Які герої/героїні вам подобаються?

Хочу підняти тему: які герої насправді западають в серце?

Я часто ловлю себе на тому, що мені важко любити вичурних, або шаблонних персонажів.

Моя особиста слабкість — це складні, суперечливі особистості. І ось чому:

  • Шаблонний герой — це шаблонний герой (вибачте за тафтологію). Він передбачуваний і... нудний. А суперечливий персонаж — це щось інше. Сьогодні він рятує, а завтра — руйнує. Саме ці невідповідності та внутрішні конфлікти роблять його живим. Ми любимо не за досконалість, це однозначно.
  • Коли читаєш про персонажа, який робить неоднозначний вибір, ти мимоволі питаєш: «А як би вчинив я?». Складні герої/героїні не дають простих відповідей. Вони виводять нас із зони комфорту, змушуючи замислитись.
  • Боротьба всередині цікавіша за битву ззовні. Війна людини з власною порожнечею — це справжнє мистецтво. Мені подобається спостерігати, як герой/героїня бореться зі своїми демонами, як вони програють їм, падають на саме дно, але все одно намагаються підвестися.

4 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Вень Чжулун
29.04.2026, 18:25:44

Моє гілті плеже - персонажі з логікою "ніхто мене не любить, ніхто не приголубить, піду я у садочок, продумаю двірцевий переворот")

Агнія Бурне
29.04.2026, 20:43:11

Вень Чжулун, коварнінько))

Мені більше подобаються неоднозначні персонажі. Бо вони як правило цікаві своїми травмами минулого.

Агнія Бурне
29.04.2026, 12:41:58

Василенко Сергій, Мені також, але здається, що за деяких можна бан зловити.

avatar
Крісті Ко
29.04.2026, 12:19:18

Як автору всі. Як читачу той персонаж, що пройшов внутрішню трансформацію. ❤️❤️❤️

Агнія Бурне
29.04.2026, 12:41:02

Крісті Ко, Так, як автору мені також всі подобаються, бо вони мої - виплекані, вигадані і пропрацьовані))

avatar
Містер Чілл
29.04.2026, 10:30:36

Реалістичні. Такі, що своїми реакціями та поведінкою віпдовідають логіці і контексту світу, в якому вони існують, і несуть на собі його відбиток. Ще я надаю перевагу детальному опису зовнішності героя, хоча би один раз на всю книгу, аби тримати в голові його образ. Я люблю уявляти, як він ходить, діє, і говорить, міркує щось, про що я не знаю, люблю уявляти простір в якому відбуваються події. На цьому я намагаюсь будувати інтригу. Замість того, щоб надавати йому абстрактні характеристики типу "весели", "сумний", я намагаюсь передати його характер через його репліки, дії та мікровирази. Тільки так я повірю, що цей герой - реальний, а не чергова картонка.

Агнія Бурне
29.04.2026, 11:17:35

Містер Чілл, Я також люблю, коли характер персонажа передають через дії, звички, інтонацію, особливості вимови чи тому подібне.

Інші блоги
Флешмоб ❤️мелодія Кохання❤️ Моя нота
Вітаю, друзі! Я щаслива долучитися до найчуттєвішого флешмобу «Мелодія кохання» і щиро вдячна за його організацію двом прекрасним авторкам Крісті Ко ❤️ та Тетяна Степанкевич ❤️ Для кожного воно звучить
Єва - жертва чи монстр?
Вітаю! Новий розділ вже на сайті) Посилання на книгу: Зібрані з уламків Новий розділ: Розділ 9. Генеза монстра
Знайомство
Вітаю! Я давно спостерігаю за творчістю поетів та письменників на букнеті, але виставити свою збірку наважилася тільки зараз. Я трохи хвилююся, але надзвичайно рада бути тут, серед своїх. Я пишу вірші про те, що болить, вражає
♥️дякую за Бест! + 1 розділ поза графіком♥️
Вітаю всіх, хто любить переходити одразу до солодкого! Любі читачі, сьогодні моя книга «Помилково викрадена» потрапила в бестселери на головну сторінку! Дякую вам за підтримку! Я неймовірно розчулена тим, що
Доброго дня.
Доброго дня! Мене звати Anni Cher, і я рада вітати вас у своїй першій роботі. Сподіваюся, вам сподобалися перші частини, і ви залишитеся зі мною. Буду щиро вдячна за підтримку — додавайте книгу до своєї бібліотеки та підписуйтеся
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше