Аліса у кармічному Задзеркаллі

Або рецензія на "Дари Ірліону. Світ миттєвої карми 18+"   авторки Юлії Бор

1. Враження читача

З першого погляду на назву і доволі великий обсяг я налаштувався на доволі довге та цікаве чтиво, яке не вимагає уважності. Але пані Юлія мене одразу здивувала. Тричі.

По-перше: головна героїня виявилася не звичайною потраплянкою, а стихійним лихом для невинної магічної країни. "Квіточка, хижа і придуркувата" - як найкраще пасує для Аліси. Тим не менш, вона мусить врятувати Ірліон, при цьому не зруйнувавши його.

По-друге: Де ж 18+?? Я читав розділ за розділом, але авторка цинічно та з гумором тільки збільшувала напругу. Я навіть пішов за серветками, щоби витерти запріле чоло. Ну коли ж? Коли ж? Тільки наприкинці... Ха-ха, не буде спойлера!

По-треттє: Замість романтичної комедії я відкрив комедійну гру престолів. Ні, спойлерів не буде!

В мене залишилися приємні враження від історії. Вона вартувала витраченого часу.

2. Враження автора. Сильні боки

Гумор. Головна героїня - та ще єхидна і цинік. Чого вартує лише "Давай ти візьмеш за ноги, а я - за ніздрі". А вправи у гостроті слова та меча... Навіть арбалета. Арбалета на ім'я Василь...

Пропрацьований лор. Ми не бачимо калькованих фейрі, ельфів та інших. Натомість - бачимо світ живий і легитимний  яскравий. Світ де закони карми начебто мали би оберігати людей, але замість цього лише створюють невеликі труднощі тим, хто хоче їх обійти.

3. Враження автора. Слабкі боки

ОБЕРЕЖНО СПОЙЛЕРИ!

Зальмери. З одного боку - вони добре пропрацьовані та описані. З іношого - якщо ілріонці живуть рівно до 100 років і практично не старіють, то логічно було б, що серед асасінів буде багато старих. За принципом "дідусь старий - йому все одно". До речі, цікаве питання: "А як карма відповість на тисячу порізів від різних людей?" Поодинці вони всі несмертельні, але разом... Ну то таке)

Русизми. Є поширені, типу "звичайно" у значенні "звісно". Але є такі, від яких просто кров з очей, наприклад "слідуючий". 

4. Побажання

Було б непогано прогнати текст через ШІ, щоби почистити від суржика.

А ще - Бажаю успіхів та натхнення! Ваші світи вартують того, щоб їх побачили! 

Ставлю Вас на почесне місце в збірнику (не) Токсичних рецензій

5 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Олена Ранцева
01.05.2026, 14:56:39

За суржик і двор стріляю в упор ахаха
Книгу додам до бібліотеки, але за наїзд на суржик вам великий мінус))

Показати 8 відповідей

Олена Ранцева, Саме так) Я чув органічний суржик в Охтирці, Диканці... Навіть Андрій Данилко блідніє поруч з тими бабусями))

avatar
Кіт Анатолій
01.05.2026, 18:31:32

Цікава рекомендація (⁠人⁠ ⁠•͈⁠ᴗ⁠•͈⁠)

Кіт Анатолій, ♥️♥️♥️

avatar
Юлія Бор
01.05.2026, 15:40:19

Ооо, я так чекала! Дякую❤️❤️
По запитанням:
Може й багато "старих" там, так одразу й не розбереш, виглядають то вони всі приблизно на 30) дякую, що вказали на це! Я дуже багато тексту з інфодампами вирізала, були серед вирізаного різні ситуації з зальмерами, як до них потрапляють, як роблять замовлення, сітка розвідників і тд, роман вже ставав більше схожим на інструкцію "Як створити нелегальну структуру")) подумала, що це несуттєво, а воно он як) передивлюсь і поверну трохи більше інфи по ним)
На тисячу порізів карма спрацює, як зазвичай: кожному з тисячі буде боляче рівно стільки, скільки болю завдав його поріз.. а от тисячному не пощастить))) напевно тому таких катувань, навіть кірди не придумали - чиста лотерея)
П.с.: там ще залишилося "слідуючий"?\⁠(⁠°⁠o⁠°⁠)⁠/ Я була впевнена, що все замінила, як і "лице-обличчя" ༎ຶ⁠‿⁠༎ຶ
Ще раз велике дякую ❤️❤️

Показати 12 відповідей

Юлія Бор, Бідний чуловік!)))

avatar
Марк Лис
01.05.2026, 14:56:40

Рецензія від гарного автора на іншого гарного автора!
Дуже непогано, скажу я Вам!

Тільки мене 1 річ хвилює...
Чому, от скажіть чому?

"витерти запріле чоло"


... А як же "лису голову"?)))

Показати 4 відповіді
Марк Лис
01.05.2026, 15:49:38

Олексій Горбунов, Ох уж цей неідеальний світ)...

avatar
Оксана Соловій
01.05.2026, 15:29:16

❤️❤️❤️

Оксана Соловій, ♥️♥️♥️

Інші блоги
Новинка ✨золотої фантазії✨
✨ Вітаю, Букнет‑спільното! У наш час стрімкого технологічного прогресу, непередбачуваних подій та щоденного стресу так хочеться чогось мрійливого, затишного й захопливого. І саме такими є чарівні казки, магічні
Перша двадцятка))
Лише сьогодні, зайшовши на сторінку, побачила, що перша двадцятка вже досягнута. Дякую кожному, хто доєднується до моєї творчості та натхнення. Далі - більше!)))
Конкурсна книга ⭐️
Привіт, любі ❤️ Вчора мою книгу "НІЧ, ЩО ПОДАРУВАЛА МЕНІ ТЕБЕ" прийняли на конкурс:) Тож я дуже вдячна всім, хто читає і підтримує мене, як автора ❤️ Покажу вам трохи візуалізації до нового розділу ⭐️ Оліаія
Старт передплати на "Маму за контрактом"!
Гаїна мріє стати відомою письменницею, і орендує будинок, щоб працювати над книгою. Але справжній власник будинку гадки не має про появу квартирантки, тож їй доведеться стати нянею для його сина... Запрошую до нової романтичної
Увага, новинка!
Любі читачі, вашій увазі оповідання «Розлом Морського Диявола. Перша жертва». (в процесі публікації) Цей твір передує великій книзі, яка закриє питання, що імовірно, з'являться після прочитання :) П'ятеро
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше