Додано
31.03.26 11:53:55
Книга не дорожча за пляшку горілки.
Автор «Відьмака» Анджей Сапковський розкритикував високі ціни на книги.
На Брюссельському книжковому ярмарку він заявив, що книга не повинна коштувати дорожче «пів літра горілки», тобто близько 20 злотих. Або десь гривень двісті, якщо перевести на наші.
Тобто праця інтелектуалів - авторів, редакторів і так далі, має коштувати менше, чим праця вантажника.
Герман Харрінгтон
105
відслідковують
Інші блоги
Ну, зовсім невеличке)) Після завершення Дзена я писав, що в цій серії планується ще кілька оповідань, і це - перше з них. Воно, власне, про Дзена і Тріну - коли вони вже в усталених стосунках і на новому місці. Твір невеличкий,
Елевонда. Рада приєднатися до чудового флешмобу Золоті фантазії, організований талановитою авторкою Віккі Грант. Фантазія – це найбільш дивовижне, що існує в нашій реальності. Вона дозволяє побувати
Ось і все… — Непогане вийшло прощання… — хрипко кажу, підводячись і поправляючи одяг. — Сподіваюся, я був не гіршим за Дмитріуса, — додаю з гіркотою, намагаючись не дивитися на таке бажане тіло дівчини. Тепер
Друзі, сьогодні діє знижка на мій бестселер - "Дитина для колишнього"! Тут дуже незвичайні герої, зворушливі почуття і часом аж хочеться дати героям прочухана за те, що вони такі нездогадливі) Різниці
За домовленістю з автором, мій відгук-рецензія на твір Сергія Більцана "Темні історії Малефича". Коротко про сюжет. Перед нами розгортається історія молодого правоохоронця, якого життєвий конфлікт закидає у закрите,
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЦе повний... полярний лис)) прирівняти вартість кропітливої праці письменника до пів літра шмурдяка)) але якщо розібратися, то видавництво десь і виплачує з кожного примірника так що і на пляшечку не вистачить)))
Олексій Горбунов, ))))
Ого, я заклав саме таку ціну на свої є-букі. О_о
Але тут можна провести непогану декомпозицію.
1. Для електронної книги - це нормальна вартість. Умовно, собівартість роману, без урахування праці автора, тобто корегування, бета-рідинг, арт, коштує 20-30 тисяч. Отже, окупається десь після продажі 100-150 копії. Собівартість яких складається лише з реклами.
2. Собівартість друкованої книги в рази більша - бо є папір, фарба, праця, доставка. Якщо, на думку Сапковського, книги мають коштувати дешевше, то питання наступне: за чий кошт?
3. І підходимо до третього: якщо в соцтаборі, з якого родом Анджей, книги коштували копійки, то це лише тому, що більшу частину їхньої вартості оплачувала держава. А що вигідніше для держави: щоб люди пили, чи щоб читали?
4. Висновок: книги мають коштувати дешево. Тому що держава має бути зацікавлена в індустрії. В розвитку своєї культури. Не в пропаганді, як це було в соцтаборі, а саме у культурі.
LibertyFox, Дякую. Чесно кажучи, розрив ворожої фпв над головою трохи проясняє розум. Перестаєш відкладати на завтра те, що мав зробити ще вчора. Якщо, звісно виживаєш після того.
Ідея фіксованої «дешевої» ціни на книгу виглядає привабливо, але вона не враховує ключових речей.
По-перше, кожна книга має різний обсяг роботи: одна пишеться кілька місяців, інша — роками. Тому оцінювати їх однаково просто некоректно.
По-друге, важливий не лише час, а й тираж.
Якщо книга виходить малим накладом, усі витрати (написання, редактура, дизайн, друк) розподіляються на невелику кількість примірників — відповідно, ціна одного екземпляра буде вищою.
При великому тиражі — навпаки, витрати розподіляються на тисячі копій, і книга може бути дешевшою.
По-третє, значення має і формат продажу.
Друкована книга, електронна версія чи підписка — це різні моделі.
У паперовій книзі є витрати на друк і логістику, у цифровій — інша економіка, але вона часто розрахована на масовість або довгий «хвіст» продажів.
Тобто ціна книги залежить не від умовної побутової аналогії, а від трьох речей:
часу створення, масштабу тиражу і моделі продажу.
Саме тому універсальна ціна «як пів літра» не працює — вона ігнорує всю цю логіку.
Ярополк, Згоден, Сапковській просто згадує свою молодість, коли книги коштували копійки.
Можливо, він пропагує перехід на електронну літературу як спосіб урятувати дерева
Тетяна Губоній, Ну я дійшов саме для такого ціннику на електронні версії своїх романів. Але розумію, що для паперових видань це досяжно тільки в разі компенсацій з боку держави.
Ну, книги і справді стали коштувати стільки, що їх покупка пробиває дірку в бюджеті) Я про паперові у книгарнях
Думаю, що він мав на увазі доступність для читача, якої цілком можна досягти за рахунок великих обсягів продажу. Особливо в електронному вигляді.
Дієз Алго, Сумніваюся, що це реально для паперу.
В електронному варіанті - цілком можливо.
"
Ой, а Ви що загинули?
Так!
Ну, потрібно було більше книжок продавати!
А... Дякую! А то я сам не догнав цього!
"
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати