Аліса у кармічному Задзеркаллі
Або рецензія на "Дари Ірліону. Світ миттєвої карми 18+" авторки Юлії Бор.

З першого погляду на назву і доволі великий обсяг я налаштувався на доволі довге та цікаве чтиво, яке не вимагає уважності. Але пані Юлія мене одразу здивувала. Тричі.
По-перше: головна героїня виявилася не звичайною потраплянкою, а стихійним лихом для невинної магічної країни. "Квіточка, хижа і придуркувата" - як найкраще пасує для Аліси. Тим не менш, вона мусить врятувати Ірліон, при цьому не зруйнувавши його.
По-друге: Де ж 18+?? Я читав розділ за розділом, але авторка цинічно та з гумором тільки збільшувала напругу. Я навіть пішов за серветками, щоби витерти запріле чоло. Ну коли ж? Коли ж? Тільки наприкинці... Ха-ха, не буде спойлера!
По-треттє: Замість романтичної комедії я відкрив комедійну гру престолів. Ні, спойлерів не буде!
В мене залишилися приємні враження від історії. Вона вартувала витраченого часу.
2. Враження автора. Сильні бокиГумор. Головна героїня - та ще єхидна і цинік. Чого вартує лише "Давай ти візьмеш за ноги, а я - за ніздрі". А вправи у гостроті слова та меча... Навіть арбалета. Арбалета на ім'я Василь...
Пропрацьований лор. Ми не бачимо калькованих фейрі, ельфів та інших. Натомість - бачимо світ живий і легитимний яскравий. Світ де закони карми начебто мали би оберігати людей, але замість цього лише створюють невеликі труднощі тим, хто хоче їх обійти.
ОБЕРЕЖНО СПОЙЛЕРИ!
Зальмери. З одного боку - вони добре пропрацьовані та описані. З іношого - якщо ілріонці живуть рівно до 100 років і практично не старіють, то логічно було б, що серед асасінів буде багато старих. За принципом "дідусь старий - йому все одно". До речі, цікаве питання: "А як карма відповість на тисячу порізів від різних людей?" Поодинці вони всі несмертельні, але разом... Ну то таке)
Русизми. Є поширені, типу "звичайно" у значенні "звісно". Але є такі, від яких просто кров з очей, наприклад "слідуючий".
4. ПобажанняБуло б непогано прогнати текст через ШІ, щоби почистити від суржика.
А ще - Бажаю успіхів та натхнення! Ваші світи вартують того, щоб їх побачили!Ставлю Вас на почесне місце в збірнику (не) Токсичних рецензій
5 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЗа суржик і двор стріляю в упор ахаха
Книгу додам до бібліотеки, але за наїзд на суржик вам великий мінус))
Олена Ранцева, Саме так) Я чув органічний суржик в Охтирці, Диканці... Навіть Андрій Данилко блідніє поруч з тими бабусями))
Цікава рекомендація (人 •͈ᴗ•͈)
Кіт Анатолій, ♥️♥️♥️
Ооо, я так чекала! Дякую❤️❤️
По запитанням:
Може й багато "старих" там, так одразу й не розбереш, виглядають то вони всі приблизно на 30) дякую, що вказали на це! Я дуже багато тексту з інфодампами вирізала, були серед вирізаного різні ситуації з зальмерами, як до них потрапляють, як роблять замовлення, сітка розвідників і тд, роман вже ставав більше схожим на інструкцію "Як створити нелегальну структуру")) подумала, що це несуттєво, а воно он як) передивлюсь і поверну трохи більше інфи по ним)
На тисячу порізів карма спрацює, як зазвичай: кожному з тисячі буде боляче рівно стільки, скільки болю завдав його поріз.. а от тисячному не пощастить))) напевно тому таких катувань, навіть кірди не придумали - чиста лотерея)
П.с.: там ще залишилося "слідуючий"?\(°o°)/ Я була впевнена, що все замінила, як і "лице-обличчя" ༎ຶ‿༎ຶ
Ще раз велике дякую ❤️❤️
Юлія Бор, Бідний чуловік!)))
Рецензія від гарного автора на іншого гарного автора!
Дуже непогано, скажу я Вам!
Тільки мене 1 річ хвилює...
Чому, от скажіть чому?
"витерти запріле чоло"
... А як же "лису голову"?)))
Олексій Горбунов, Ох уж цей неідеальний світ)...
❤️❤️❤️
Оксана Соловій, ♥️♥️♥️
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати