері. А значить, я її не втратила.

Все, що зараз відбувається далі — це вже не творчість. Це шум. Перевантаження. Розгін, який легко може перекрутити те, що насправді було сильним.

І я це зупиняю.

Не тому що ідея слабка.

А тому що я не в тому стані, щоб робити її детальною, переплановувати і знову переписувати в ще один чорновик.

Вранці все буде інакше. Або я побачу, що це справді сильний хід. Або зрозумію, що його треба перерізати, підчистити, вирівняти.

І це і є нормальна робота з текстом.

Не ніч. Не ейфорія. А холодний погляд після.Я відкладаю це.І вперше за вечір — вимикаю голову.

Але мені цікаво:

А у вас теж буває такий стан, коли ідея здається геніальною саме вночі, а зранку ви на неї дивитесь зовсім інакше? Як ви з цим працюєте — довіряєте нічному натхненню чи завжди перевіряєте все “холодною головою”?

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Лєна Міле
03.05.2026, 07:11:44

Я вночі сплю. Не можу працювати в стані втоми, коли злипаються очі. Але сюжет звикла продумувати або перед сном. або відразу після пробудження. Лежу під ковдрою, в теплі, і прокручую цей фільм в голові)

Показати 6 відповідей

Марк Лис, Співчуваю

Інші блоги
Досвід взаємного читання.
Майже два місяці тому я брала участь у марафоні взаємного читання. Відгук залишила все по правилах, тільки мою книгу так і не прочитали. І ні, це не претензія — я розумію, всяке буває. Просто стало цікаво, як у вас з мара
Комір не поправлений, або що читає авторка )
Вітаю, любі читачі і гості сторіночки) Поки я не пишу, я читаю )) І поки в мене в бібліотеці "Наречена мого сина". від Мелані Ром Досить неоднозначні почуття вона викликає, власне
Знижка!
Мої вітання, любі читачі❤️ Історія про таємничого Змія з книги “Мій захисник” сьогодні продається зі знижкою. Це завершальна частина циклу "Небезпечні ігри". Всього їх три: 1. Особистий охоронець 2.
Новинка з хімією
Сьогодні, 26 червня, стартувала новинка “Парі на катастрофу” Мабуть, ви помітили, що назва не та, та й обкладинка також… Інколи так буває: починаєш писати, а потім розумієш, що ні назва, ні обкладинка не відповідають
А ви вже з нами?)
– До речі, дякую, що врятував моє обличчя, – промовив я, не зводячи очей з дверей спальні, де лежала непритомна Аманда. Кутик рота трохи сіпнувся у посмішці: – Якби крісло сіло прямо перед лакеями, я знов з володаря
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше