Про критику.

Є критика об'єктивна - граматичні помилки, логічні прогалини сюжету і  так далі.

А є ЗАВЖДИ СУБ'ЄКТИВНА - ідея твору, глибина персонажів та діалогів, арка сюжету та драматургія. Тому що ми ніколи не зрозуміємо до кінця - ідеї та емоції людини, яка це написала. Ми не прожили те, що прожила вона.

Тому я намагаюся утримуватися від такої критики. А якщо і прохають - то завжди додаю, що це моя ІМХО 

6 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ріна Март
29.03.2026, 15:03:36

Є критика конструктивна, а є деструктивна. Як усе це сприймає той, на кого вона направлена - це якраз суб'єктивно. Бо якщо автор налаштований йти "до пабєдного", то будь-яку критику сприйматиме як напад на його геніальну творчість.

Ріна Март, В тім то й річ, що не треба сприймати все як напад. Не всі так приймають, а ви приймаєте. Наприклад, у вашому творі дуже багато описів. Не всім це подобається. У вас завжди є вибір образитися чи подумати як додати діалоги між описами чи вплести описи в діалоги. Щоб була динаміка.

avatar
Morwenna Moon
29.03.2026, 14:35:25

І знову я з Вами погоджуюсь ) Шось у лісі здохло )))))))))))))))))

Показати 2 відповіді
Morwenna Moon
29.03.2026, 14:58:25

Герман Харрінгтон, Не треба маячні ) Може діло не в масовому морі тварин, а просто моя книжка набрала 5000 прочитань і в мене гарний настрій❤️

avatar
Дієз Алго
29.03.2026, 14:57:48

Та вся критика ІМХО. Тому що як ви написали "карова" - то це одне. А якщо русизм який - то автор полізе в один з словників, знайде десяте тлумачення, що якийсь письменник в особистому листуванні двісті років тому вжив це слово - і нічого ви йому не доведете)) Словники взагалі - ще та історія. Вони і в радянські часи переписувались, з них вилучалися одні речі і додавалися російські "синоніми" іншим - задля того, щоб показати, що українська - це нічого унікального, копія якась. Логічні діри - вам діри, а комусь авторський задум. Одним словом - хто хоче почути - почує. А щось доводити - марна справа.

avatar
Олена Ранцева
29.03.2026, 14:31:10

Ви праві на 100%

avatar
Ірина Бібік
29.03.2026, 14:30:26

❤️❤️❤️

avatar
Марк Лис
29.03.2026, 14:23:19

І що на це сказати?

Ауф?)

Ну бо дійсно, звучить так, що з цим не хочеться сперечатися)

Інші блоги
Квітень.
Сьогодні я зробила ще один великий крок у роботі над книгою. Я повністю скорегувала текст від прологу до квітня. Перечитала кожен розділ, виправила неточності, допрацювала моменти, які давно не давали мені спокою. Ще
Не обирай мене - спойлер і подяка
Увага - СПОЙЛЕР Вчора я розпочала публікацію соєї нової книги - "Не обирай мене" Хочу подякувати своїм читачам, які дуже тепло зустріли новинку. Я отримала купу коментарів з привітаннями і словами підтримки.
Колишній повертається з секретами
Що робити, коли твій шлюб висить на волосині, а ти приховуєш від чоловіка своє минуле? Віддати коханому свободу тіла, але не сказати те, чого він ніколи не знав про власну дружину⚡️ Зламані клятви розкажуть вам про
Кумедні цифри)
Побачила не круглі, але цікаві цифри на моїх творах – кількість прочитань у оповідання "Твої зелені очі... перегукується з кількістю прочитань у "Голого щастя", у останнього число коментарів зрівнялося з "Особистим
Марафон: взаємне читання за вподобаннями❗️❗️❗️
Цей марафон я вже проводила двічі, і щоразу він показував чудові результати. Тому вирішила зробити його регулярним — раз на один-два місяці. Його мета — взаємне читання, підтримка авторів та знайомство з новими книгами.
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше