Про конфлікти, сердечки та підписки.

Є в мене старший товариш з купою дипломів - зараз проходить чергове навчання в якомусь серйозному закордонному вузі. Доволі серйозний фахівець, знаний правда у вузькому колі - серед його клієнтів відомі українські політики,бізнесмени, депутати. Так от він часто повторює одну фразу: 

 Конфлікт може бути лише  між особистостями. І без конфлікту неможливо побудувати близькі стосунки.

Не потрібно плутати конфлікт зі срачем, образами і поливанням брудом- бо це не те саме.

Але це до чого я?   Та про те, що багатьом авторам може здатися - що лайки та  накручені підписки - це справді живий інтерес до вас  та вашої творчості.  Насправді - це може бути абсолютно не так . При штучному накручуванні - підписка потрібна лише для того, щоб підписалися на вас, а ваша творчість не цікава. А лайки можуть ставити навіть не те,що не читаючи зараз. А й взагалі не плануючи.

 Те що ми пишемо - має викликати бажання прочитати , а потім певний відгук в читача. Це може бути згода або ні. Або це певна синергія або конфлікт. Творчість має зачіпати.

  А лайк без прочитання - це порожня формальність - яка створює ілюзію цікавості - але чомусь не дає переглядів.

 Звичайно я можу помилятися, але такі в мене думки наразі...

5 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Марк Лис
02.04.2026, 13:12:02

Вітаю!
Перепрошую, що не по темі, але:

Запрошую Вас запросити на Флешмоб, пане Германе! Я таке вперше роблю, тож сподіваюсь, що Ви доєднаєтесь)

https://booknet.ua/blogs/post/427223

Показати 2 відповіді
Марк Лис
02.04.2026, 13:17:47

Герман Харрінгтон, ♥️

avatar
Марк Лис
02.04.2026, 13:17:36

А тепер по темі Вашого блогу:

Взагалі, я згоден з "лише для того, щоб підписалися на вас, а ваша творчість не цікава"
Так, можна накрутити собі 100 підписників і той 101 буде виглядати наче охоронець цвинтаря!

Втім, є також алгоритми, що можуть років так на 7 придушити, бо немає лайків та комментарів якихось.

Тому тут кожен для себе сам обирає, що йому:
А) Чекати довго й впевнено, з вірою у те, що твір комусь сподобається і хтось не поліниться та прокоментує.

Б) Збирати цвинтар)

avatar
Анна Лінн
02.04.2026, 12:41:25

Ну ви зараз пишете про то "близьке коло", то б то виключено про тих, які намагаються ті стосунки побудувати. Ок, простіше, тільки про авторів / активних користувачів блогів букнету. Але по факту завдання та мета кожного автора — привести інших читачів на свою книгу. Але реально (я маю досвід понад 10 років у інтернет продажах) 70% людей - то лемінги, які підуть хоча б подивитися, що то привернуло увагу інших? Стану я теж у чергу! Тому навіть така штучна "черга" для початку створює свій ефект. А потім... якщо там дійсне смачнючі пиріжки - то чому б й ні?

Анна Лінн, +

avatar
Олена Ранцева
02.04.2026, 12:51:54

У мене інша думка.
Сучасний користувач інтернету слідує за алгоритмами, а вони просувають те, що лайкають. Тож, коли ви поставите лайк книзі, це всього лиш клік мишкою. Але тим часом ви даєте книзі шанс на зустріч з читачем, який саме її шукав.

Олена Ранцева, +

Я теж гадаю, що лайки це проста ввічливість до чужої праці. Часто - невиправдана) А от срачі розводять не стільки ті, хто "облайканий" не по заслугах, а ті, хто вважають себе геніями, обділеними увагою. Справжній конфлікт - він про ідеї, думки, форми, а не про те, хто нездара і у кого накручений рейтинг.

Олексій Горбунов, Згоден цілком з останнім вашим реченням

Інші блоги
Золоті фантазії
Елевонда. Рада приєднатися до чудового флешмобу Золоті фантазії, організований талановитою авторкою Віккі Грант. Фантазія – це найбільш дивовижне, що існує в нашій реальності. Вона дозволяє побувати
Невеличке продовження Затемнення
Ну, зовсім невеличке)) Після завершення Дзена я писав, що в цій серії планується ще кілька оповідань, і це - перше з них. Воно, власне, про Дзена і Тріну - коли вони вже в усталених стосунках і на новому місці. Твір невеличкий,
Нічого собі... Сама від них в шоці...
Ось і все… — Непогане вийшло прощання… — хрипко кажу, підводячись і поправляючи одяг. — Сподіваюся, я був не гіршим за Дмитріуса, — додаю з гіркотою, намагаючись не дивитися на таке бажане тіло дівчини. Тепер
Знижка -25% на "Дитину для колишнього"!
Друзі, сьогодні діє знижка на мій бестселер - "Дитина для колишнього"! Тут дуже незвичайні герої, зворушливі почуття і часом аж хочеться дати героям прочухана за те, що вони такі нездогадливі) Різниці
Рецензія. Сергій Більцан "Темні історії Малефича"
За домовленістю з автором, мій відгук-рецензія на твір Сергія Більцана "Темні історії Малефича". Коротко про сюжет. Перед нами розгортається історія молодого правоохоронця, якого життєвий конфлікт закидає у закрите,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше