Поговоримо про атмосферу книги?

Привіт, любі ❤️

Давайте трохи поговоримо про атмосферу книг. Я обожнюю коли в книзі є детальні описи, бо саме вони створюють атмосферу історії. Але нещодавно побачила відео, де дівчина говорила про те, що ненавидить довгі описи середовища і т.п. Я розумію, що в кожного різний смак і це цілком нормально :) Тому мені стало цікаво чи важливі для вас такі атмосферні описи деталей? Чи ви любите коли діалогів у книзі більше? Чи краще коли 50/50 і того, і того? 

Також, хочу показати вам трохи атмосфери мого роману ""ЗІГРАЄМО В КОХАННЯ?"" ❤️

 

Я нарешті створила щось подібне до візуалу :) 

ОБІЙМАЮ ВАС ❤️

21 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Грудна Жаба
21.04.2026, 23:31:51

атмосфера і воздух потрібно описувать в книгі
я воздух стараюсь описувать і атмосферу
діалоги без атмосфери, як атмосфера без воздуха.
все должно буть

Кетрін Сі
21.04.2026, 23:33:54

Грудна Жаба, Точно :)

avatar
Asmr Tiii
21.04.2026, 23:28:33

Книга цікава

Кетрін Сі
21.04.2026, 23:31:38

Asmr Tiii, Дякую ❤️

Я гадаю, що описи мають місце бути, але в динаміці з персонажами. Не просто светр з оленями, а улюблений светр з оленями, який пошила мама/кохана/коханий (як плаский приклад).

Кетрін Сі
21.04.2026, 23:31:32

Олексій Горбунов, Згодна ;)

avatar
Кі Цуне
21.04.2026, 19:41:09

♥️♥️♥️

Кетрін Сі
21.04.2026, 23:31:18

Кі Цуне, ❤️❤️❤️

avatar
Соланж Седу
21.04.2026, 13:15:27

Деталі люблю, але коли вони значущі, а не просто перелік)

Показати 2 відповіді
Соланж Седу
21.04.2026, 18:11:10

Кетрін Сі, Так!)

avatar
Ганна Літвін
21.04.2026, 16:25:40

Крута атмосфера ❤️

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:43:21

Ганна Літвін, Дякую ❤️

avatar
Веремія Ворон
21.04.2026, 15:46:22

Довгі окремі описи -- нудні. Місцевість треба інтегрувати в історію. Найкраще коли герої взаємодіють з оточенням, тоді немає описів, але атмосфера та картинка стають живою частиною світу, а не просто перервою на три сторінки деталізації інтер'єру, погоди та страв

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:43:12

Веремія Ворон, ❤️❤️❤️

avatar
Вадим Сухобрус
21.04.2026, 15:45:37

Для мене атмосфера книги з оцими відсотками описів чи діалогів - створюється лише в постійної динаміці. Десь повільно, описи, а де є напруження трохи рвано та швидко. Коротко. Бо якось буває, що йде дуель чи там битва, а в тексті там ще купа описів що воно таке в руці, звідки взялося, як кувалося, що хто думав, коли робив, та що думали ті, хто стояв поруч... Не дуже якось. Або діалоги - я дуже полюбляю їх, але ж, потрібно розуміти хто що каже! Якщо йде суцільними реченнями без опису, бодай коротенького, то яка там атмосфера? Тому, гадаю, все залежить від конкретної сцени.
Але є свідома деталізація. Все різні, тому для когось опис - це надмірна інформація для його уяви, а комусь, навпаки, дозволяє створювати цілісну та гарну картинку. Як тут відміряти?)

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:42:58

Вадим Сухобрус, Так, все дуже залежить від сцени :) Важко виміряти

avatar
Очерет
21.04.2026, 15:37:32

Складно сказати... Мабуть, трохи більше все ж люблю діалоги. А описи - короткі, але влучні))
Хоча колись любив детальні описи (і в своїх текстах теж), і мені часто писали, що їх забагато)) А потім все змінилось - і дехто з читачів казав, що можна було б і побільше розкрити світ і т.д. Тут не вгадаєш))

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:41:20

Очерет, Так, кожному своє :) Тому тут не вгадаєш

avatar
Ольха Елдер
21.04.2026, 14:56:41

❤️❤️❤️

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:40:43

Ольха Елдер, ❤️❤️❤️

avatar
Христина Вілем
21.04.2026, 14:29:09

❤️❤️❤️

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:40:38

Христина Вілем, ❤️❤️❤️

avatar
Крісті Ко
21.04.2026, 13:41:11

❤️❤️❤️

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:40:32

Крісті Ко, ❤️❤️❤️

avatar
Віккі Грант
21.04.2026, 13:23:28

Мені більше 50/50❤️

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:40:27

Віккі Грант, ❤️❤️❤️

avatar
Анна Лір
21.04.2026, 13:22:20

Мені особисто подобається баланс між описом і діалогами, але в процентному співвідношенні це важко виміряти, дуже залежить від конкретної сцени♥️♥️♥️

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:40:21

Анна Лір, Згодна :)

Мабуть, правильною відповіддю буде 50/50, але іноді автори так вдало роблять опис, що повністю відчувається та передається атмосфера місця чи події)

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:39:48

Ларія Ковальська, Так, автори ідеально вміють тримати цей баланс, щоб було цікаво читати ❤️

avatar
Morwenna Moon
21.04.2026, 13:20:11

Мені наче треба у всьому триматися золотої середини. Самі діалоги - це теж нудно.

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:39:04

Morwenna Moon, Суцільні діалоги трохи можуть бути не зрозумілі й погано розкрити героїв :)

avatar
Лексін Маршал
21.04.2026, 13:16:04

Я люблю описи й не розумію, чому їх уникають у книгах. Я розумію, що таке зайві описи — вони навіть у Кінга трапляються, — але якщо занурюєшся у фантастичний світ, майбутнє, минуле чи іншу країну, звісно, хочеться дізнатися, чим усі ці світи відрізняються від мого часу, міста чи країни. Врешті-решт, ніхто ж не заважає пропускати їх, якщо комусь вони нецікаві.

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:37:40

Лексін Маршал, Ми з Вами в одній команді :) Опис важливі для занурення і розуміння ❤️

avatar
Олена Родан
21.04.2026, 13:16:01

Сама люблю читати більше діалогів. А коли пишу, виходить досить багато описів. Тож починаю правити. Де можна встромляю хоч одну репліку, щоб трішки розбавити суцільний текст.

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:36:47

Олена Родан, Іноді важко знайти баланс :( Також помічала таке за собою

avatar
Арміна Арлей
21.04.2026, 13:15:04

❤️❤️❤️

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:35:26

Арміна Арлей, ❤️❤️❤️

avatar
Олена Ранцева
21.04.2026, 13:13:17

Мені подобається баланс)

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:35:20

Олена Ранцева, ❤️❤️❤️

avatar
Леля Карпатська
21.04.2026, 13:12:08

❤️❤️❤️

Кетрін Сі
21.04.2026, 17:35:01

Леля Карпатська, ❤️❤️❤️

Інші блоги
Обережно вогненебезпечно
Вітаю любі друзі! Два дракони повертаються! Продовжується публікування історії Раєля та Ліріель в книзі " Помінятись місцями не було в планах" а також незмінніх супутників цих героїв, великого, чорного, суворого
Крізь туман чорних пелюсток ✨
Пані відкинула з обличчя темну вуаль і витерла блискучу сльозу мереживною хустинкою. Останні промені сонця розрізали туман, насичуючи її сльози своїм світлом. Через це здалося, ніби вони були з чистого золота. Белла перелякано
"Піймати сталкера" оновлення 2.0)
Беріть вогнегасники, бо в десятій частині є щось гаряче ❤️ Відеовізуал буде пізніше, а поки — приємного читання ❤️❤️❤️
Передплата на продовження Бестселеру!
Привіт. Якщо ви тут — значить, вас, як і мене колись, зачепила одна проста думка. Уявіть людину, чия робота — перекладати чужі слова. Точно, дослівно, без себе. А тепер уявіть мить, коли від того, яке саме слово вона обере,
Літня історія курортного роману
Долучаюся до можливості подарувати Букнету ще одну історію про літо, море та кохання. Вона давно «пилилася» в моїх папках. Зараз перечитую розділи, трошки їх причесую і думаю, що вона ідеально підійде. Нині, коли
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше