Додано
11.04.26 00:42:44
Рефлексивне про марафони.
Марафони на букнеті можуть дати вам певну кількість підписників та певне просування.
Що ніколи вам не дадуть марафони - це чесний відгук про рівень вашої майстерності. Лише теплу ванну ілюзії та купу похвал.
Це не має ніякого значення, якщо ви не збираєтеся займатися письменництвом професійно чи пишете для душі, просто так або займаєтеся, як хобі.
Якщо ж ви хочете писати професійно або видаватися - то потрібно йти іншим шляхом. Там де вам чесно і і об'єктивно будуть намагатися давати зворотній зв'язок.
Це мої роздуми в голос для себе - в результаті спостережень та розмірковувань. Ну і для тих небагатьох, хто правильно зрозуміє про що я, і кому мої роздуми можуть бути корисними.
Герман Харрінгтон
105
відслідковують
Інші блоги
Сьогодні я зробила ще один великий крок у роботі над книгою. Я повністю скорегувала текст від прологу до квітня. Перечитала кожен розділ, виправила неточності, допрацювала моменти, які давно не давали мені спокою. Ще
Увага - СПОЙЛЕР Вчора я розпочала публікацію соєї нової книги - "Не обирай мене" Хочу подякувати своїм читачам, які дуже тепло зустріли новинку. Я отримала купу коментарів з привітаннями і словами підтримки.
Що робити, коли твій шлюб висить на волосині, а ти приховуєш від чоловіка своє минуле? Віддати коханому свободу тіла, але не сказати те, чого він ніколи не знав про власну дружину⚡️ Зламані клятви розкажуть вам про
Побачила не круглі, але цікаві цифри на моїх творах – кількість прочитань у оповідання "Твої зелені очі... перегукується з кількістю прочитань у "Голого щастя", у останнього число коментарів зрівнялося з "Особистим
Цей марафон я вже проводила двічі, і щоразу він показував чудові результати. Тому вирішила зробити його регулярним — раз на один-два місяці. Його мета — взаємне читання, підтримка авторів та знайомство з новими книгами.
10 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиВи знов запускаєте пушки, які ще довго будуть бахати...
І тут я з Вами не погоджуюсь, після слів "якщо ви не збираєтеся займатися письменництвом професійно". Можете подивитись у мене, блог називається "Тим, хто переймається!".
Я у ньому пояснив, що є 2 основні моделі створення ПО, які, цілком, можна покласти і на письменництво.
І ось Ви працюєте саме за каскадом. (довге й ретельне виточення, щоб у кінці отримати 1 гарну річ).
Втім люди, що йдуть по аджайлу, покращують власні навички з кожним твором. Це навіть без критики буде відбуватися, просто довше.
Тому я б не знецінював би отак легко усе це...
Звичайно, доля правди у Ваших словах є, втім це лише доля.
(https://booknet.ua/blogs/post/427086) - ось той блог, спеціально пошукав.
Олексій Горбунов, Ахаха
Не приймаю участь в марафонах і не збираюсь, не бачу в них жодного сенсу. Нащо мені вимучені відгуки людей, яких змусили читати мою книгу? Мені вони апріорі не цікаві. Шукати своїх читачів потрібно, і серед авторів, і серед звичайних користувачів платформ. А якщо Вам цікава критика - зверніться до професіоналів.
Morwenna Moon, Це якщо змусили. А якби вони самі полізли?) От забажали подивиться як там у вас стукіт копит та клацання револьверів, та й понаписували би вам про історичність та все таке інше?)
Таке враження, шо на Букнеті лише я ще не приймав участі в марафонах (≧▽≦) Треба буде колись це виправити (◔‿◔)
Вадим Сухобрус, Враховуючи те, що лисиця з сімейства псових - буде той самий Котопес)
Мені невідомо який ви сенс вкладали в цей пост) Але ви помилились. Помилка в тому, що дають або не дають не якісь там марафони, а саме люди. Є люди, які вам ванну нагріють. Є й ті, що будуть чесними! Ось, наприклад, без зайвої сором'язливості. Хіба я виняток? Гадаю, ні. Може трапитись зустріч в марафоні? Можливо, вірно? Крім того, давайте робити чесними марафони! Щоби кожен учасник дав згоду слухати все, що йому скажуть. Або просто попереджувати - я напишу тільки те, що думаю. Це, звісно, не означає, що буду писати геть про все, це вже професійний підхід, якого може в мене і не бути. Ось роблю рецензію на роботу автора, який сам не дає лише похвал. І це добре. Але це ж ще один приклад.
Вадим Сухобрус, Це приймається))
Не можу знати напевне, бо в марафонах активної участі не беру, але мені вказали на помилки в орфографічному та сюжетному плані.
Ростислав Щуренко, +
В мене є питання. Як автор блогу ставиться до літературних клубів, які були до появи ***нета, та й зараз ще трохи живі? Там теж автори-початківці зустрічаються одне з одним, читають свої роботи і тд. Можливо туди нас відправляє автор блогу? ))
Герман Харрінгтон, Дивно, адже це ті самі марафони, тільки "irl". Добре, що хоч на них у Вас немає рефлексії.
Це характерно не тільки для марафонів. Вибачте, але деякі автори не вміють сприймати критику, а деякі люди не вміють писати конструктивну критику.
В мене є нескромне питання: Де Ви бачили об'єктивність? Половину авторів, які ходили з шедеврами (Френк Херберт, Джоан Роулінг) по десятку разів відкидали видавництва зі словами "це ніхто не буде купувати". Люди, які працюють у видавництвах не дивляться на роботи, вони дивляться на особистість. Блогер з аудиторію 100к підписників, який написав книгу вчора за допомогою чата ЖПТ і навіть не читав її для видавництва цікавіший за Вас з Вашими шедеврами. Тому що він продастся. Тому що його книги не будуть лежати на складах до моменту коли їх продадуть зі знижкою в 75%.
Хочете почути правдивий відгук - попросіть про нього. Якщо рецензент буде впевнений, що Ви не станете поливати його брудом, Ви отримаєте свій відгук)))
І так. Гармати вже починають заряджатися))))
Герман Харрінгтон, Вибачте, може я помилився. Якщо там йшлося про крапки-тире та кома-тире, то вже розібрались з підручниками. Бачте, деякі можуть бути дуже самовпевнені у своїх знаннях!) Але, є тут і позитив.
Коли я тільки ступала на шлях письма, я не мріяла ні про видавництва, ні про професійне письменництво, я просто писала для себе, для душі, як могла і від душі. Мені тоді було байдуже, як в мене виходить, що мені скажуть і тому подібне. Навіть коли мене розкатували, як єретика на інквізиції, я продовжувала вперто писати відсебятину. Але більше всього мене радували відгуки саме від читачів, хоча і думки колег мені так само були приємні, навіть якщо критика, яка допомагала мені самовдосконалюватися. Я ніколи не гналася за тими прочитаннями, дуже рідко щемилася до тих марафонів, бо мені не так важлива була думка колег, як саме читачів, хоча і до думок інших авторів я все ж, попри свою впертість прислухалася.
Писати можна професійно грамотно і бездоганно відшліфовувати текст, але це не значить, що сам сюжет, сама книга буде ульотно захоплюючою.
Оксана Павелко, Дуже дякую за щирий коментар. Погоджуюся багато з чим - і особливо з останнім вашим реченням.
Ну, бачите. Багато авторів і ще більше читачів прийшли на цю платформу за терапією. Якщо твір дарує таке потрібне зараз розвантаження, втечу від реальності - ну і чудово. Це ніяк не заважає тим, хто прагне досконалості, шліфувати свою майстерність. Об'єктивні відгуки пишуть мало авторів, тут ви праві. Але вони все ж таки є)) Дуже гарна співпраця в цьому плані вийшла у Вадима Сухобруса і Ліберті Фокс. Це чудовий приклад і об'єктивної критики і її сприйняття. І, як ми бачимо, і інші бажаючі є)) Сподіваюсь, це стане позитивною тенденцією. У марафоні Тетяни Гищак я ніколи не бачила, щоб хтось ображався на критику - а там вона не завжди компліментарна. Тобто, потрібно просто знати, куди за нею йти.
Дієз Алго, Думаю Стругацьким дали якісний зворотній зв'язок. І окрім того Стругацькі навіть спочатку писали досить якісно
Пане Германе, дозвольте дати дружню пораду. Можете сприймати це як "лагідну критику", якщо бажаєте.
Ви потроху, поки що потроху, починаєте нагадувати "особу, що не несе жодної відповідальності". Як на мене - слизькуватий шлях, що веде в нікуди.
На мій погляд, Ви гарна людина з доволі змістовними думками. Втім, Ваша одержимість "ідеалами" та "шедеврами", "майстерністю" та "професіоналізмом"... Інколи призводить до негативних почуттів, а це тільки грає проти оцих 4 термінів. Бо, як Ви казали раніше, "правду потрібно подавати так, наче офіціант". Я не засуджую Ваших прагнень. Втім, мені здається, що Вам куди більше пасувала би не "холодна майстерність", а та сама тепла й приємна крамничка, де хитрий Ашот продає складні рататуї, що виглядають як звичайна шаурма)
Робіть із цією порадою, що забажаєте.
Особисто я написав її виключно з найліпший почуттів!
Бережіть себе♥️
Герман Харрінгтон, Співчуваю
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати